BTS na czerwonym dywanie


BTS zapewniają fanów:
“Nadzieja jest wszędzie  — Trzymajcie się”  200915 | CRUSHONYOU


W osobistym liście napisanym specjalnie dla Vogue, jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie wyjawia jak dzielenie się swoimi historiami pomogło im zrozumieć te kilka ciężkich miesięcy. 

Królowie K-popu w dalszym ciągu pokonują granice i oczekiwania. Są nie tylko jedną z najbardziej wpływowych grup z Seulu, ale stali się również światową potęgą i stale manifestują zmianę poprzez ich jednoczący przekaz niosący nadzieję i pozytywność. W czerwcu grupa i ich wytwórnia Big Hit Entertainment przekazali na rzecz ruchu Black lives Matter 1 milion dolarów, a ich oddani fani zebrali i przekazali drugie tyle. 

Najnowszy singiel "Dynamite" - szczere uczczenie życia, pobił wiele rekordów m.in  jako teledysk mającym najwięcej wyświetleń na YouTube w ciągu 24 godzin. Ponadto utwór stał się pierwszym należącym do grupy utworem na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100 z liczbą 33,9 milionów odtworzeń w Stanach w ciągu jednego tygodnia, czyniąc ich pierwszymi koreańskimi artystami na szczycie tejże listy. Grupa jest - mówiąc krótko - nie do zatrzymania. 

W specjalnym liście dla Vogue, RM, J-Hope, Suga, Jin, V, Jimin i Jungkook wyjawiają jak dzielenie się swoimi historiami dało nadzieję i pocieszenie zarówno im samym jak i fanom w ciągu tych trudnych miesięcy, kiedy świat ogarnęła pandemia. 

“Dorastaliśmy z różnymi historiami. Czasami były to bajki, które nam czytano do snu, a my otuleni naszymi kocykami słuchaliśmy obietnic o magii i odważnych bohaterach pokonujących trudności ze zdumiewającą wytrzymałością i siłą. Innym razem były to historie w mediach: filmy i sitcomy, nowe artykuły czy najnowsze wydawnictwa naszych ulubionych artystów. Te historie to głosy, które słyszymy teraz dzień w dzień jak dorastamy, wpajające nam wartości i kształtujące sposób w jaki postrzegamy świat."

“Świat nie jest teraz idealny. Czasy są ciężkie i wszystko szybko się zmienia. My również w tym roku zmagamy się z trudnościami i musieliśmy porzucić nasze plany. Byliśmy zniechęceni i zdołowani. Żadnych tras koncertowych.  Szanse na dzielenie się pasją i staraniami z naszymi fanami, którzy tak żarliwie nas wspierają, zostały nam zabrane na nieokreślony czas. Wciąż myślimy o naszym albumie Map of the Soul: 7 wydanym w lutym i o tym jak bardzo chcielibyśmy wystąpić z "ON" na scenie pośród głośnych wiwatów, oślepiających świateł, grzmiących werbli i okrzyków tysięcy widzów śpiewających razem z nami. Włożyliśmy w to wszystkie starania i fanom by się spodobało. Dzielimy ze światem rozczarowanie, stratę i pustkę. Rozumiemy trudności, nawet jeśli nie pojmujemy ich głębi. Bez względu na wszystko jesteśmy z wami. 

“Jako siedmiu młodych mężczyzn opowiadających swoje historię o dorastaniu poprzez wybrane przez nas medium — muzykę — nie śniliśmy od samego początku o tym, że tyle osób z całego świata utożsami się z naszym przekazem i nim podzieli. Mamy ogromne szczęście, że posiadamy i wciąż otrzymuje tyle miłości. Jest ona tak wspaniała, że czasem zdaje się wręcz nierealna. Jak moglibyśmy sobie w ogóle wyobrazić, że będziemy jeździć w trasy po stadionach na całym świecie i słyszeć niezliczona ilośc osób w każdym wieku i każdej narodowości śpiewającą nasze piosenki? To uczucie ciężko jest ubrać w słowa." 

“Staliśmy się kimś więcej, niż oczekiwaliśmy. Im więcej ludzi śpiewa i tańczy do naszej muzyki tym więcej wdzięczności czujemy, ale też jesteśmy bardziej świadomi jak wiele osób inspirujemy i mamy wpływ dzięki naszemu przekazowi. My, BTS, jesteśmy po prostu siedmioma młodymi mężczyznami, którzy dojrzewają i uczą się, ale chcemy was zapewnić: nadzieja jest wszędzie — trzymajcie się."

“Chociaż nie mogliśmy osobiście spotkać się z fanami to spotkaliśmy się z nimi na wirtualnym koncercie Bang Bang Con: The Live. Znaleźliśmy również czas na refleksje i współprace między sobą, przygotowując nasz nadchodzący album w który każdy z członków włożył jeszcze więcej kreatywności niż uprzednio. Wydaliśmy też nowy singiel, który spodobał się fanom w każdym zakątku świata. "Dynamite" to radosny i pełen energii owoc naszych zmagań i potrzebnego przełomu, który pomógł nam powstrzymać uczucie przygnębienia. Ten utwór przekazuje nasza nadzieję i mamy szczęście mogąc dzielić się tym z tak wieloma osobami." 

“Dla BTS nasze własne historie to nasza muzyka. Nasze szczęście kryje się w możliwości śpiewania i występowania, a nasza radość pochodzi od niesamowitych fanów - ARMY, którzy dają nam niezwykłą szansę, by dzielić się naszą historią z milionami ludzi na świecie."

“Historie stworzyły świat dla każdego z nas indywidualnie. A jako grupa opowiadamy nasze historie światu, by dać pocieszenie i nadzieję. Liczymy na to, że te słowa również was dosięgną." 

Źródło: https://www.vogue.co.uk/miss-vogue/article/bts-letter-of-hope
PL trans: Gabi @ CRUSHONYOU