BTS w sesji do albumu "Her"

 "DNA" i "Mic Drop" otrzymały złoty certyfikat RIAA 180212   | CRUSHONYOU


Zaledwie kilka dni po tym, jak Desiigner opublikował informację o tym, że remiks „Mic Drop”, powstały przy współpracy BTS, jego i Seve'a Aoki pokrył się złotem, według Recording Industry Associatin of America, RIAA ponownie uaktualniła swoją stronę internetową, ujawniając, że kolejny utwór, należący do koreańskiego zespołu, również osiągnął to wyróżnienie.

W poniedziałek (02.12), RIAA odświeżyła dane na swojej stronie, dodając zestaw siedemnastu albumów i stu czterech piosenek, które uzyskały status złotych lub platynowych w styczniu. „Mic Drop” osiągnął to 6 lutego, z ilością pół miliona sprzedanych kopii, a „DNA” 9 lutego, z tą samą ilością sprzedaży. Obydwa utwory zostały wydane we wrześniu, w zawierającym je mini albumie „Love Yourself 'HER'". „Mic Drop”, został ponownie wydany, jako remiks w listopadzie. Przy jego tworzeniu współpracowali również DJ- Steve Aoki i raper Desiigner. 

BTS, jest pierwszym k-popwym zespołem, który otrzymał wyróżnienie RIAA, a drugim pochodzącym z Korei, po PSYu, którego „Gangnam Style”, pokrył się platyną w 2013 roku. Najnowszy album septetu „Love Yourself 'Her'” zyskał miano najlepiej sprzedającego się albumu w Korei w zeszłym roku oraz był najwyżej notowanym, należącym do zespołu w zestawieniu Billboard 200, zajmując siódme miejsce.

Ogromny sukces, jaki odnoszą w Stanach, spowodowany jest ciągłym pięciem się wzwyż, już od pierwszego albumu, wydanego w 2013 roku, oraz fandomem ARMY, który w przeciągu tych lat zdołał wzrosnąć do niebotycznych rozmiarów. BTS, jest również pierwszą k-popową grupą, która otrzymała nagrodę podczas Billboard Music Awards, kiedy to zastali nagrodzeni w kategorii Top Social Artist.

Źródło: https://www.billboard.com/articles/columns/k-town/8099214/bts-dna-mic-drop-certified-gold-riaa?utm_source=twitter&utm_source=t.co&utm_medium=referral&utm_source=t.co&utm_medium=referral
PL trans: MochiMon @crushonyou