Poznajemy ARMY stojące za największym K-popowym boy bandem 171227 | CRUSHONYOU


BTS eksplodowali na amerykańskiej scenie popowej w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ich album "Love Yourself: Her" stał się najlepiej sprzedającym się albumem K-popowym, jaki kiedykolwiek znalazł się na liście Billboard, a we wrześniu zespół trafił do "Hot 100" z utworem "DNA". Zdobyli nagrodę Billboard Music Award Top Social Artist, a ostatni występ na gali American Music Awards był ich pierwszym występem w telewizji w Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy większość z nas właśnie uczy się imion członków siedmioosobowej grupy (którzy, nawiasem mówiąc, to Suga, J-Hope, RM, Jimin, V, Jungkook i Jin), ich fandom, ARMY, podziwia ich talent o wiele dłużej.

Fandom ARMY jest wyjątkowy. Fani, do których docieramy, pochodzą z Meksyku, Hondurasu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i USA. Pochodzą z różnych części świata, ale wszyscy są zjednoczeni przez zespół, który występuje w języku, którego nawet nie znają. Fakt, że BTS świadomie decyduje się na występowanie w ich ojczystym języku - nawet przy rosnącej popularności - jest częścią tego, że fani tak bardzo ich szanują. "BTS decydujący się na wydawanie piosenek w języku koreańskim podczas pokazywania się na Zachodzie przy pomocy tych piosenek jest doskonałym przykładem na to, że muzyka i jej treść mogą być kochane bez potrzeby całkowitego przyswojenia innych kultur lub języków", mówi @bangtanUAE.

Jako że o BTS nadal jest głośno, rozmawialiśmy z fanami o ich miłości do zespołu, o tym, co sądzą na temat ich popularności i czy uważają, że BTS są teraz największym boys bandem na świecie.


Co jako pierwsze przykuło twoją uwagę w BTS?

@USBTSARMY, pracownik detaliczny w L.A
Pomyślałam, że różnią się od innych grup K-popowych, które widziałam dotychczas. W tamtym momencie interesowałam się K-popem od roku i naprawdę odstawali od reszty. Poszukałam informacji na ich temat i zaczęłam lubić ich o wiele bardziej. Relacja, jaka jest między każdym członkiem, była czymś, co polubiłam. Sposób, w jaki mówili o muzyce, marzeniach i młodości sprawił, że całkowicie się w nich wciągnęłam.

@herforbts, studentka z Texasu
Ich ruchy taneczne. Pierwszym teledyskiem, jakim zobaczyłam, było "Dope" i ich taniec naprawdę mnie powalił. Nigdy nie widziałam, aby zachodni artyści tańczyli w ten sposób, więc byłam naprawdę zaskoczona. Sama piosenka też była bardzo chwytliwa i mimo że na początku wypierałam się od polubienia jej, utknęła ona w mojej głowie przez resztę tygodnia.

@BTSARMYFANCLUB, grupa studentów z Meksyku
Pierwsze, co przykuło naszą uwagę, to muzyka. Ich styl różni się od innych, teksty są naprawdę fajne, a choreografie czynią ich jeszcze bardziej cudownymi. W swoich piosenkach poruszają problemy społeczne, mówią o miłości do innych i siebie. Również, gdy widzieliśmy ich filmiki Bangtan Bombs, zaczęliśmy lubić ich osobowości - są pokorni, zabawni i przyziemni.

Jak sądzisz, kiedy pierwszy raz stałaś się częścią ARMY?

@USBTSARMY
Oficjalnie zaczęłam nazywać siebie ARMY w grudniu 2013, około 6 miesięcy po ich debiucie w programie muzycznym Music Core.

@herforbts
Stałam się częścią ARMY po tygodniu od przesłuchania "Dope". W wolnym czasie oglądałam ich teledyski i dance practice. Powoli zaczęłam zapamiętywać imiona wszystkich członków. Jeśli miałabym opisać cały ten proces, nazwałabym to czarną dziurą. Zostaniesz całkowicie wessany przez BTS, a ja jestem wdzięczna, że tak się stało.

@bangtanUAE, grupa studentów Zjednoczonych Emiratów Arabskich
Staliśmy się częścią ARMY po wydaniu The most beautiful moment in life pt 2. Ten album otworzył nam oczy i pozwolił spojrzeć na świat z większej perspektywy. Pokazał nam piękno muzyki BTS, pokazał, że może być w niej zawarty znaczący i piękny przekaz.

@BTSARMYFANCLUB
Tak naprawdę nie wiemy... Zaczęliśmy się nimi ekscytować, głosować w różnych programach, obserwować ich konta, wspierać ich i dzielić się ich pracą z naszymi przyjaciółmi, a później na naszym fan page'u.Jaka była najbardziej dzika rzecz, jaką zrobiłaś dla zespołu?

@USBTSARMY
O boże. Myślę, że w porównaniu do innych ludzi nie jestem aż tak szalona. Widziałam wszystkie ich występy w US, Korei, a nawet w Meksyku. Kłamałam, aby wyrwać się z pracy, żeby oglądać występy. Przesypiałam noce na chodnikach i czekałam godzinami w zimnych temperaturach, ale znam dużo dziewczyn, które robiły to samo.

@BTSARMYFANCLUB
Z naszej perspektywy nie było to szalone, ale śpiewaliśmy ich piosenki w fanowskich projektach, robiliśmy covery taneczne, zarywaliśmy noce, aby obejrzeć występy i rozdania nagród.

Jak się czujesz, gdy ludzie porównują BTS do innych zespołów?

@USBTSARMY
Jak powiedzieli sami BTS, myślę, że to super, gdy ludzie porównują ich do innych świetnych zespołów i artystów. Nie chcę tylko aby byli oni określani "azjatyckim 1D" lub "azjatyckim NYSNC". BTS mają własny styl i muzykę. Piszą własne teksty do piosenek, a ich teksty są głębokie i znaczące. Są sobą i zasługują na bycie BTS, utalentowaną i niesamowitą grupą z klasą samą w sobie.

@herforbts
BTS są wyjątkowi i myślę, że żadna grupa nie zasługuje na porównywanie do innej, ponieważ każda ciężko pracuje i prezentuje się na swój sposób. Przeważnie ci, którzy porównują BTS do innych zespołów, w rzeczywistości nie przesłuchali ich piosenek, co jest smutne, ponieważ chłopcy nijak mają się do zespołów, do których są porównywani.

@BTSARMYFANCLUB
Myślimy, że porównywanie BTS do innych zespołów jest normalne. Super, że są oni porównywani do tak wielkich zespołów, jak np. One Direction, jednak istota tych dwóch zespołów jest całkowicie inna.

Jak się czujesz z myślą, że BTS stają się coraz bardziej popularni?

@USBTSARMY
Jestem jednocześnie podekscytowana i przerażona. Zyskiwanie popularności na zachodzie może być dobre, daje im to wiele możliwości, jednak nie chcę, aby byli postrzegani jako coś nowego. Są artystami, którzy biorą na poważnie swoją muzykę, ciężko nad nią pracują i robią wiele innych rzeczy. Mam nadzieję, że będą dobrze traktowani i szanowani. Nie mam wątpliwości, że jeśli ludzie będą otwarci, pokochają BTS i docenią ich talent tak, jak fani to robią. Jestem naprawdę podekscytowana na samą myśl, jak daleko mogą zajść BTS.

@herforbts
Myślę, że BTS naprawdę zasługują na popularność. Oczywiście wraz z tym przychodzą obelgi i rasistowskie komentarze, ale wierzę, że dzieje się o wiele więcej pozytywnych rzeczy, niż tych negatywnych. Z biegiem czasu, przez wysiłek i nową muzykę, mam nadzieję, że BTS staną się popularni w Ameryce tak, jak są w Korei.

@bangtanUAE
To cudowne, że media dostrzegają talent i umiejętności BTS. Byli popularni na zachodzie, nie tylko w mediach. Stworzyli silny i oddany fan base. Myślimy, że dzięki mediom ich sława będzie rosła. Tak długo ja BTS będą robili to, co robią, poczynając od śpiewu, rapu, tańca, kończąc na produkowaniu i pisaniu piosenek, występowanie w programach i mediach, coraz więcej ludzi będzie ich dostrzegać.

Twierdzisz, że są oni najpopularniejszym boys bandem na świecie?

@USBTSARMY
To podchwytliwe pytanie. Gdy powiem "tak, ludzie stwierdzą, że jestem stronnicza. Jeśli powiem "nie", nie będzie to do końca prawdą [śmieje się]. Myślę, że są grupą, o której obecnie najwięcej się teraz mówi.

@herforbts
Moim zdaniem BTS są niezaprzeczalnie najpopularniejszym boys bandem na świecie. Przełamują się przez bariery K-popu, ich album sprzedał się w milionie egzemplarzy, co nie zdarzyło się od 16 lat. Również ich występ na AMAs czy zdobycie nagrody na BBMAs pomogło przedstawić K-pop na zachodnim rynku muzycznym, co wydawało się niemożliwe. K-pop nie jest już tylko i wyłącznie w Korei, za co powinniśmy dziękować BTS.

@bangtanUAE
To wciąż dość obce, ale satysfakcjonujące uczucie widząc, jak pojawiają się w popularnych mediach i gdy są polecani przez zachodnich artystów. Ciężko nam się poskładać, w byliśmy z BTS w chwili, gdy starali się i zaczynali niemal od zera. Nie możemy powiedzieć, że są najpopularniejsi, ale są na dobrej drodze, aby takimi się stać.

@BTSARMYFANCLUB
Myślimy, że są naprawdę popularni, zważając na miliony tweetów i media, które o nich mówią. Ostatnimi dniami fandom niewyobrażalnie się powiększył. Jednak BTS na pewno będą kontynuować swą ciężką pracę, aby stać się światowym i rozpoznawalnym zespołem.


source: NYLON
pl trans: Emu @crushonyou