Producent Bang Shi Hyuk i BTS zorganizowali konferencję prasową w dniu ostatniego koncertu "2017 BTS Live Trilogy Episode III The Wings Tour The Final."

Zapytany o to, co jest charakterystyczną cechą muzyki BTS, Bang Shi Hyuk odpowiedział: "Pod względem muzycznym podstawą jest Black music. Nawet jeśli tworzone jest wiele gatunków, takich jak house, urban i PBR & B; nie zmienia to faktu, że jest to czarna muzyka. Granice gatunków muzycznych są łamane na całym świecie. Obejmujemy to i nadajemy styl BTS ".
Bang Shi Hyuk wyjaśnił sukces BTS i powiedział: "Nigdy nie celowaliśmy świadomie w rynek zagraniczny. Istnieją różne przyczyny. Może to być męczące dla analityków, ale nie mogę powiedzieć, że istnieje jedna strategia sukcesu. "
"Postanowiliśmy chronić wartość odrębności K-popu, która powstała w latach 90. Wizualność, tworzenie muzyki i grupa, która jest fajna na scenie. Po tym dodaliśmy unikalną wartość BTS wraz z gatunkami takimi jak hip hop i czarna muzyka, które lubią członkowie. Te dwie rzeczy obniżyły przeszkodę w wejściu na zachodni rynek. K-pop nie zna westernów, ale zna hip-hop i czarną muzykę", kontynuował.
Bang dalej komentuje: "Proszę zobaczyć Billboard, AMAs i występy w talk show z wielkich trzech amerykańskich stacji radiowych. Kierowanie reklam na rynek amerykański jako model biznesowy, podpisywanie kontraktów z firmami amerykańskimi i zachęcanie członków do śpiewania w języku angielskim nie jest już k-popem. To są amerykańscy artyści i sposób, w jaki piosenkarze debiutują w USA; nie robi się tego w k-popie. Nie ma żadnej zasady, że muszą używać angielskiego. Mimo że śpiewają po koreańsku, zagraniczni fani wciąż to lubią."
Na koniec Bang Shi Hyuk stwierdził: "Jednym ze słów, które broni BTS, jest mówienie o tym, że można śpiewać w danym języku, nawet jeśli ludzie go nie rozumieją. Nie mogę przesądzać o śpiewaniu po koreańsku, ale myślę, że znaczenie piosenek jest o wiele ważniejsze dla globalnych ARMYs. Otrzymują wiele komfortu dzięki utworom BTS."
Wiele osób słucha piosenek BTS, których tłumaczenia w różnych językach pojawiają się w czasie rzeczywistym. Są ludzie, którzy oglądają występy i słuchają piosenek, a ci, którzy chcą zrozumieć pełen tekst, mogą w łatwy sposób zobaczyć tłumaczenia na YouTubie.

source: Soompi
pl trans: Emu @crushonyou