BTS w stylizacjach do "Mic Drop"

BTS ogłaszają premierę pełnego albumu "Love Yourself: Tear" 180416 | CRUSHONYOU


Koreańska grupa BTS ogłosiła dzisiaj na Twitterze swój kolejny projekt - "Love Yourself: Tear." Nowy album ma mieć swoją premierę 18 maja. 

Sequel ubiegłorocznego albumu Love Yourself: Her, Tear, to drugi album grupy z serii Love Yourself, który podąża za wydaniem bijącego rekordy japońskiego albumu Face Yourself. W przeciwieństwie do Love Yourself:Her, Tear będzie pełnym albumem. Po Dark & Wild (2014) i WINGS (2016) będzie to trzeci pełny album grupy. 

Każde kolejne wydanie po Love Yourself: Her, włączając w to Hope World, mixtape J-Hope'a, oraz dobrze plasujący się na liście Billboard 200 japoński album, Love Yourself: Tear jest jednym z najbardziej oczekiwanych albumów tego roku.

O Tear wiadomo niewiele. Jego zapowiedź pojawiła się ponad tydzień po tym, gdy BTS wypuścili wideo zatytułowane Euphoria: Theme of Love Yourself - Wonder, które łączy narrację poprzednich projektów realizowanych przez zespół w swoich teledyskach. Wierzono, że wideo jest wskazówką do kolejnego albumu o nazwie Love Yourself: Wonder, która ukłuta została w oparciu o szeroko rozprzestrzenione teorie fanowskie związane z koreańskim terminem literackim (przyp. tłum. chodzi tutaj o zasadach aktów: zawiązanie akcji, rozwój akcji, punkt kulminacyjny, rozwiązanie akcji), ale zostało to zdementowane przez wytwórnię. 

Według oficjalnej strony BTS dla fanów, znanego w Korei jako fancafe, przedsprzedaż albumu rozpocznie się 18 kwietnia. Przedsprzedaż Love Yourself: Her sięgnęła 1,05 miliona kopii i album znalazł się ostatecznie na 7. miejscu listy albumów Billboard 200. 

Grupa w ogromnym tempie stała się jednym z dominujących zagranicznych artystów w amerykańskim przemyśle muzycznym, będąc dopingowana przez miliony fanów z całego świata. BTS wygrali w ubiegłym roku nagrodę Top Social Artist i utrzymują się w rankingu Social 50 przez 78 tygodni.

Źródło: https://www.billboard.com/articles/columns/k-town/8342053/bts-new-album-love-yourself-tear-details?utm_source=twitter&utm_source=t.co&utm_medium=referral
PL trans: Kasia @ crushonyou