Ten rok widział jak BTS zdobywają szczyty list przebojów, biją rekordy, a teraz doświadcza BTS jako projektantów dzięki ich niedawnej współpracy z Line Friends. 

BTS i marka postaci, która jest submarką Line, koreańskiej aplikacji do rozmów, wypuścili 16 grudnia kolekcję BT21 w Nowym Jorku i Seulu. Fani przybyli licznie do amerykańskiego sklepu zlokalizowanego na Times Square i jak podaje Line Friends, około 35 tysięcy klientów odwiedziło flagową lokalizację w dniu jego otwarcia. 

Tłum liczący 2 tysiące fanów otoczył wcześnie rano nowojorski sklep, który pozostał otwarty dłużej niż powinien dla fanów, którzy nie zdążyli zrobić zakupów. Mimo opadów śniegu poprzedniego dnia, fani zaczęli ustawiać się w kolejce o 4 rano, a o 9 pierwsi klienci zostali przywitani przez pracowników sklepu. Wolno przesuwająca się, ale zorganizowana kolejka otoczyła niemal cały obszar Times Square. Sklep w Seulu doświadczył podobnych tłumów - około tysiąc klientów ustawiło się w kolejce przed otwarciem sklepu. 22 grudnia ze względu na włączenie do sprzedaży nowych produktów, sklep otoczyła druga fala fanów. 

Oficjalne konto na Twitterze BT21 ogłosiło, że w seulskim sklepie wyprzedała się większość produktów związana z kolekcją poza niektórymi produktami z linii odzieżowej. Nowojorski sklep był dobrze zaopatrzony w ciągu tygodnia, choć wyprzedały się okazjonalne produkty, na które był nałożony limit kupna 10 sztuk na osobę. BT21 to także linia odzieżowa, która bazuje na projektach 8 postaci stworzonych przez siedmiu członków BTS. W październiku, prezes Line Friends America, Sehoon Chang, powiedział Billboardowi, że współpraca skupi się mocno na street wearze. W dniu otwarcia, sklep w Nowym Jorku oferował poduszki, maskotki, bluzy i inne przedmioty związane z postaciami BT21, podczas gdy breloczki zostały dodane do linii produktów 22 grudnia. 

W niedalekiej przyszłości gama produktów z tej linii będzie się powiększać. Produkty BT21 nie są obecnie dostępne online, ale sprzedaż internetowa ma ruszyć w 2018 roku. 

source: Billboard
pl trans: Kasia @ CRUSHONYOU