BTS na temat pozytywnej inspiracji do "Dynamite" 200820 | CRUSHONYOU

BTS powiedzieli w czwartek, że wydanie ich pierwszej anglojęzycznej piosenki “Dynamite” początkowo nie było "częścią planu", ale trudy wywołane pandemią koronawirusa przekonały ich do wydania utworu tak szybko jak to możliwe, aby wzbudzić w fanach ekscytację i dodać im energii.

Grupa potwierdziła, że ich kolejny album zostanie wydany pod koniec tego roku, jednak nie podano jeszcze konkretnej daty. 

“W ogóle nie planowaliśmy wydania ‘Dynamite’”, powiedział RM na konferencji prasowej online, ale kiedy zespół zetknął się z piosenką w trakcie przygotowania albumu - przypadła im do gustu. "Gdy tylko ja usłyszeliśmy, pomyśleliśmy, że jest wesoła i ekscytująca, zabawna i pogodna piosenka, która nie jest zbyt poważna. Czuliśmy się dobrze, słuchając jej," wytłumaczył. "Chcieliśmy podzielić się tą energią z fanami tak szybko jak to możliwe." 

Określił piosenkę "nowym wyzwaniem." Choć RM mówi płynnie po angielsku, pozostali członkowie grupy nie są tak płynni. 

COVID-19 zakłócił kilka planów grupy, łącznie z trasą światową. Mimo, że sytuacja z pandemia sprawiła, że poczuli się "bezsilni" i "sfrustrowani" to, jak powiedział RM, starali się przekształcić tę energię w nowy utwór. “Określamy ten utwór naszym własnym doładowaniem." 

Jimin powtórnie nawiązał do sentymentu. "Wszyscy przechodzą teraz trudny okres. Nikt się tego nie spodziewał," powiedział. 'Dynamite' jest dla grupy "przełomem w przezwyciężeniu pustki" spowodowanej brakiem możliwości wystąpienia na scenie. 

Zapytani o to dlaczego zdecydowali się śpiewać po angielsku, V wspomniał tylko o czynnikach muzycznych. "Gdy nagrywaliśmy wersję przewodnią, uznaliśmy, że język angielski pasuje do melodii trochę lepiej," wyjaśnił. 

Gdy wskazówki zegara na wschodnim wybrzeżu USA zbliżały się do północy, czyli godziny wydania, ponad 2,2 miliony fanów na całym świecie odpaliło kanał Big Hit Entertainment na YouTube, aby zobaczyć premierę. Chat przepełnił się fioletowymi serduszkami i emotkami z sercami w oczach, a komentarze w zawrotnym tempie wyświetlają się w szeregu języków: arabskim, wietnamskim, hiszpańskim i wielu innych. 

Suga opisał “Dynamite” jako "disco w wesołym i pogodnym nastroju", które "śle przekaz pełen radości i wiary." 

“Dedykowana jest wszystkim tym, którzy czuli jakby upadli, biegnąc maraton," powiedział. "Nawet jeśli przechodzimy trudny okres, zróbmy co w naszej mocy i odnajdźmy wolność i radość w tańcu i muzyce." 

Zapytani o nadzieje i aspiracje, aby piosenka trafiła na listę Billboard Hot 100, powiedział, że będą starali się skupić bardziej na zasięgu i wpływie, niż za rankingach.

“W przypadku ‘Dynamite,’ nasz cel jest nieco inny i wyjątkowy. Stworzyliśmy ten utwór, aby dać siłę tym, którzy go słuchają. Naszym celem jest, aby usłyszało go tak wiele osób jak to tylko możliwe i aby podniósł troche na duchu oraz uleczył." 

Jin potwierdził. "Nieistotne jaka lista i jakie miejsce... zawsze jest to zaszczyt. Oznacz, że wiele osób posłuchało naszej piosenki i ją polubiło. Ilekroć widzimy takie świadectwo - jesteśmy wdzięczni." Fani oczekujący czegoś więcej od BTS, mogą wyczekiwać “Break the Silence,” dokumentu o światowej trasie na stadionach, który wychodzi juz 10. września. 

Chłopaki wystąpią też po raz pierwszy na tegorocznej gali MTV Music Awards 30. sierpnia. “bardzo chcieliśmy na niej być. To nasz pierwszy raz  — denerwujemy się ale też jesteśmy podekscytowani," powiedział RM na temat tego etapu. 

Będzie to dla niech zapewne upragniona ulga. Jak powiedział Suga, nagła niemożność występowania na żywo "była niczym ciągły bieg, w trakcie którego nagle przewróciłeś się i upadłeś." 

“Poczuliśmy i zadaliśmy sobie sprawę z tego, że nasze miejsce jest na scenie. Śpiew i taniec to coś dzięki czemu BTS jest BTS." 

Źródło: https://variety.com/2020/music/news/bts-dynamite-big-hit-entertainment-1234742788/
PL trans: Gabi @ CRUSHONYOU