Występ z "FAKE LOVE"

BTS pierwszymi k-popowymi artystami na szczycie Billboard 200 180528 | CRUSHONYOU


Spełniło się marzenie k-popowej grupy BTS - zdobyli szczyt rankingu Billboard 200 jedynie kilka dni po tym, gdy wymienili to osiągnięcie jako jeden ze swoich celów.

W niedzielę, pełny trzeci album grupy, "Love Yourself: Tear" zdobył pierwsze miejsce na głównej liście albumów Billboard, sprawiając, że BTS zostali pierwszą k-popową grupą, której się to udało.

Album “Love Yourself: Tear”, wykonywany w większości po koreańsku, jest pierwszym od 12 lat nieangielskojęzycznym albumem, który zdobył szczyt listy. W 2006 roku pierwsze miejsce zdobył album "Ancora" wokalnego kwartetu Il Divo. "Love Yourself: Tear" to także drugi k-popowy album, którzy wszedł do pierwszej dziesiątki. W październiku ubiegłego roku album "Love Yourself: Her" znalazł się na 7 miejscu listy.

“Love Yourself: Tear” sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy w pierwszym tygodniu od jego premiery, która miała miejsce 18 maja. Jego singiel, "Fake Love" to przygnębiający hip-hopowy kawałek, który niesie ze sobą świadomość członków, że to, w co kiedyś wierzyli, że jest prawdziwą miłością okazało się być kłamstwem. Na albumie znajdują się także eksperymentalne piosenki takie jak "Airplane Pt. 2", pierwsza piosenka zespołu z gatunku latynoskiego popu, oraz "134340", ekscentryczny, hiphopowy kawałek, w którym znaleźć można najbardziej dynamiczne dźwięki w historii BTS.

Grupa stworzona w 2013 roku przez k-popową wytwórnię Big Hit Entertainment składa się z RM, Jimina, Sugi, J-Hope'a, Jina, V i Jungkooka, którzy międzynarodową sławę zyskali w 2016 roku wraz z wydaniem drugiego pełnego albumu "Wings", który ustanowił rekord najwyżej debiutującego k-popowego albumu w USA. Jedynie rok później, zespół znalazł się pierwszy raz na liście Billboard Hot 100 z hitem "DNA", który znalazł się na 85. miejscu. Piosenka stała się później najwyżej znajdującą się k-popową piosenką na tym rankingu, zdobywając 67. miejsce.

21 maja BTS wygrali drugi rok z rzędu nagrodę Top Social Artist na Billboard Music Awards. Wystąpili także ze światową premierą "Fake Love" podczas gali, która odbyła się w MGM Grand Hotel.

Zespół ostatnio rozpoczął swoją promocję w Korei, zaczynając od showcase na Mnet 24 maja.

Na listę Billboard 200 składają się najpopularniejsze albumy danego tygodnia, których wyniki przeliczane są na podstawie "konsumpcji" w USA.

Źródło: http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20180528000597
PL trans: Kasia @ CRUSHONYOU