Zaledwie kilka dni po tym, jak Desiigner opublikował informację o tym, że remiks „Mic Drop”, powstały przy współpracy BTS, jego i Seve'a Aoki pokrył się złotem, według Recording Industry Associatin of America, RIAA ponownie uaktualniła swoją stronę internetową, ujawniając, że kolejny utwór, należący do koreańskiego zespołu, również osiągnął to wyróżnienie.

W poniedziałek (02.12), RIAA odświeżyła dane na swojej stronie, dodając zestaw siedemnastu albumów i stu czterech piosenek, które uzyskały status złotych lub platynowych w styczniu. Mic Drop osiągnął to 6 lutego, z ilością pół miliona sprzedanych kopii, a DNA 9 lutego, z tą samą ilością sprzedaży. Obydwa utwory zostały wydane we wrześniu, w zawierającym je mini albumie Love Yourself 'HER'". Mic Drop, został ponownie wydany, jako remiks w listopadzie. Przy jego tworzeniu współpracowali również DJ- Steve Aoki i raper Desiigner.

BTS, jest pierwszym k-popwym zespołem, który otrzymał wyróżnienie RIAA, a drugim pochodzącym z Korei, po PSYu, którego „Gangnam Style”, pokrył się platyną w 2013 roku. Najnowszy album septetu „Love Yourself 'Her'” zyskał miano najlepiej sprzedającego się albumu w Korei w zeszłym roku oraz był najwyżej notowanym, należącym do zespołu w zestawieniu Billboard 200, zajmując siódme miejsce.

Ogromny sukces, jaki odnoszą w Stanach, spowodowany jest ciągłym pięciem się wzwyż, już od pierwszego albumu, wydanego w 2013 roku, oraz fandomem ARMY, który w przeciągu tych lat zdołał wzrosnąć do niebotycznych rozmiarów. BTS, jest również pierwszą k-popową grupą, która otrzymała nagrodę podczas Billboard Music Awards, kiedy to zastali nagrodzeni w kategorii Top Social Artist.


source: Billboard

pl trans: MochiMon @crushonyou