Klatka z zapowiedzi 2019 Summer Package in Korea | źródło: BANGTANTV

Oseong Hanok Village - miejsce, w którym BTS nagrywali 2019 Summer Package

16 sierpnia na kanale BANGTANTV oraz mediach społecznościowych BTS pojawiła się zapowiedź 2019 Summer Package in Korea. Całość została nakręcona w Oseong Hanok Village, wiosce położonej w dzielnicy Soyang powiatu Wanju (t/n: południowo-zachodnia część kraju, prowincja Jeonbuk/Północna Jeolla). 

Oseong Hanok Village to dość popularne miejsce dla turystów, które odwiedza średnio 10 tysięcy ludzi miesięcznie. Turyści szukają hanoków (t/n: tradycyjnych koreańskich domów), które naturalnie wpisują się w krajobraz i Oseong Hanok Village jest właśnie takim miejscem. Wioska chroniona jest przez cztery góry - Wibong, Seobang, Jongnam oraz Weondeung - a w jej okolicy można znaleźć także wodospad Wibong, świątynie buddyjskie oraz tradycyjną szkołę Wanju Pungryu, która jest aktywna do dzisiaj. 
Według okolicznych mieszkańców, BTS oraz ekipa nagraniowa przebywali w wiosce około tygodnia i proszono o zachowanie wszystkiego w tajemnicy, by mogli odpocząć. 

Ponieważ poprzednie edycje Summer Package były wydawane w formacie przewodnika, oczekuje się, że tegoroczne wydanie będzie zawierało miejsca w Wanju, które warto odwiedzić, np. loty paralotnią z góry Gyeongak, które zyskały ostatnio popularność w mediach społecznościowych. 

Włodarz powiatu podziękował zespołowi: 
Dziękujemy światowym gwiazdom BTS za odwiedziny. Jesteśmy ciekawi jak zespół postrzega Wanju i czekamy z niecierpliwością na Summer Package.  
Oseok Hanok Village
Okolica wioski
Góry otaczające wioskęŹródło:
• http://www.jjan.kr/news/articleView.html?idxno=2057152&sc_section_code=S1N10&sc_sub_section_code=S2N46 
• http://www.ohmynews.com/NWS_Web/view/at_pg.aspx?CNTN_CD=A0002427465 
PL trans: Kasia @ CRUSHONYOU