"Jesteśmy poruszeni szczodrością BTS i sprzymierzonych osób na całym świecie, którzy solidarnie łączą się w walce o życie osób czarnoskórych"

BTS przekazuje milion dolarów na rzecz Black Lives Matter | CRUSHONYOU


Jak doniosło w sobotę Variety, na początku tego tygodnia BTS i ich wytwórnia Big Hit Entertainment przeznaczyli milion dolarów (ok. 4 miliony złotych) na rzecz Black Lives Matter.

Chociaż K-popowe supergwiazdy nie komentowały wpłaty w mediach społecznościowych, zarówno Black Lives Matter jak i Big Hit potwierdzili przelew środków. 

Dyrektor generalna Black Lives Matter, Kailee Scales, powiedziała Variety, “Osoby czarnoskóre na całym świecie cierpią teraz z powodu traumy spowodowanej wiekami opresji. Jesteśmy poruszeni szczodrością BTS i sprzymierzonych osób na całym świecie, którzy solidarnie łączą się w walce o życie osób czarnoskórych.”

W czwartek BTS wstawili post wspierający protesty George’a Floyd’a. “Sprzeciwiamy się dyskryminacji rasowej. Potępiamy przemoc. Ty, ja i my wszyscy mamy prawo być szanowani. trzymamy się razem. #BlackLivesMatter,” wyraziła grupa. 

Datek w wysokości miliona wpłynął po tym jak fani zmobilizowali się do pomocy, by zagłuszyć hashtag #WhiteLivesMatter w mediach społecznościowych.

“Pomysł zaspamowania tego typu hashtagów supremacjonistów rasy białej zrodził się z pomysłu spamowania Wydziałowi Policji w Dallas,” powiedziała Rolling Stone 17-letnia fanka  BTS i ONEUS z Californi - Lovely Doya (@ twitter). 

“Zrobiliśmy to, aby chronić ludzi na proteście, ponieważ fani K-popu zgadzają się z tym, że te osoby nie zasługują na aresztowanie za gromadzenie się w celu walki o sprawiedliwość. Jako, że plan odniósł sukces, zdaliśmy sobie sprawę, że sprawdzi się z innymi rzeczami takimi jak pogrzebanie pełnych nienawiści tweetów supremacjonistów rasy białej w ich własnych hashtagach.” 

Lovely Doya dodała, “Ważne jest, aby okazać wsparcie, ponieważ w ruchu BLM chodzi o to, aby zaprowadzić sprawiedliwość za wszystkie niewinne życia stracone w rękach policjantów rasistów. Jest to coś, w co ja i ogromna ilość innych fanów K-popu wierzy, ponieważ wielu z nas, włącznie ze mną, jest osobami rasy innej niż biała. W końcu poza byciem fanami K-popu, jesteśmy przede wszystkim ludźmi.”

W niedzielę na platformie YouTube BTS weźmie udział w “Class of 2020”, czyli kompilacji przemów podczas uroczystości zakończenia szkoły, wraz z Barackiem i Michelle Obamą i Lady Gagą, którzy również wygłoszą przemowy.

Źródło: https://www.rollingstone.com/music/music-news/bts-black-lives-matter-donation-1011198/
PL trans: Gabi @ CRUSHONYOU