Logo Big Hit Entertainment i zrzut ekranu ze strony internetowej Superb

Big Hit kontynuuje rozszerzanie swojej marki i nabywa firmę Superb 190819 |  CRUSHONYOU

Wytwórnia Big Hit Entertainment ogłosiła dzisiaj (19 sierpnia), że nabyła Superb - firmę z Seulu, która tworzy gry muzyczne. Big Hit odmówiło ujawnienia szczegółów umowy, w tym kwoty za jaką nabyta została nowa firma, ale obydwie strony oświadczyły, że Superb zachowa swoją niezależność i wewnętrzną strukturę.

Superb będzie rozwijać nowe gry, używając muzyki i własności intelektualnej Big Hit. Kim Seon-haeng, jeden z prezesów firmy, nazwał to "nowymi możliwościami dla wszystkich". 

Prezes Big Hit, Bang Si-hyuk skomentował: 
W Big Hit wierzymy, że gry to gałąź przemysłu, która w połączeniu z muzyką oferuje możliwość stworzenia silnej synergii, a muzyka jest tym, na czym się głównie skupiamy. Wierzymy, że nabycie Superb przyniesie pozytywną wartość oraz możliwości dla obydwóch firm oraz innych firm, o które rozszerzy się Big Hit. Dodał także, że wytwórnia będzie kontynuowała współpracę z koreańskim liderem gier mobilnych jakim jest Netmarble, deweloper gry BTS World, która oferuje tysiące zdjęć i filmików a także pozwala graczom trenować członków zespołu, by stali się oni światową grupą.

Drugi z prezesów Superb, Oh Min-hwan skomentował: 
Bardzo się cieszymy, dołączając do Big Hit Entertainment - wytwórni, która wprowadza nowy model biznesowy w przemyśle muzycznym. Postrzegamy to jako nowe możliwości dla nas wszystkich. Czekamy na stworzenie nowych wartości oraz synergii dzięki współpracy z Big Hit Entertainment. 

Big Hit rozszerza swoją działalność, nabywając kolejne podmioty

Firma Superb została założona w 2016 roku i do tego czasu zdążyła wydać Pianistę, grę rytmiczną z muzyką klasyczną na Nintendo Switch i telefony oraz mobilną grę Yumi's Cells opartą na popularnym webtoonie Naver o tym samym tytule.

Reklama gry rytmicznej, której deweloperem jest Superb 
Jest to kolejny krok Big Hit Entertainment w celu rozszerzenia marki i restrukturyzacji swojego biznesu. W lipcu wytwórnia kupiła wytwórnię Source Music, która ma pod swoimi skrzydłami żeński zespół GFriend.

Źródło:
• http://www.kpopherald.com/view.php?ud=201908191142039455586_2 
• https://www.billboard.com/articles/business/tech/8527708/big-hit-superb-gaming-company-bts 
• https://www.koreaboo.com/news/big-hit-entertainment-acquires-multi-platform-music-game-specialist-company-superb/ 
PL trans: Kasia @ CRUSHONYOU