BTS przełożyli trasę Map of the Soul 2020

BTS przekłada trasę Map of the Soul 2020, ale znajdzie nowe sposoby by zapewnić fanom kontent 200428 | CRUSHONYOU


BTS to ostatnia grupa, która przenosi swoją tegoroczną trasę. Ich wytwórnia Big Hit Entertainment prosiła fanów o cierpliwość, kiedy oni pracują nad nowymi terminami trasy. Wytwórnia ostrzega również, że to "może zająć znaczną ilość czasu" z powodu niepewnej natury tej pandemii, ale dodali, że "znajdą nowe sposoby, aby ich artyści angażowali się w kontakt z ich fanami i odpowiedzą na tę "Nową Normalność". K-popowa grupa miała rozpocząć europejską trasę w lecie, ale z powodu trwającej pandemii koronawirusa trasa została wstrzymana. 

Oświadczenie od Live Nation brzmiało: "Niestety z powodu obecnych oficjalnym ostrzeżeń w kwestii masowych zgromadzeń, trasa BTS Map Of The Soul w Europie została przełożona. Naszym najwyższym priorytetem pozostaje zdrowie naszych artystów, fanów oraz globalnej społeczności."

Trasa miała promować album Map of the Soul: 7, który wyszedł na początku tego roku

"Prosimy o zrozumienie, że ta decyzja została podjęta w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich zaangażowanych. Z niecierpliwością czekamy, by spotkać się z wami w przyszłości." BTS w składzie: RM, Jimin, Jin, Suga, V, J-Hope i Jungkook – mieli zagrać na londyńskim stadionie Twickenham 3. i 4. lipca. Poza tym również mieli odwiedzić Berlin i Barcelonę. 

Dalsze oświadczenie wydane po koreańsku, angielsku, japońsku i chińsku przez Big Hit Entertainment na Weverse mówi: "Z racji tego, że koncerty BTS z natury wiążą się z podróżami tysięcy zagranicznych fanów, niezależnie gdzie takowe koncerty się odbywają, ciężko jest ponowić trasę z obecnymi surowymi restrykcjami w kwestii przekraczania granic.  "Co więcej, niemożliwym jest, aby przewidzieć, kiedy pierwszy występ rozpoczynający trasę będzie mógł się odbyć." 

"Dlatego podjęliśmy trudną decyzję, by zawiesić wcześniej ogłoszony grafik trasy i ustalić nowy." Dalej widnieje: "Big Hit Entertainment całkowicie zmieni daty trasy i przedstawi fanom nowe tak szybko jak tylko będzie wiadomo, kiedy trasa może się rozpocząć." 

Wykonawcy "IDOL" mieli odbyć trasę również po Ameryce Północnej i Japonii. 

Taka decyzja da im zapewne więcej czasu do pracy nad nowym albumem, o którym RM i Suga już wcześniej wspominali. W swoim live Suga wyjawił, że członkowie dyskutowali nad różnymi rolami na następny comeback. Powiedział, "Zanim zaczęliśmy, zdecydowaliśmy kto za co będzie odpowiedzialny. Kto będzie nadzorował wszystko, kto będzie nadzorował cześć wizualną, a kto muzykę - podzieliliśmy się. Przedyskutowaliśmy to między sobą i podjęliśmy decyzję. "Wkrótce zostanie opublikowane na ten temat nagranie, więc proszę obejrzyjcie." 

Źródło: https://metro.co.uk/2020/04/28/bts-2020-tour-map-soul-europe-postponed-new-dates-12620611/
PL trans: Gabi @ CRUSHONYOU