BTS w świetle reflektorów

Nawet na wakacjach z dala od sceny, BTS robią szum 190820 | CRUSHONYOU 


K-popowa super grupa - BTS przebywa z dala od publiki na pierwszych, w tracie swojej rewelacyjnej 7-letniej kariery, wakacjach, jednak niezapowiedziana obecność postów w internecie jak i specjalnego albumu ze zdjęciami sprawia, że światowa scena muzyczna huczy od swojego ukochanego zespołu.

Opublikowane w zeszły czwartek nagranie, na którym widnieją chłopcy z BTS, nienagannie przyodziani na tle drewniano-glinianych, tradycyjnych koreańskich domów zwanych hanokami, zapowiada coroczny letni album ze zdjęciami - Summer Package, którego preorder rozpoczął się w poniedziałek, a oficjalna data wydania to 26. września. 

Tegoroczny "Summer Package"- zestaw zdjęć przedstawiających członków BTS w miejscu wakacji, ich przewodniki oraz fanowskie gadżety, prezentuje malownicze okolice Wanju, sławnego wśród turystów miejsca znanego z wioski hanoków i dwóch otaczających je gór. Seria tychże albumów wcześniej prezentowała m.in filipińską wyspę Coron i terytorium zależne USA - Saipan.

Zapowiedź "2019 Summer Package in Korea" osiągnęła blisko 3 miliony wyświetleń w ciągu pięciu dni, dając rzadką okazję by zasmakować grupy, podczas gdy jej członkowie przebywają na pierwszych od debiutu w 2013 roku wakacjach.

Kiedy ich agencja Big Hit Entertainment ogłosiła 12. sierpnia, że BTS idą na "przedłużony" odpoczynek, informacja o letniej przerwie zespołu zdobyła równie dużo uwagi na świecie, co ich nieustanne osiągnięcia na scenie muzycznej, 

Zamieszanie zrodzone z doniesień mediów zagranicznych mówiących o najdłuższej przerwie BTS od sceny muzycznej zrobiło duży szum, sprawiając, że lojalni fani znani jako ARMY, ronili łzy, ale okazali wsparcie dla dłuższego urlopu zespołu.

Krótki, ale zasłużony urlop.

Spekulacje bardzo szybko się roznosiły, ale w połowie zeszłego tygodnia Big Hit wkroczyło z wyjaśnieniami, tym samym zapewniając ARMY i media, że przetrwa ta będzie "krótka", a zespół wróci niebawem na scenę.

"Poinformowano, że BTS robi przerwę. Dla wyjaśnienia - BTS idą na krótki, ale zasłużony urlop,"  powiedział reprezentant Big Hit w mejlowym oświadczeniu poprzez Associated Press w zeszłą środę.

"Chcemy zapewnić wszystkich fanów, przyjaciół i media, że grupa cieszy się na powrót na scenę już niebawem przy okazji zaplanowanej trasy stadionowej. Więcej ekscytujących informacji i wydarzeń już wkrótce!" powiedział oficjel, wyjaśniając, że przerwa nie będzie trwała długo.

Jak wspomniało Big Hit, BTS "zawzięcie dążyli do swojego celu" przez ostatnie 6 lat, aby stać się pierwszym zespołem od czasu the Beatles, który zajmie pierwsze miejsce na liście Billboard 200 w mniej niż 2 lata.

Nawet w trakcie zasłużonego odpoczynku, członkowie grupy pozostają w kontakcie ze swoimi fanami w mediach społecznościowych i robią live, zapewniając szybki wgląd w ich życie na urlopie i zwracając się do swoich uwielbionych fanów z całego świata. 

Jimin był jednym z pierwszych członków, który odezwał się do fanów. W pierwszy dzień swoich wakacji, 12. sierpnia, pojawił się na wideo live i wspomniał o swoich wakacyjnych planach i odczuciach związanych z pierwszym urlopem.

"To spory problem, że nadal nie mam jeszcze żadnych planów wakacyjnych. Często spędzam swój czas bezsensownie, kiedy jestem sam i nie mam co robić. Ale postaram się wykorzystać w pełni te wakacje," powiedział na swoim live.


"Namjoon i ja kiedyś dramatyzowaliśmy, gdy nasze wakacje były wydłużane... ponieważ czuliśmy, że popełniamy jakiś błąd i zabijamy ten cenny czas, w którym powinniśmy coś robić," kontynuował wspominając przeszłość zespołu.

Jimin ponownie pojawił się przed kamerą w zeszłą środę zapraszając dwoje przyjaciół - najpierw Jina, a później lidera RM'a, aby porozmawiali o swoim codziennym życiu na wakacjach.

Ponadto w zeszłym tygodniu Jin, jakby już znudzony tymi wakacjami, zażartował na Weverse, że "zaproponuje Big Hit przedłużenie koncertu podczas trasy. Chociaż wydaje się to niemożliwe."

V udostępnił na oficjalnym Twitterze BTS dwa krótkie wideo, jak słuchał muzyki w samochodzie, a Suga wstawił dwa zdjęcia, jak leży obok swojego sławnego pieska Holly, ujawniając pełen relaksu moment swoich wakacji.

Zgodnie ze swoim hobby, czyli odwiedzaniu muzeów, RM również opublikował w poniedziałek zdjęcia ze swojej wizyty w malowniczym muzeum, a dzień wcześniej Jimin pochwalił się na Twitterze zdjęciem z  amerykańskim muzykiem Alec'iem Benjaminem.

Nie zostało dokładnie określone jak długo będzie trwała przerwa, ale BTS wracają na scenę nie później niż 11. października, bo wtedy też mają w grafiku występ w Riyadh, stolicy Arabii Saudyjskiej.

W międzyczasie, komunikacja w mediach społecznościowych i nagrania live bedą zastępować ich nieobecność na scenie. 

Źródło: http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20190820000148&ACE_SEARCH=1
PL trans: Gabi @ CRUSHONYOU