SUGA

Historia kryjąca się za przekazaniem przez Sugę mięsa 39-ciu domom dziecka 180309 | CRUSHONYOU


Suga, członek boysbandu BTS (RM, Jin, Suga, J-hope, Jimin, V, Jungkook) zrobił specjalne dobre uczynki z okazji swoich urodzin.

Dziewiątego marca Suga otrzymał gratulacje z okazji swoich dwudziestych szóstych urodzin od fanów z całego świata. W tym czasie w internecie rozprzestrzeniły się wpisy mówiące, że Yoongi wysłał do domów dziecka 10 kg koreańskiej wołowiny klasy 1++ (Hanwoo) wraz z certyfikatem, w którym zamieszczone zostały podpisy członków BTS.

W związku z tym wytwórnia BigHit podzieliła się informacją: "Suga w swoje urodziny przekazał wołowinę pod nazwą "ARMY" trzydziestu dziewięciu domom dziecka".

Historia sięga czterech lat wstecz. Podczas fansignu w 2014 roku, Suga rozmawiał z fanami i powiedział: "Kupię wam mięso, gdy zdobędę pieniądze". Yoongi nie zapomniał o swojej obietnicy złożonej fanom i wykorzystał okazję swoich dwudziestych szóstych urodzin na przekazanie tej znaczącej darowizny.

BigHit official powiedziało: "Suga nie może zorganizować mięsnej imprezy z fanami, więc wyraził wdzięczność dla fanów, podpisując darowiznę nie swoim imieniem, a nazwą ARMY".

Ostatnio członkowie BTS robią wiele dobrych uczynków i dają dobry przykład. Wcześniej Jimin podarował podpisane albumy BTS młodszym uczniom z jego starej szkoły podstawowej w Hoedong w Busan podczas uroczystej ceremonii jej zakończenia. Ofiarował również mundurki szkolne absolwentom, którzy w tym roku zamierzają ukończyć gimnazjum. Szkoła podstawowa Hoedong, która powstała w 1982 roku, zakończyła swoją 36-letnią historię i została zamknięta. Ojciec Jimin'a uczestniczył w ceremonii rozdania dyplomów, dostarczył prezenty, a także przeczytał mowę gratulacyjną.

Przedstawiciele BTS wyjaśniali: "Słyszeliśmy, że ojciec (Jimin'a) czuł, że zamknięcie Szkoły Podstawowej w Hoedong było niefortunne i czynił dobre uczynki".

BTS także czynią dobre uczynki jako grupa. Przed wydaniem w lutym filmu "WINGS: You Never Walk Alone" przekazali 100 milionów won (około 93 000 $) dla 416 rodzin ofiar katastrofy Sewol. Każdy z siedmiu członków przekazał 10 milionów, a ich wytwórnia przekazała 30 milionów, przekazując w sumie 100 milionów won. Członkowie osobiście podjęli decyzję i przekazali w spokoju darowiznę 416 rodzinom, o czym media pisały później.
Długotrwałe, dobre uczynki czynią również swoją muzyką. Od listopada ubiegłego roku BTS i Bighit Entertainment wspierają 2-letnią kampanię UNICEF, mającą na celu zwalczanie przemocy wobec dzieci i młodzieży na świecie, we współpracy z Komitetem Koreańskim ds. UNICEF-u. Kampania ta jest opracowywana na podstawie kampanii "Love Myself", którą BTS przygotowywali, oraz globalnej kampanii UNICEF "#ENDviolence" na rzecz zwalczania przemocy.

BTS i Bighit Entertainment założyły fundusz "LOVE MYSELF" jako początek tej umowy i przekazały 500 milionów won (około 470 000 $) na rzecz koreańskiego komitetu UNICEF. Trzy procent zysków ze sprzedaży albumów z serii "LOVE YOURSELF", która potrwa 2 lata, cały zysk z oficjalnych produktów kampanii, finansowanie z publicznej darowizny, będą konsekwentnie wykorzystywane do wspierania kampanii "#ENDviolence". Siedemnastego stycznia całkowita darowizna przekroczyła 600 milionów won (około 564,000 $). W przyszłości dodatkowo zostanie przekazane trzy procent zysku ze sprzedaży albumów i zysków z oficjalnych produktów kampanii, które trafiły do ​​sprzedaży w grudniu ubiegłego roku.
Od 13 lutego (czasu lokalnego), mini album BTS "LOVE YOURSELF 承 : Her", który wydany został osiemnastego września zeszłego roku, zapisywał się na głównej liście albumów Billboardu "Billboard 200" przez kolejne osiemnaście tygodni. Sprzedaż akumulacyjna albumu odnotowała 1 613 924 sprzedanych egzemplarzy według koreańskiej karty muzycznej Gaon Chart, ustanawiając nowy rekord najwyższej sprzedaży w historii zarówno dla Gaon Chart, jak i BTS.

Dwudziestego ósmego lutego BTS otrzymali nagrodę "Muzyk roku" podczas Korean Music Awards w Seulu. Zespół koncentruje się obecnie na tworzeniu nowego albumu i przygotowaniach do comeback'u.


Źródło: https://m.newsen.com/#forward
ENG trans: https://ktaebwi.tumblr.com/
PL trans: Emu @crushonyou