Lider BTS - RM 

Media społecznościowe szaleją po tym jak BTS umieścili post o "Love, Simon" 180415 | CRUSHONYOU


Koreański boyband BTS (znany również jako Bangtan Boys) właśnie polecił piosenkę z filmu "Love, Simon" i media społecznościowe oszalały. 

Ogromnie popularny, siedmiosobowy zespół z Korei Południowej tworzy głównie hip-hop, ale również R&B i rock. Mają mnóstwo obserwatorów na platformach społecznościowych i stali się gwiazdami o których najczęściej tweetowano w 2017 roku. 

Rano 15. kwietnia, lider grupy i główny raper RM (właściwie Kim Namjoon) opublikował prosty tweet z rekomendacją piosenki.  RM wstawił zrzut ekranu z piosenką "Strawberries and Cigarettes" z filmu "Love, Simon", wykonywaną przez homoseksualnego artystę Troye'a Sivana. Podpisał zdjęcie po prostu "Świetne."  
Tweet ma ponad 115 tysięcy retweetów i prawie 300 tysięcy polubień. Ale to komentarze robią szum. 
Love, Simon filmem o dojrzewaniu młodego chłopaka, który godzi się ze swoja seksualnością.  Na początku tego roku Sivan powiedział, że chętnie współpracowałby z BTS: "To byłoby naprawdę zabawne." 

"Oglądając ich teledyski, po prostu wpadłem," powiedział. "Od samego początku byli dla mnie tacy mili, więc chciałbym ich spotkać i im podziękować. Muszę jeszcze bardziej zgłębić i zrozumieć ten świat, dlatego jestem ciekaw tego wszystkiego.'"

"Cholernie wspaniałe i niezmiernie ważne."


RM właśnie tweetnął o piosence Troye'a Sivana z soundtracku do "Love, Simon" - filmu, który porusza BARDZO ważny temat 🙏

➡Is it possible for me to respect RM more than I already do?😭 I'm SO proud he's our leader❤#PremiosMTVMiaw#MTVBRKPOPBTS @BTS_twt — BTS Fanboy💙 (@Jin_Butterfly) 15 kwietnia 2018

(Tweet: RM właśnie tweetnął o piosence Troye'a Sivana z soundtracku do "Love, Simon" - filmu, który porusza BARDZO ważny temat. Czy możliwe jest w moim przypadku, abym szanował RM'a jeszcze bardziej niż szanuję go teraz? Jestem naprawdę dumny, że jest naszym liderem)

Ludzie zebrali się w mediach społecznościowych, by wyrazić, jak wielki nadszedł moment.  Jedna z fanek na Twitterze napisała: "Nie żebym zbytnio dramatyzowała, ale Namjoon otwarcie wspierający piosenkę o gejach wykonywaną przez homoseksualnego artystę do filmu o tematyce homoseksualnej jest czymś uhhhhhhhhh Cholernie wspaniałym i niezmiernie ważnym."

Ktoś inny tweetnął: "Jeśli myślisz, że Namjoon dzielący się utworem o tematyce homoseksualnej z filmu o tematyce homoseksualnej śpiewaną przez homoseksualnego artystę nie jest ikoną, to się mylisz."

Ktoś napisał również: "Dlaczego ludzie zawsze dyskryminują tych, którzy są inni? Właśnie zobaczyłam na koncie BTS, że RM był na tak miły jak zawsze i polecił nam coś, czego możemy posłuchać. Co się stało? Niektórzy zaczynają komentować wstawiając obrzydliwe memy, tylko dlatego, że artysta, którego polecił RM jest gejem."

Źródło: https://www.gaystarnews.com/article/korean-boy-band-bts-rm-namjoon/
PL trans: Setsu @ crushonyou