Bang Shi Hyuk dzieli się sekretem sukcesu BTS i swoim największym celem dla grupy 180106 | CRUSHONYOU


W wywiadzie, BigHit CEO Bang Shi Hyuk powiedział o ostatnim sukcesie BTS i co mieli pierwotnie na myśli, kiedy tworzyli grupę.

Bang Shi Hyuk wyjawił, że wyobrażał sobie BTS jako grupę idoli, która byłaby zarówno silna jak i  łatwa do utożsamienia się. Przypomina sobie, “Niedawno natknąłem się na dokumenty firmowe z 2012 roku, czyli roku przed debiutem BTS, kiedy to debatowaliśmy nad tym, jaką grupę idoli stworzyć. Dokument mówił, ‘Jakiego bohatera poszukuje dzisiejsza młodzież? Nie kogoś, kto dogmatycznie prawi kazania z góry. Raczej wydawało się, że potrzebowali kogoś, kto użyczy im ramienia, aby się wesprzeć, nawet nie wypowiadając żadnego słowa.’”
“Nie chciałem, aby byli fałszywymi idolami,” wytłumaczył. “Chciałem stworzyć BTS, które stałoby się bliskim przyjacielem.”
Spytany o to jaki, jego zdaniem, jest sekret międzynarodowej popularności BTS, Bang Shi Hyuk podał kilka czynników. “Myślę, że tematy, tóre porusza BTS są uniwersalne,” powiedział przytaczając fakt, że BTS  skupiali się na opowiadaniu historii specyficznych dla młodzieży ich pokolenia. “Media również miały ogromny wpływ. Fandom się powiększył, ponieważ wideo powiązane z BTS były tłumaczone na wiele języków i publikowane na takich portalach jak YouTube  czy Twitter w czasie rzeczywistym.”
“Ponadto, członkowie grupy nie starali się utrzymać aury tajemniczości, ich po prostu cieszy komunikowanie się z fanami w mediach społecznościowych,” dodał. “Mieliśmy też szczęście, że spotkaliśmy takich wspaniałych fanów.” 
Bang Shi Hyuk przyznał, że sumiennie sprawdzał artykuły i posty o BTS w internecie. “Jestem królem surfowania po internecie” wyznał. “Moją pracą jest wiedzieć, co ludzie, którzy nie lubią BTS, mają do powiedzenia, czego ludzie chcą od BTS, co ja mogę dla nich zrobić, jak odpowiadać ludziom, którzy nie lubią grupy.”
Założyciel BigHit podzielił się też informacją, że na poważnie bierze społeczną odpowiedzialność BTS jako artystów. “Kiedy formowaliśmy BTS, postanowiliśmy stworzyć grupę, która będzie miała pozytywny wpływ” powiedział. “Mimo wszystko, idole są idolami. Idol, który ma negatywny wpływ jest fałszywym idolem. Pomyśleliśmy, że w ich piosenkach nie powinno być gloryfikacji zachowań naruszających prawo lub tolerancji niesprawiedliwości społecznej, nawet jeśli są pośrednie. Zdecydowaliśmy się tego nie robić, nawet jeśli w danym momencie mogłyby być cool.”
Bang Shi Hyuk kontynuował rozmawiając o zaletach BTS, o tym iż uważa, że  grupa zrobiła wrażenie na słuchaczach dzięki swoim szczerym tekstom. “To co BTS robią dobrze, to opowiadanie swoich własnych historii” zaznacza. “W przypadku serii albumów ‘The Most Beautiful Moment in Life' nie chcieliśmy gloryfikować młodości. W rzeczywistości dzisiejsza młodość bywa smutna i bolesna i powinno nam być przykro, że młodzi ludzie muszą stawiać czoła takiemu światu.
“Skoro zdecydowaliśmy, że BTS będą artystami mówiącymi prawdę o rzeczywistości, powiedzieliśmy ‘Rozmawiajmy o bólu i mówmy o tym, że zamiast żyć pasywnie, powinniśmy ciężko pracować, aby pokonać przeszkody. Czy wygramy czy przegramy, to posiadanie marzeń sprawia, że jesteśmy młodzi’”
Bang Shi Hyuk wyjawił również, że żywił szczytne cele dla BTS od samego początku, wspominając, że cały czas miał nadzieję, iż staną się topowymi artystami.
“Szczerze mówiąc, podzieliłem się tym celem jedynie z członkami BTS zaraz po ich debiucie” ujawnił. “Kiedy mówiłem tego typu rzeczy na samym początku, ludzie w przemyśle muzycznym patrzyli na mnie sceptycznie mówiąc “Jasne, można sobie pomarzyć.”
Podsumował, “Moim celem było, aby BTS stali się znaczącymi artystami na światowym rynku muzycznym. Dobrze zaczęli i mam nadzieję, że to utrzymają oraz będą dalej się rozwijać. ”
Źródło: News Joins via Soompi
pl trans: Setsu @ crushonyou