BTS byli mile zaskoczeni sukcesem ich najnowszego singla "Dynamite" w Indiach.

BTS na temat ogromnego sukcesu "Dynamite" w Indiach 200904 | CRUSHONYOU


Południowo-koreański septet poświęca chwilę na wyrażenie zaskoczenia i wdzięczności dla ARMYs z Indii. 

Chociaż rok 2020 przepełniony był bólem, odwołanymi planami i cierpieniem całego świata w ślad za COVID-19, światowe gwiazdy  - BTS robią co mogą, aby wnieść tak potrzebną otuchę i światełko nadziei. “To utwór o tym, żeby mieć nadzieję nawet w najtrudniejszych chwilach," powiedziała dla Rolling Stone India grupa na temat najnowszego, bojącego rekordy singla "Dynamite." Dodając, "Uważamy, że wiele osób, nieważne z jakiej kultury pochodzą, utożsamia się z naszym przekazem i cieszy muzyką."  

W dniu wydania, dynamiczny, podnoszący na duchu teledysk do "Dynamite" okazał się największą premierą na żywo na platformie YouTube w całej jej historii, zrzeszając trzy miliony
 widzów i w ogólnym zestawieniu zyskał 101,1 milionów odsłon w ciągu pierwszych 24 godzin. BTS – w składzie RM, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V i Jungkook – również zapisali się w historii w dniu 1. września, kiedy “Dynamite” zadebiutowało na 1. miejscu listy Billboard Hot 100, czynią tym samym grupę pierwszymi południowo-koreańskimi artystami z takim osiągnięciem i pierwszymi artystami azjatyckimi, którzy tego dokonali od ponad 57 lat. Choć sukces utworu w Ameryce był dość oczywisty to prawdziwym zaskoczeniem dla wielu był sukces piosenki w Indiach. 

Pośród krajów w których liczba wyświetleń "Dynamite" była największa w trakcie pierwszej doby od wydania, Indie zanotowały 8,6 milionów wyświetleń z 101,1 milionów, będąc trzecim krajem zaraz po Indonezji i USA z największa liczbą odsłon. Indie był też drugim najczęściej odtwarzającym "Dynamite" na Spotify krajem na świecie. Kilka dni później "Dynamite" pobiło rekord na najcześciej jak do tej pory odtwarzaną piosenkę na Spotify India w ciągu tygodnia, z liczbą ponad 2,4 milionów odtworzeń. Te liczby są oszałamiające i choć BTS zyskują od roku coraz większą rzeszę fanów w tym kraju to w przypadku poprzednich wydawnictw nie zanotowano tak wysokich wyników. Nie tylko ARMY z Indii byli zaskoczeni - dla grupy również było to zaskoczenie, gdy przedstawiliśmy im owe wyniki.

W tym ekskluzywnym wywiadzie dla Rolling Stone India septet wyraża swoje zaskoczenie i wdzięczność dla fanów z Indii, zauważa starania hinduskich ARMY w kwestii lokalnych organizacji charytatywnych w kraju i mają nadzieję na dodanie Indii do listy potencjalnych miejsc w trakcie trasy. 

“Dynamite” odniosło wielki sukces w Indiach, uzyskując wyniki, które nas wszystkich zszokowały. Czy dla było zaskoczeniem, że jesteście tak popularni w naszym kraju, na tym etapie już jako powszechnie znani artyści? 

BTS: Wciąż nas zadziwia jak bardzo fani z całego świata nas wspierają. Wyniki, które nam pokazaliście są niesamowite. Jesteśmy bardzo wdzięczny naszym ARMY i podekscytowani tym jak dobrze została odebrana ta piosenka w Indiach. Jesteśmy wdzięczni za to, że nasza muzyka może być pomostem łączącym nas z fanami na całym świecie.

Ciężko jest międzynarodowym fanom przebić się na rynek w Indiach przez Bollywoodzką warownię która czuwa nad sceną jak również kulturowymi i językowymi różnicami – jak myślicie dlaczego BTS zdołało osiągnąć ten kluczowy etap pomimo takich barier?

BTS: Skupiamy się na wiadomościach, które chcemy przekazać słuchaczom poprzez naszą muzykę. Przekaz jest odzwierciedleniem naszych doświadczeń i tego, czego się dzięki nim nauczyliśmy. Na przykład przez serię Love Yourself chcieliśmy przekazać odbiorcom, jak ważna jest miłość do samego siebie i akceptacja. A "Dynamite" to utwór o tym, żeby mieć nadzieję nawet w najtrudniejszych chwilach. Uważamy, że wiele osób, nieważne z jakiej kultury pochodzą, utożsamia się z naszym przekazem i cieszy muzyką. Szczerze to doceniamy.

Jak myślicie co takiego szczególnego ma w sobie "Dynamite" co pozwoliło utworowi mieć tak ogromny odzew ze strony fanów z różnych krajów?

BTS: Nie trzeba przypominać, że ten rok był dla wielu trudny. Nas również ta sytuacja zdemotywowała  a uważamy, że każdemu przydałoby się trochę pozytywnej energii. "Dynamite" jest wesołą i skoczną piosenką o docenianiu drobnostek w życiu i robieniu co w naszej mocy. Naszym naczelnym celem było, aby dać nadzieję i pocieszyć tych, którzy słuchają piosenki. Cieszymy się, widząc, że "Dynamite" rozbrzmiało na całym świecie i naładowało wszystkich tak jak chcieliśmy. 

ARMYs z Indii są pełni pasji, jeśli chodzi o akcje charytatywne i datki w imieniu zespołu. Dowiadujecie się o takich akcjach z mediów społecznościowych? Jak się czujecie z tym, że wasi fani wpływać na zmianę życia w naszym kraju dzięki waszej muzyce i przekazowi?

BTS: Niedawno usłyszeliśmy o powodzi, która dotknęła Indie i ARMY zebrali pieniądze na fundusze pomocowe. Są niesamowici, podziwiamy i szanujemy ich poczynania w kwestii szerzenia pozytywnego wpływu. ARMY mówią, że to my wywieramy na nich wpływ, ale z nami jest tak samo - to ARMY inspirują nas do bycia lepszymi.

Myślicie, że po takim sukcesie muzycznym w Indiach możliwe jest dodanie kraju do trasy w przyszłości?

BTS: Nie pragniemy teraz niczego innego jak występować na scenie i spotkać się osobiście z fanami. Naszym celem jest dotarcie do tylu fanów na całym świecie ile to możliwe, więc będziemy się starać, aby stało się to tak szybko jak tylko sytuacja się poprawi!

Źródło: https://rollingstoneindia.com/exclusive-bts-reflect-on-dynamite-massive-success-in-india/
PL trans: Gabi @ CRUSHONYOU