BTS, plakat trasy LOVE YOURSELF

Możesz zarobić ponad milion won, jeśli kupisz 2 bilety na koncert BTS 180814 | CRUSHONYOU

Często żartuje się, że Samsung, LG i BTS to 3 marki, które reprezentują Koreę za granicą, ale nie należy tego tak żartobliwie traktować. Obecnie obcokrajowcy wiedzą więcej na temat BTS niż Koreańczycy, ponieważ dzielą się kontentem na Youtube.

Nadchodzi gorączka koncertu BTS, która nie jest niezwykła. Wytwórnia ogłosiła, że sprzedano wszystkie 90,000 biletów na koncert Love Yourself w Seulu, który odbędzie się 25 i 26 sierpnia na stadionie Jamsil. Zaczynając od Seulu, BTS dadzą 33 koncerty w 16 miastach 8 krajów.


Wyprzedane koncerty to coś, co przychodzi BTS naturalnie. Osoba z przemysłu skomentowała, że gdyby na sprzedaż wystawiono nawet 200,000 biletów to i tak zostałyby wyprzedane.

Ceny biletów od resellerów na trybuny. Od ok. 6 do 21 tys. zł
 W związku z tym zaobserwować można zjawisko resellingu biletów. Obecnie bilety na koncert BTS mają wartość niczym bitcoin.

Miejsce w sektorze R (trybuny) kosztowało 110,000 won (ok. 370 zł), ale obecnie kupić je można za minimum 600,000 won (ok. 2 tys. zł). Miejsca na sektorze S (trybuny za sektorem R) chodzą dzisiaj za minimum 300,000 won (ok. 1 tys. zł). Podczas oficjalnej sprzedaży jedna osoba mogła kupić maksymalnie 2 bilety, co oznacza, że osoby z fartem mogły zainwestować 200,000 won (ok.680 zł), by zarobić ponad milion won (ok. 3300 zł). Identycznie wygląda sytuacja na rynku zagranicznym, jeśli chodzi o koncerty w Europie czy USA.

W kapitalistycznym społeczeństwie rządzi prawo popytu i podaży, według którego rzeczy, na które jest popyt, mogą być sprzedawane po cenie znacznie wyżej niż pierwotna. Oczekuje się jednak, że BTS dadzą na trasie występy na światowym poziomie, które warte są tych cen.

Źródło: http://www.munhwanews.com/news/articleView.html?idxno=149127
PL trans: Kasia @ CRUSHONYOU