BTS dla magazynu TIME

Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley otwiera kurs na temat globalnego sukcesu BTS 190217 | CRUSHONYOU


Globalny sukces BTS leży u podstawy kursu akademickiego otwieranego na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Kurs prowadzony przez studentów został ogłoszony na stronie uniwersytetu w czwartek i stanowi on część programu DeCal - Demokratycznej Edukacji. 

Podczas kursu "Liderzy kolejnego pokolenia: BTS" studenci będą uczyć się o rosnącym wpływie zespołu w skali świata, który przyczynił się do jego ogromnego sukcesu. Jak donosi agencja prasowa Yonhap, program DeCal pozwala studentom tworzyć własne zajęcia na przeróżne tematy. Zajęcia o BTS są przeznaczone dla studentów na kierunkach związanych z mediami i pierwsze z nich odbędą się wiosną. W opisie kursu na stronie internetowej można przeczytać: 

"Kurs skupi się na południowokoreańskiej grupie BTS i ich globalnym sukcesie. Postaramy się zgłębić historię zespołu, kunszt artystyczny, filantropię a także wiele innych aspektów, by poddać analizie ich wpływ na społeczeństwo a także światowy sukces. Kurs obejmie także złożony świat znany jako "Uniwersum BTS", który grupa stworzyła na kanwie swoich teledysków oraz konceptów albumów. Pod lupę zostaną także wzięte artykuły medialne, wywiady oraz teledyski zespołu, co umożliwi studentom krytyczne myślenie i stworzenie teorii leżącej za światowym sukcesem grupy. 

Zajęcia będą opierać się na wykładach, projekcjach i dyskusjach w grupie. Wykłady skupią się na przedstawieniu materiału, a projekcje uzupełnią przedstawiony materiał.

Zadania poza zajęciami będą obejmować tygodniowe refleksje, które będą wymagać analizy konspektów omawianych na zajęciach. Dodatkowo odczyty będą podstawą przygotowania do następnych zajęć. 

Obecność na zajęciach jest kluczowa, ponieważ to na nich odbywa się nauka oraz dyskusje, na których z kolei oparte są zadania. Uczestnictwo zależy od aktywności na zajęciach oraz wygłaszaniem odczytów.
Spotkanie informacyjne odbyło się 5 lutego, a na Twitterze zostało stworzone konto dedykowane kursowi, na którym można przeczytać: 

"Ten kurs jest realizowany w ramach programu DeCal, który oznacza Demokratyczną Edukację na UC Berkeley. Pozwala on tworzyć i prowadzić kursy, które nie są docelowo dostępne na uniwersytecie. Zajęcia prowadzone są przez studentów, ale są prawdziwymi zajęciami akademickimi. Zatwierdzenie kursu poprzedza długa i żmudna procedura wypełniania formalności. Prowadzący są również zobowiązani do przejścia warsztatów dydaktycznych, by dopilnować, że zachowanie wykładowcy nie utrudni studentom procesu nauki. Każdego semestru DeCal oferuje wiele zajęć - od bardziej technicznych do tych związanych z hobby jak na przykład gotowanie. Istnieje także wiele zajęć związanych z artystami takimi jak Kanye West, Drake, Frank Ocean, Radiohead itp. 

Jednym z powodów, dla których stworzyliśmy te zajęcia było to, że DeCal oferuje zajęcia na temat różnych artystów, ale nie ma zajęć poświęconych BTS. Dlatego wzięliśmy sprawę w swoje ręce i stworzyliśmy ten kurs. Jednym z głównych pytań jakie podczas niego stawiamy to "Dlaczego BTS odniosło taki sukces?", a na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. 

Celem tych zajęć jest ocena kariery BTS i próba wyciągnięcia wniosków w oparciu o te informacje. Zajęcia mają charakter konwersatorium. My, jako prowadzący zajęcia, występujemy w charakterze prowadzących dyskusji a nie ekspertów. Ilość tradycyjnych wykładów będzie znikoma i oddalona od siebie w czasie. Zadania będą wymagały od studentów refleksji nad przedstawionym materiałem. Mają także na celu zgłębić ich myślenie i poprawić umiejętności analityczne.

Kurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko na UC Berkeley, ale także na świecie. W odpowiedzi na zainteresowanie, prowadzące kursu nie wykluczyły opcji, że po zakończonym semestrze zostaną publicznie udostępnione materiały z przeprowadzonych zajęć. 


Źródło: https://twitter.com/NextGenBTS https://www.nationthailand.com/asean-plus/30364259
Opracowanie: Kasia @ CRUSHONYOU