BTS dzielą się swoimi celami na 2018 rok + Co według nich było kluczem ich sukcesu 180130 | CRUSHONYOU


W ostatnim wywiadzie BTS ujawnili swoje indywidualne cele na przyszłość i to, co uważają za klucz ich sukcesu.

Po tym, jak CEO BigHit Bang Shi Hyuk podzielił się swoimi przemyśleniami na temat powodów, przez które BTS stali się międzynarodowymi gwiazdami, również członkowie zespołu zaczęli wyrażać opinię na ten temat.

Na pytanie, co ich zdaniem pozwoliło odnieść im tak wielki sukces, Suga odpowiedział:
"Sam byłem tego ciekaw, więc dużo nad tym myślałem. Myślę, że trudno jest wskazać tylko jedną rzecz. Ale wygląda na to, że zaczęło się od powiedzenia o czymś, o czym każdy chciał mówić, ale nikt tego nie robił. Ostatnio czuję się niespokojny i myślę: W jaki sposób wykorzystywałem muzykę w przeszłości? Kiedy się obejrzałem, przypomniałem sobie, co Bang Shi Hyuk powiedział nam na samym początku. Siedzieliśmy razem w małym studio i powiedział: 'Jaką historię chcecie opowiedzieć?' Myślę, że zaczęliśmy od przesłania 'szanujcie nasze preferencje' i 'dlaczego nikt nie mówi o szkole i społeczeństwie?'. Najbardziej niefortunne jest to, że niektórzy ludzie, po przeanalizowaniu nas, mówią, że odnieśliśmy sukces tylko dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych. Saeng Min, który był MC na naszym spotkaniu z fanami, ostatnio skomplementował nas, mówiąc: 'Nie tylko są dobrzy w tym, co robią, ale także ciężko pracują, co czyni ich bezkonkurencyjnymi'. Kiedy to usłyszałem, pomyślałem, że naprawdę zobaczył to, ile wysiłku włożyliśmy. Byłem poruszony faktem, że po pięciu latach ludzie zaczynają to zauważać".


Tymczasem RM dodał: "Otrzymaliśmy to pytanie niezliczoną ilość razy, sam odpowiedziałem chyba na 200. Kiedy ciągle odpowiadałem, odpowiedź stawała się coraz bardziej przejrzysta".

"Bang Shi Hyuk zasługuje na oklaski. Zaczęliśmy jako hiphopowa ekipa, a on pomyślał, że należy znaleźć raperów, którzy powiedzą to, co trzeba powiedzieć o społeczeństwie. Byliśmy raperami, którzy byli w stanie zrealizować tę wizję, a także mieliśmy członków z silnymi umiejętnościami tanecznymi i wykonawczymi" powiedział lider zespołu. "Myślę, że sekret sukcesu BTS można podsumować słowami 'szczerość i umiejętności'. Uważam, że opinia publiczna naprawdę dostrzega tę szczerość".

"Jednak ludzie koncentrują się wyłącznie na tym, że dużo komunikowaliśmy się z naszymi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych" skarżył się RM. "Ponieważ jesteśmy piosenkarzami, myślę, że ważniejsze jest to, że jakość naszej muzyki i występów musi być przede wszystkim dobra. Na takim samym poziomie była również szczerość i przesłanie jakie chcieliśmy przekazać. Nasza częsta komunikacja [z naszymi fanami] była dodatkiem, a Bang Shi Hyuk użył swojej bystrości, aby wesprzeć nas we wszystkich tych aspektach. Dał nam wolność".

Po chwili dodał: "Myślę, że jesteśmy dobrym przykładem artystów współpracujących z agencją jako partnerami biznesowymi".
BTS ujawnili także swoje cele na 2018 rok. Suga stwierdził, że chce poprawić swoje umiejętności językowe, w szczególności mówiąc o angielskim i japońskim, podczas gdy V powiedział: "Chciałbym być naprawdę dobry w śpiewaniu. Mam zamiar skupić całą moją energię na ciężkiej pracy przy tym".

J-Hope powiedział, że chce lepiej dbać o swoje zdrowie: "Mamy dużo planów na ten rok, a jeśli chcemy to wszystko osiągnąć, zdrowie musi być najważniejszym priorytetem".
Wspomniał on także o wydaniu solowego mixtape'u , na który czeka ogromna ilość fanów: "Mixtape, nad którym pracowałem od zeszłego roku, wkrótce się ukaże. Byłem zanurzony w tworzeniu dobrej muzyki i mam nadzieję, że wiele osób jej posłucha i polubi".


Również Jungkook dodał coś od siebie: "Ponieważ zawsze jest tak wiele rzeczy, które chcę robić, nigdy nie zrobiłem ich właściwie. Ale myślę, że w tym roku muszę zrobić coś, co pomoże mi w mojej karierze. Właśnie dlatego ostatnio nie gram tak dużo w gry. Chcę nauczyć się grać na pianinie, chcę być dobry w językach i śpiewać. Mam zamiar ciężko pracować przy tych trzech rzeczach".

"W zeszłym roku Jungkook zaczął uczyć się gry na perkusji, a ja zacząłem grać na gitarze w tym samym czasie" wtrącił Jin. "Ale kiedy on przestał grać na perkusji, ja skończyłem z gitarą. Teraz gdy Jungkook rozpoczął naukę gry na fortepianie, ja będę ćwiczył na gitarze."

Jimin powiedział, że potrzebuje więcej czasu, by zdecydować o swoich celach na ten rok, natomiast RM odpowiedział po prostu: "W tej chwili celem jest nasz kolejny album".


source: Soompi
pl trans: Emu @crushonyou