Sesja do albumu Love Yourself: Her

Majowi towarzyszy napięta atmosfera na koreańskiej scenie muzycznej. A to wszystko przez BTS - "Avengersów", którzy szykują się po powrotu.


Producenci k-popowych artystów zmieniają daty w swoich kalendarzach, by uniknąć comebacku BTS, który będzie miał miejsce 18 maja. A nawet jeśli ktoś wróci na scenę w maju to dopilnuje, by data jego powrotu nie pokryła się z datą powrotu BTS. Ludzie z przemysłu muzycznego mówią, że cała uwaga skupi się na BTS, dlatego nici z promocji. Producenci przesuwają daty powrotów swoich artystów albo dopasowują ją tak, by nie nakładała się bezpośrednio z okresem promocji "Avengersów".Na maj nie ma zapowiedzianych wiele comebacków. 30 kwietnia nowy album wyda Park Hyo Shin oraz żeński zespół GFriend. Poza tym nie ma zaplanowanych wielu powrotów. Z dużych grup idoli, poza BTS, jedynie SHINee planują powrót na koniec maja z okazji 10. rocznicy działalności zespołu.

Powrotowi BTS po 8 miesiącach towarzyszą duże oczekiwania. 18 maja zespół wyda swój trzeci, pełny album "LOVE YOURSELF 轉: Tear". Przedsprzedaż nowego albumu, którego singiel będzie miał premierę na tegorocznej gali Billboard Music Awards, przekroczyła już 1,4 mln zamówionych płyt (T/N: liczby te obejmją jedynie sprzedaż w Korei). Dla porównania, sprzedaż "LOVE YOURSELF 承: Her", albumu wydanego we wrześniu ubiegłego roku wynosiła około 1,05 mln egzemplarzy. Liczby te są dowodem na rosnącą popularność BTS.

Źródło: http://entertain.naver.com/read?oid=241&aid=0002781289
Kasia @ CRUSHONYOU