Sesja do albumu TEAR

"Love Yourself: Tear" pokrywa się złotem w Japonii 180810 | CRUSHONYOUZrzeszenie Wydawców Muzyki w Japonii (RIAJ)  ogłosiło przyznane certyfikaty muzyczne za lipiec 2018 roku i album BTS "Love Yourself: Tear" pokrył się złotem.

Co to oznacza? Złota płyta w Japonii przyznawana jest krążkom, które sprzedały się w ponad 100,000 egzemplarzy. 

T osiągnięcie jest kolejnym na stale rozszerzającej się liście dokonań zespołu. Zespół 25 sierpnia rozpoczyna światową trasę Love Yourself, która została już wyprzedana. Północnoamerykańska część trasy zakończy się pierwszym dla zespołu koncertem na stadionie w USA i będzie to także pierwszy taki koncert dla jakiegokolwiek koreańskiego artysty. Niedawno artyści ogłosili także swoją pierwszą trasę dome w Japonii, która rozpocznie się w listopadzie tego roku.


K-popowe supergwiazdy stały się pierwszymi koreańskimi artystami, które w maju zdobyły szczyt Billboard 200. Teledysk do "Fake Love" został wyświetlony na Youtube już ponad 265 milionów razy.

Ich wielce oczekiwany nowy album "Love Yourself: Answer" będzie mieć premierę 24 sierpnia. Przedsprzedaż w Korei sięgnęła ponad 1,5 miliona zamówionych egzemplarzy w ciągu tygodnia. Przedsprzedaż rozpoczęła się również w Japonii w sklepie Universal Music oraz na oficjalnym japońskim fanklubie BTS i od każdego z tych sprzedawców przewidziane są bonusy.

Źródło: https://www.billboard.com/articles/news/international/8469620/bts-love-yourself-tear-album-certified-gold-japan
PL trans: Kasia @ CRUSHONYOU