BTS na gali Billboard Music Awards 2019

BTS dziękują ARMY za przemienienie ich marzeń w rzeczywistość 191124 | CRUSHONYOUAmerykańskie nagrody muzyczne transmitowane 24. listopada. BTS byli nominowani w 3 kategoriach: Ulubione Duo lub Grupa - Pop/Rock, Ulubiony Artysta w Mediach społecznościowych i Trasa Roku. Na tegorocznym AMAs grupa wygrała we wszystkich trzech kategoriach. W swoich podziękowaniach za nagrodę dla Ulubionego Duo lub Grupy - Pop/Rock, BTS dziękowali ARMY za pomoc w przemienieniu ich marzeń w rzeczywistość. 

BTS stali się pierwszymi nie-anglojęzycznymi artystami, którzy wygrali w kategorii Ulubione Duo/Grupa - Pop/Rock 

Nagroda dla Ulubionego Duo lub Grupy - Pop/Rock powstała w 1974 roku. Tegoroczna gala AMAs upamiętniła pierwszy raz, kiedy BTS byli nominowani w tej kategorii. W 2018 roku BTS byli nominowani i wygrali nagrodę dla Ulubionego Artysty w mediach Społecznościowych. W tym roku BTS stworzyli historię jako pierwsi artyści nie-anglojęzyczni, którzy wygrali w kategorii Ulubione Duo lub Grupa - Pop/Rock. 

“PIERWSI NIEANGLOJĘZYCZNI ARTYŚ W HISTORII AMA GRATKI @BTS_twt,” napisała fanka na Twitterze

“bts są pierwszą nie-anglojęzyczną grupą w historii #AMAs nominowaną i zdobywającą nagrodę top duo/grupa, koreańska grupa jest najlepszą grupą w ameryce, wspaniale jest na to patrzeć #BTS Najlepsza GrupaWAmerycetweetnęła inna fanka.


"ARMY! @BTS_twt są waszym ulubionym Duo/Grupą - Pop/Rock! na #AMAs! GRATULACJE 🎉 pic.twitter.com/qfgdm7I1gS"


Wcześniej tego roku BTS wygrali nagrodę Top Duo/Grupa na gali Billboard Music Awards. Variety okrzyknęło ich również grupą Roku 2019.  Choć niektórzy odmawiają  dostrzeżenia wpływów BTS, to te uhonorowania pokazują, że BTS są największymi artystami muzycznymi w Stanach. Podziękowali ARMY przyjmując nagrodę. 

BTS nie byli w stanie wziąć udziału w AMA i przyjęli nagrodę poprzez wideo. Jungkook, Jin i RM wyrazili swoje podziękowania w przemowie. 

“BTS jest grupą od 6,5 roku i przez te kilka lat wiele z naszych marzeń przerodziło się w rzeczywistość" powiedział RM. "I wy, ARMY, sprawiliście, że wiele z tych rzeczy było możliwych, nie zrobilibyśmy tego bez waszej miłości i wsparcia na całym świecie." 

"Specjalne podziękowania od @BTS_twt dla ARMY za wygraną w kategorii Ulubione Duo lub grupa - Pop/Rock! #AMAs pic.twitter.com/mkdFiMwmhI"

ARMY świętowali w mediach społecznościowych wygraną BTS 

Po zdobyciu nagrody dla Ulubionego Duo lub Grupy - Pop/Rock, fani BTS trendowali na twitterze #BTSNajlepszaGrupaWAmeryce. Z tym hashtagiem ARMY świętowali historyczny dla BTS kamień milowy na AMAs, gdy stali się pierwszymi nieanglojęzycznymi artystami zdobywającymi tę nagrodę. Dla fanów BTS to osiągnięcie wskazuje na światowy wpływ BTS, jako, że dotarli do milionów fanów na całym świecie, nie poddając się zachodnim standardom muzycznym. 

“Najlepszą grupą w Ameryce jest nieanglojęzyczna, koreańska grupa piosenkarzy, raperów, tancerzy, tekściarzy i producentów, którzy wywodzą się z mniej znanej, mniejszej wytwórni a teraz są na szczycie świata. Prawdziwa inspiracja dla nas wszystkich. @BTS_twt #BTSNajlepsza GrupaWAmeryce,” napisała fanka.

"20 występów, 117 milionów dolarów zysku
6 występów w samych Stanach zarobiło 44,4 miliony dolarów
976,283 sprzedane bilety
Zasłużona nagrodą dla Trasy Roku dla @BTS_twt "Love Yourself: Speak Yourself 👏🏆💜 #AMAs pic.twitter.com/L6BvE5j4gy"


Inna fanka napisała na Twitterze," Społeczno-politycznie świadomi artyści, którzy piszą i produkują swoją muzykę stali się pierwszy nieanglojęzycznymi artystami wygrywającymi na AMAs! To doprawdy niesamowite! Czuję ogromną radość, gdy widzę, że doceniono ich ciężką pracy i piękną muzykę. Gratulacje BTS!”

BTS wygrali także nagrodę dla Ulubionego Artysta w mediach społecznościowych i Trasę Roku 

Drugi rok z rzędu BTS wygrali nagrodę dla Ulubionego Artysty w mediach społecznościowych na AMAs. Grupa zdobyła także nagrodę za Trasę Roku, jako pierwsi artyści z Azji. Trasa BTS "Love Yourself: Speak Yourself"była najbardziej kasową trasą maja 2019, a w całości zagwarantowała zysk w wysokości 117 millionów dolarów. Podczas trasy BTS dzielili się swoim umacniającym przekazem by nauczyć się kochać siebie i wyrażać swoją prawdę.

“POŁUDNIOWOKOREŃSKA GRUPA WYGRAŁA NAGRODĘ DLA ULUBIONEJ GRUPY I NAJLEPSZEJ TRASY ROKU NA AMA! ROZUMIECIE ZNACZENIE I WAGĘ TYCH NAGRÓŽ? DUMA ARMY" napisała fanka.

"spójrzcie na tłum, który zgromadzili, scenerię, którą stworzyli i emocje, które wzbudzili!! rzecz jasna Trasa Roku należy do BTS ✨!!! Gratulacje skarby @BTS_twt 😭💕#BTSNajlepsza GrupaWAmeryce pic.twitter.com/Sqho0PNWuE"


“Jestem taka dumna z @BTS_twt, że wygrali Trasę Roku na #AMAs!! "Love Yourself: Speak Yourself" była pełna pięknych wspomnień a jej  fundamentalny przekaz o miłości i umocnieniu, miał efekt domino na całym świecie!! #BTSNajlepszaGrupaWAmerycenapisała fanka na Twitterze.

“Wybaczcie, dostaję dreszczy ilekroć widzę ich trzymających te nagrody. Jest ona kultową nagrodą w amerykańskim przemyśle muzycznym. Nie może być wyolbrzymiona. #BTSNajlepszaGrupaWAmeryce#bts@BTS_twt,” napisała kolejna fanka. 


Źródło: https://www.cheatsheet.com/entertainment/bts-thank-army-after-historic-amas-wins-favorite-group-tour-of-the-year.html/
PL trans: Gabi @ CRUSHONYOU