Kończąc najlepszy jak do tej pory rok w ich karierze, BTS mają jeszcze jeden nowy powód do świętowania w 2018: grupa właśnie przeszła do historii stając się pierwszą koreańską grupą, której piosenka otrzymała status Złotej przyznany przez Zrzeszenie Amerykańskich Wydawców Muzyki (Recording Industry Association of America - RIAA).

Sobotniej nocy (3. lutego) gościnnie występujący w utworze raper Desiigner poinformował na Twitterze, że "Miic Drop stało się Złotem" i otagował zarówno BTS jak i Steve'a Aokiego, który wyprodukował remiks "Mic Drop."


Piosenka wydana w listopadzie jest pierwszym amerykańskim hitem BTS i sięgnęła 28. miejsca na liście Hot 100. Pozostała na liście przez dziewięć tygodni i obecnie utrzymuje się na miejscu 84. (na dzień 3. lutego). Remiks “Mic Drop" zyskuje uznanie na wielu różnych listach przebojów, a w zeszłym tygodniu utwór zadebiutował na 40. miejscu listy Rhythmic Songs, która śledzi odtworzenia radiowe w stacjach, które przekraczają granicę pomiędzy popem i  R&B/hip-hopem.
Stanie się pierwszą w historii koreańską grupą, której album został oficjalnie uznany za Złoty przez RIAA jest wielkim osiągnięciem dla boybandu, który zrobił amerykański postęp dzięki swojemu dynamicznemu stylowi muzycznemu i bardzo oddanemu fandomowi znanemu jako ARMY. Jest to drugi koreański utwór, który otrzymał wyróżnienie, zaraz po “Gangnam Style” od PSY, który stał się multi-platyną w 2012 i 2013, kolejno za wersję cyfrową i fizyczną.

Aby zostać uznaną za Złotą, piosenka musi nieść ponad 500 tysięcy równoważnych jednostek pomiędzy cyfrowymi pobraniami, audio oraz wideo, przy czym 150 transmisji liczy się w ekwiwalencie jednej oficjalnej jednostki.

Lokalny reprezentant BTS - Eshy Gazit również świętował nową informację powiadamiając fanów, że wytwórnia Desiigner'a, Def Jam Records, mu o tym zaalarmowała. Koreańska grupa i Aoki jeszcze muszą publicznie skomentować osiągnięcie. (update od tłumacza - Steve Aoki już dodał post na Twitterze pisząc "Coooooo!!! Zdobyliśmy już Złoto!!! Kocham was wszytskich za to, że nas tam zaprowadziliście!!!"

“Mic Drop" wydano w wersji oryginalnej we wrześniu na mini-albumie BTS 'Love Yourself: Her', a remiks wyszedł w listopadzie. Album sięgnął miejsca siódmego na Billboard 200, jest to najwyższe notowanie dla koreańskiej grupy. 


Źródło: Billboard
pl trans: Setsu @ crushonyou