Horror BTS "Outcast" rozprzestrzenia się na Twitterze dzięki ARMY 180115 | CRUSHONYOU


O BTS, wielkich K-popowych gwiazdach, znów zrobiło się głośno - wszystko dzięki fanfiction. Nie jest to jednak zwykłe fanfiction. Outcast to horror, który pojawił się jako interaktywna gra na Twitterze. To międzygatunkowe zjawisko jest najnowszą oznaką dominującego fandomu BTS, zwanego jako ARMY, na Twitterze.


Outcast zawiera w sobie możliwość wybrania własnej historii przez szerokie grono fanów. Są oni zachęcani do głosowania w ankiecie, która pojawia się przez pięć nocy (wraz z dodatkowym wątkiem w szóstej), decydując, jak rozwinie się dalsza akcja. Gra rozpoczęła się 3 stycznia,natomiast noc bonusowa ukazała się 8 stycznia.Główny raper zespołu, Suga, jest bohaterem, który wraz z najlepszym przyjacielem - J-Hope'm - ściąga grę o nazwie Outcast. Dwie postacie znajdujące się w grze (które również są członkami BTS) są uznane za zaginione, a zadaniem Yoongiego i Hoseoka jest doprowadzenie ich do końca każdej z pięciu nocy. Pięciominutowa struktura przetrwania szalenie przypomina popularną serię gier grozy Five Nights at Freddy's.
Format fanfiction jest wyjątkowy, ponieważ historia jest opowiadana wyłącznie za pośrednictwem dialogów w formie wiadomości tekstowych. Pisma literackie są zastępowane celowymi literówkami, które charakteryzują cyfrowe wzorce mowy. Outcast zaczyna się rozmową pomiędzy przyjaciółmi Sugą i J-Hope'm (zwanymi w fandomie jako Sope). Dyskutują oni o czyimś zaginięciu, co jest powiązane z pewną grą wideo. 
Format wiadomości tekstowych pomaga czytelnikowi poczuć się naturalniej. Okazyjnie autor, znany pod nazwą @flirtaus na Twitterze, zamiast wiadomości wstawia sfałszowane przez niego tweety przez fikcyjny serwis informacyjny National News.

Wszechobecność fanfiction w fandomie jest rzadkością i właśnie to wydarzyło się wśród ARMY. Outcast był tak rozpowszechniony, że ARMY potrafiły nawet tworzyć memy o członkach BTS, którzy starają się zwrócić na siebie uwagę fanów, lecz ci są zbyt zajęci czytaniem. Zjawisko to dowiodło również, że ARMY weszły na ten poziom fandomu, w którym to teorie zapychają czas w trakcie krótkiej przerwy promocyjnej przez BTS.Hashtag #BTSOutcast zyskał popularność na całym świecie. Ważne jest, aby pamiętać, że BTS i ARMY są już dobrze zadomowione na Twitterze. W końcu BTS byli najpopularniejszymi artystami 2017 roku na tej platformie. Sam autor fanfiction zaczął je na początku stycznia i zdobył już blisko 421 000 obserwujących.Opowieść nabrała tempa między pierwszą a drugą nocą - w pierwszej głosowało 14 000 użytkowników, drugiej 134 000, natomiast trzecia ankieta zyskała 366 000 głosów. Outcast zachęcił fanów do tworzenia fanartów, filmików, a nawet tłumaczeń. Fani szukali nawet powiązań Outcasta do prawdziwych teorii dotyczących BTS w świecie rzeczywistym, mimo że autorka powiedziała, że historia ta została osadzona w niezależnym wszechświecie. W Outcaście pojawia się element moralności Undertale-esque, gdy twórca gry Outcast drwi z czytelników: "Winisz wszystkich... ale nie siebie. Czy to nie ty... dokonujesz wyborów?". Autorka później potwierdziła, że głosy ARMY wpłynęły bezpośrednio na liczbę ocalałych po zakończeniu opowieści (SPOILER).

Fanfiction z BTS występują na platformach społecznościowych takich jak Tumblr czy Wattpad, a Outcast udowodnił, że mogą rozwijać się nawet na Twitterze. Niedawno Jae z zespołu Day6 żartobliwie dodał coś na ten temat


.


source: Billboard
pl trans: Emu @crushonyou