BTS jako pierwsza grupa k-popowa zdobywa listę Rhythmic Songs z utworem 'MIC Drop' 180131 | CRUSHONYOU


Piosenka z gościnnym udziałem Desiignera debiutuje na 40. miejscu w radiowym przeglądzie utworów prezentowanych na antenie.

Do muzycznych uznań BTS na listach przebojów dodać należy publikację pierwszego hitu k-popowej grupy w historii listy Rhythmic Songs magazynu Billboard, jako, że "MIC Drop," z udziałem Desiignera (i remiksowane przez Steve'a Aokiego) debiutuje na miejscu 40. tejże listy ( lista datowana na 3. lutego).

Piosenka jest dopiero drugim k-popowym utworem w ogóle, który znalazł się na tym rankingu. Hit "Gangnam Style" w wykonaniu rapera PSY znalazł się na miejscu 15. na liście Rhythmic Songs w 2012 roku.

Lista Rhythmic Songs, której początki miały miejsce w 1992 roku, liczy całkowitą ilość odtworzeń w ciągu tygodnia, jak jest to zestawione przez Nielsen Music, poprzez ich panel 55 stacji, które w znacznym stopniu sięgają po kompromis między popem i R&B/hip-hop.KKWD Oklahoma City z Oklahomy przoduje panelistom Rhythmic Songs z 90 odtworzeniami "MIC Drop" w tygodniu kończącym się 28. stycznia. Kolejne największe osiagnięcia piosenki, w podliczeniu liczby odtworzeń w zeszłym tygodniu to: KPHW (71 odtworzeń) i KDDB (59 odtworzeń), obydwie stacje z Honolulu na Hawajach oraz KZFM Corpus Christi z Teksasu (57 odtworzeń).
Oklahoma City pozostaje siedliskiem największego radiowego wsparcia w Stanach Zjednoczonych dla siedmioosobowego boybandu z Korei Południowej, jako, że stacja radiowa KJYO przewodzi na rynku z łączną liczbą 579 odtworzeń "MIC Drop" do dnia 28. stycznia.


Tak jak na liście Rhythmic Songs w tym tygodniu, wcześniej "Mic Drop" stało się pierwszym notowaniem grupy k-popowej na liście Pop Songs, kiedy zadebiutowało na niej 23. grudnia. Obecnie w zestawieniu Pop Songs na dzień 3. lutego, utwór utrzymuje się na miejscu 25.
Na tydzień przed znalezieniem się na liście Pop Songs, "MIC Drop" zadebiutowało na miejscu 28. listy Billboard Hot 100 w oparciu o streamowanie, sprzedaż i odtworzenia, w ten sam sposób wyznaczając pierwsze notowanie na liście Top 40 Hot dla grupy k-popowej.  
W międzyczasie na liście albumów Billboard 200 datowanej na 7. października, BTS zdobyli po raz pierwszy miejsce w top 10 dla koreańskiego artysty, kiedy ich album Love Yourself: Her zadebiutował na 7. miejscu listy. 


źródło: Billboard
pl trans: Setsu @ crushonyou