BTS zostali nominowani w 4 kategoriach na Korean Music Awards 180206 | CRUSHONYOU


BTS zostali nominowani do prestiżowych nagród Korean Music Awards w 4 kategoriach – Piosenka Roku, Artysta Roku, Najlepszy Popowy Album i Najlepsza Popowa Piosenka.  

Korean Music Awards opierają nominacje i wygrane na jakości muzyki i produkcji utworów oraz albumów. Nominowani zostają ocenieni przez specjalistów, producentów i krytyków muzycznych, a na podstawie ich opinii zostają wybrani zwycięzcy. Nie odbywa się głosowanie internetowe.  

Komisja oświadcza: "Uważamy, że podchodzimy do wszystkich kategorii z większym profesjonalizmem, niż inne gale. Oceny ekspertów z każdej dziedziny są głęboko przemyślane." 

Ceremonia rozdania nagród odbędzie się 28 lutego o 7pm KST (w Polsce będzie to godzina 11:00). 


W kategorii Piosenka Roku BTS zostało nominowane z 'DNA'. Inni artyści, którzy zakwalifikowali się do tej nominacji to Red Velvet z 'Red Flavor', IU z 'Through the Night', Woo Won Jae z 'We Are' oraz Hyukoh z 'TOMBOY'.


Do Artysty Roku BTS zostali nominowane razem z takimi artystami jak Kim Kom In, IU, czy Hyukoh. 


Do Najlepszego Popowego Albumu został nominowany album BTS 'Love Yourself: Her', a także Red Velvet 'Perfect Velvet', IU 'Palette', Lee Jin Ah 'Random', Taemin 'Move' oraz Taeyeon 'My Voice'. 


BTS zostali także nominowani do Najlepszej Popowej Piosenki z 'DNA'. Inni nominowani to Red Velvet 'Red Flavor', Sunmi 'Gashina', IU 'Through the Night' oraz NCT 127 'Cherry Bomb'. 

(Notka od tłumacza: Korean Music Awards to bardzo prestiżowe nagrody, do których k-popowe grupy są dosyć rzadko nominowane, więc tym bardziej jest to wielkie osiągnięcie. Niektórzy porównują tę galę do Nagród Grammy) 

eng trans: @fykimtaehyung
pl trans: Pati @crushonyou