Spotkanie się z odnoszącymi sukces celebrytami jest jak zbieranie gwiazd z nieba. A w szczególności, jeśli są to tak topowe gwiazdy jak BTS. Grupa, która dopiero co miała swój imponujący, amerykański debiut na gali American Music Awards (AMAs), jednej z trzech największych ceremonii muzycznych obok Grammys i Billboard Music Awards, ma mocno zapchany grafik.
Nawet w dzień występu, 20. listopada, zaraz po tym wywiadzie powiedzieli, że mają jeszcze zaplanowany wywiad dla japońskiej stacji, jak również sesję zdjęciową dla amerykańskiego magazynu ‘VOGUE.’ Mimo, że byli bardzo zajęci i ze świadomością, że jest to ich jedyny wywiad z prasą koreańską, w trakcie całego wywiadu uważnie udzielali odpowiedzi. Ilekroć zadano wszystkim członkom pytanie, bardzo intensywnie nad nim myśleli i podawali odpowiedź.
Przejdziemy teraz do naszego wywiadu z tymi siedmioma uważnymi, młodymi mężczyznami - liderem RM’em, Sugą, Jinem, J-Hope’m, Jiminem, V i Jungkookiem.

Debiut na scenie najbardziej amerykańskiej gali. “Uznano nas za część wydarzenia”

― Jakie to uczucie stać na scenie podczas gali American Music Awards (AMAs)?
RM: “Jeszcze nie całkiem to do mnie dotarło (śmiech)”
― Odpowiedź typowa dla wzorowego ucznia (śmiech) AMAs jest jedną z trzech głównych ceremonii muzycznych obok Grammys i Billboard Music Awards, ale spośród tych trzech, to AMAs uznano za najbardziej amerykańską ceremonię.  Zaproszenie dla koreańskiego artysty na AMAs jest czymś naprawdę niesamowitym. Wydaje mi się, że za reakcją “nie dotarło to do mnie”, kryje się coś więcej.
J-Hope: “AMAs to gala, którą widywałem jedynie na filmikach, więc bycie tam osobiście, występowanie na scenie a w szczególności zobaczenie tylu fanów, którzy przyszli nam kibicować było całkiem nowym doświadczeniem. To zaszczyt. Jeśli nadarzyłaby się okazja, to fajnie byłoby przyjechać na AMAs również w przyszłym roku, aby pokazać świetny występ. Jestem wdzięczny fanom.”
RM: “Tak jak powiedziano, AMAs jest najbardziej amerykańską galą. Sądzę, że takiego prestiżu nie posiada nawet Billboard. Na takiej gali, czuliśmy, że nie przedstawiono nas jedynie jako takich fascynujących artystów z Azji, ale uszanowano nas i potraktowano jako część wydarzenia. W kolejności występów byliśmy 16. na 17. Występowaliśmy zaraz przed Dianą Ross (która otrzymała nagrodę American Music Lifetime Achievement Award), i nawet zapowiedział nas duet The Chainsmokers. Pod wieloma względami, nie powiedzieli jedynie “No chodźcie tu i spróbujcie swoich sił”, ale wiedzieli o nas bardzo dużo i uszanowali nas, wydawało się, że długo się dla nas przygotowywali.”

Liczba obserwujących na Twitterze podwoiła się w ciągu 6 miesięcy, przekraczając 10 milionów.

Najbardziej imponującą częścią rozmowy był fakt, że odnosząc się do fanów, stale powtarzali “fan” [dop. tłum. Różnica jest taka, że starają się dostrzec każdego fana z osobna jako równie ważnego, stawiając nacisk na każdą osobę z fandomu zamiast fandom jako ogół]. Wyrażali się tak, że są grupą idoli, którzy z trudem zaistnieliby bez fanów.
― Od czasu BBMA w maju i teraz po AMAs, wasza pozycja wydaje się gwałtownie wzrastać. Czy którykolwiek z Was osobiście odczuwa tą prędkość w jakiej się rozwijacie?
Jin: “W zeszłym roku, na końcoworocznej gali ( ‘Melon Music Awards’ organizowanej przez LOEN Entertainment), zdobyliśmy nasz pierwszy Daesang. Więc nie minął nawet rok od momentu, kiedy przytuliliśmy się i razem płakaliśmy. Ponadto, otrzymaliśmy nagrodę na BBMA i mieliśmy szansę wystąpić na AMAs. Szybkość z jaką dotarliśmy aż tutaj była tak duża, że jej nie czuliśmy, to naprawdę fascynujące. Wydarzyło się tak wiele. A wszystko to w zaledwie jeden rok.”

RM: “W mediach społecznościowych, naszą dumą i podstawową siłą jest Twitter. Najłatwiej nam się go używa. Przed czerwcem, nasze konto miało 5 milionów obserwujących. Teraz przekroczyliśmy 10 milionów (na dzień 21.11 konto BTS miało 10,3 miliona obserwujących, co daje najwięcej spośród koreańskich kont). Korzystamy z mediów społecznościowych od 5 lat, ale liczba podwoiła się w mgnieniu oka. Zaledwie od czerwca. Ponadto ‘Billboard Hot 100’ (we wrześniu tego roku BTS znaleźli się na 85. miejscu z tytułową piosenką ‘DNA’ z ich najnowszego albumu. To drugi rekord piosenki koreańskiej zaraz po ‘Gangnam Style’ należącą do PSY) jest listą, na której każdy artysta chciałby się znaleźć. Nawet debiutu w Ameryce na AMA ciężko jest doświadczyć, więc to dla nas zaszczyt i coś wyjątkowego. Naprawdę uważam, że to w 100 % zasługa siły każdego fana. Nawet my po raz pierwszy widzimy taki fandom (śmiech)."
― Pośród cech charakterystycznych dla BTS znajdują się serie, tak zwane ‘Szkolna Trylogia’ i ‘Youth’ w których trzymacie się jednego motywu i używacie go jako centrum waszej muzyki. W takim procesie, pokazujecie kontent w którym każdy z członków BTS z osobna dojrzewał i się rozwijał. Jak myślicie, w jakim stopniu wasz rozwój i narracja współgra z waszym obecnym życiem?
Suga: “Nie możemy powiedzieć, że nasze teksty są w 100 % tylko naszymi doświadczeniami.  Ale to prawda, że bardzo wiele naszych doświadczeń zawiera się w tekstach. Wydaliśmy wiele piosenek takich jak “JUMP” i tym podobne (śmiech) Staraliśmy się zaprezentować piosenki w takiej kolejności, aby opowiedzieć historie naszego pokolenia i osób w naszym wieku.”
RM: “Naszą debiutancką piosenką był utwór ‘No More Dream.’ Kiedy słuchasz piosenki, ciągle powtarza się wers ‘Hej, jakie masz marzenie?’. W tamtym czasie moi przyjaciele mieli około 20 lat. Byli to licealiści, ale też starsi koledzy, którzy dopiero co rozpoczęli studia. Ale nie rozumiałem przyjaciół, którzy nie mieli żadnych marzeń. Napisałem ten tekst, z sercem pełnym złości, dlaczego moi przyjaciele tak błądzili.
Myślę, że dlatego, iż nasze teksty posiadają punkty wspólne z doświadczeniami osób w naszym wieku i nastolatkami, zatem mogą sympatyzować z nimi. Piosenkę ‘Danger’ wydaliśmy z zamysłem “Jeśli się nie polepszymy, sytuacja się pogorszy”. Zgromadziliśmy wielu fanów po wydaniu ‘I NEED U’. I pomyśleć, że artyści podążają razem ze swoją piosenką tytułową (śmiech).
― Macie fanów na całym świecie. W jakim kraju, poza Koreą, fani mają najwięcej pasji?
Suga: “Brazylia! Była to 10-krotnie większa energia niż na wczorajszym AMAs. Kiedy koncert się zaczyna, cała podłoga się trzęsie. Śpiewają razem z nami wszystkie piosenki od początku do końca. Kiedy widzę brazylijskich fanów jestem w szoku. Są wspaniali.”
RM: “Opisując fanów w Brazylii idealne są określenia: Samba, festiwal, ekscytacja. Kiedy występujemy, około 100 osób robi flashmob. Mają tyle pasji, że ma się wrażenie jakby ich podekscytowania miało pochłonąć nas żywcem.”
V: “Brazylijscy fani tańczą jakby sami występowali na scenie. Kiedy spojrzysz na publiczność ze sceny, widok jest naprawdę interesujący i emocjonujący.”  
Jin: ”Mam wrażenie, że oglądamy festiwal (śmiech)”

Jakie zmartwienia mają idole, którzy sami komponują muzykę i piszą teksty?

― Członkowie grupy to idole, którzy tworzą własną muzykę. Kiedy ją tworzycie, na czym skupiacie się najbardziej? Trendy? Brzmienie? Tekst?  
Suga: “Powiedziałbym, że martwimy się o każdy aspekt, mimo, że z żadnego nie możemy zrezygnować. Trendy, przekaz i brzmienie są niewątpliwie istotne. Kiedy tworzymy piosenki, bardzo dużo czasu spędzamy z producentami. My również dużo pracujemy. Kiedy tworzymy album, nasz grafik jest praktycznie pusty. Skupiamy się tylko na piosenkach. Wytwórnia wymaga od nas jedynie tych bardzo ważnych, nieuniknionych zajęć i daje nam czas, abyśmy pracowali nad piosenkami.  Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak tylko skoncentrować się na tworzeniu muzyki (śmiech) Dla wytwórni liczy się znaczenie pracy nad muzyką i wpływ jaki ma nasza grupa.


RM: “Nad piosenką tytułową pracuje od 20 do 30 osób. Musimy zastanowić sie nad podziałem piosenki, czy utwór będzie modny, czy jest to piosenka z którą można wystąpić i myślimy nad jej tożsamością. Wierzę, że w wytwórni rozumieją ważność tego procesu i pozwalają nam skupić się na tworzeniu muzyki.”
― Jak myślicie, co stoi za waszym sukcesem?
J-Hope: “Myślę, że istnieje kilka podstawowych czynników. Powiedziałbym, że to dzięki naszej muzyce, ale również występom. Mógłbym stwierdzić, że osoby, które usłyszały naszą muzykę, a później zobaczyły występ z danym utworem, wyrażały entuzjazm. Najważniejszą rzeczą jest, w moim odczuciu, fakt, że to dzięki fanom, którzy zaufali nam i śledzili naszą karierę, zaszliśmy tak daleko. Ponieważ fani mają tak wielką siłę, mogliśmy wziąć udział w takiej znaczącej gali, przyjechać na AMA i nawet pojawić sie w programach telewizyjnych w Ameryce. Nawet kiedy wchodzimy na strony internetoweto fani okazują wielki entuzjazm. Myślę, że to ich wpływ odgrywa dużą rolę w naszym sukcesie.”
RM: “To jak zgromadziliśmy naszych fanów budzi ciekawość. Myślę, że BTS jest jak zestaw prezentów. Mamy muzykę, występy, ubrania, teledyski i media społecznościowe. Wydaje się, że zawarliśmy w muzyce szczerość, by stworzyć innym drzwi przez które mogą wejść. Drzwi, aby nasi fani mogli dołączyć. Ludzie mogą dołączyć dzięki naszym występom, albo ponieważ podoba im się nasza muzyka, więc wygląda to tak, jakbyśmy stworzyli treść łączącą w jedno wiele różnych elementów.”
Suga: “Myślę, że w przypadku idoli, harmonia w grupie jest rdzeniem. Zespół musi sobie dobrze radzić jako całość, aby każdy członek z osobna dobrze sobie radził.  Siedmiu osobom wcale nie jest łatwiej o wszystkim myśleć, ale sądzę, że naszą mocna stroną jest wykorzystywanie tego toku myślenia, aby iść przed siebie.”  
RM: “Wiele razy chciałem mieć osobne konta na SNS, ale zrezygnowałem z tego pomysłu, bo wiem, że lepszą synergię mamy używając jednego konta.”
J-Hope: ”Dzięki naszym fanom mogliśmy być na gali Billboard Music Awards i otrzymać nagrodę (śmiech).”

Sekretną metodą kryjącą się za sukcesem uzywania mediów społecznościowych jest to, że “nie używają osobnych kont”

― Korzystanie z mediów społecznościowych zaliczamy jako pozytywny czynnik waszego sukcesu. Ciekawią nas wasze przemyślenia na temat tego jak pierwszy raz stworzyliście filmiki z serii ‘Bangtan Bomb’.
Jin: “‘Bangtan Bomby’ to momenty, kiedy nagrywamy to, jak zachowujemy się  w naszym codziennym życiu, i tak też wszystko publikujemy. Kiedy je nagrywamy, wygłupiamy się tak jak zazwyczaj, ale nadal idzie to do publikacji. Ciężko jest nagrywać i wrzucać wszystko w jednym tygodniu. Dlatego zawsze publikujemy swoje wygłupy w poczekalni albo filmiki z błahymi rzeczami. Jednak fani chyba lubią, kiedy publikujemy filmiki o naszym codziennym życiu.”
Suga: “W przeszłości nie przepadałem za mediami społecznościowymi. Kiedy zaczęliśmy z nich korzystać martwiłem się, bo mimo, że dają one pewne korzyści, to istnieją również te ryzykowne aspekty. Ale kiedy tak z tego korzystałem, poczułem, że najważniejszą rzeczą jest pokazanie prawdziwych nas. Można zobaczyć nasz cool, uroczy albo przystojny wizerunek w TV, ale myślę, że fanów bardziej ciekawią nasze inne strony. ‘Bangtan Bombs’ są bliskie temu jacy jesteśmy w prawdziwym życiu i pokazują to jacy jesteśmy poza sceną. Myślimy o mediach społecznościowych jak o przyjacielu. Nie publikujemy czegoś w zależności od grafiku, jakby to była nasza praca, publikujemy wtedy, kiedy mamy na to ochotę. I publikujemy bardzo często. Myślę, że to dlatego ludzie doceniają nasze media społecznościowe.”
Jimin: “Często słyszymy, że dużo korzystamy z SNS, ale tak się tylko wydaje, ponieważ z jednego konta korzysta siedem osób (śmiech) Powinienem powiedzieć, że to właśnie dobra strona korzystania z jednego konta? Częściej go używasz po prostu.”
Suga: “Jeśli korzystamy z jednego konta, to naprawdę można dostrzec naszą jedność jako grupy.”
RM: “Ostatnimi czasy każdy, łącznie z nami, często korzysta z mediów społecznościowych. Nie używamy ich w formalny sposób, wierzymy, że naturalną rzeczą jest publikowanie zdjęć, filmików czy muzyki, którą chcemy się podzielić, bo to daje wrażenie, że publikujemy coś, bo po prostu chcemy to opublikować.”
V: “Po naszym debiucie opublikowaliśmy ponad 100 tysięcy tweetów. I do tej pory wydaliśmy ponad 100 piosenek. Nazbierało się ich i kiedy patrzę na te piosenki i melodie to zdarza się, że czegoś żałuję. Czuję zażenowanie. Ale równocześnie, myślę, że są całkiem fajne, ponieważ stworzyliśmy je ze szczerością.”
― Czy czujecie pewien ciężar, że zbyt duża część waszego życia prywatnego wychodzi na światło dzienne poprzez media społecznościowe?
Jungkook: “Nigdy mi to nie przeszło przez myśl.“
Suga: “Jeśli nie chcemy, aby coś ujrzało światło dzienne, rozmawiamy między sobą i nie publikujemy danej rzeczy (śmiech).”
RM: “Ja osobiście miewam takie zmartwienie. Martwi mnie trochę, czy coś nie wyjdzie na jaw, kiedy ja będę bezbronny (śmiech)”
Suga: “Fani lubią takie niechronione wizerunki (śmiech)”
― Nie macie swoich osobistych kont? Wygląda na to, że nie ujawniacie pewnych rzeczy poza zespołowym kontem?
Suga: “Nie mamy. Dzielimy jedno konto i z niego korzystamy.”

Taniec grupy znany jest ze swojej trudności. “Chyba nie macie łatwych piosenek.”

― Nawet wśród idoli jesteście znani z “niezwykle ciężkich”, mocnych choreografii. Jakie, waszym zdaniem, są najtrudniejsze choreografie?”
RM: “Danger. W wielu partiach ja w ogóle nie tańczę, więc poza tym niewiele wiem. (śmiech).”
V: “Wszystkie były trudne. Od samego początku, ilekroć pojawia sie nowa choreografia, mówiliśmy, że jest najwyższej klasy (śmiech).”
J-Hope: “Gdybym miał wybrać tylko jedną, to wybrałbym ‘Blood, Sweat & Tears'. Nawet teraz, kiedy występujemy z tą piosenką, zużywamy dużo staminy. Ma naprawdę trudne kroki.”
Jimin: “Myślę, że inaczej jest w przypadku każdego z nas. Dla mnie ‘MIC Drop’ było naprawdę trudne. Jest wiele partii gdzie muszę tańczyć i śpiewać jednocześnie. Wygląda na to, że między każdym z nas jest pewna różnica.”
V: “Dodałbym również ‘We Are Bulletproof pt. 2’ (śmiech). Ale sądze, że praktycznie wszystkie nasze piosenki są tak trudne (śmiech)”
― Członkowie grupy musieli mieć wiele zmartwień odnośnie piosenek, jako, że biorą udział w pisaniu tekstów i komponowaniu muzyki.
RM: “Nawet pisząc teksty, często się martwię. Czytam wiele gazet, książek i uczę się na temat statusu quo w społeczeństwie. Teksty pisane przez nas będą również oceniane przez specjalistów, patrzących na nie obiektywnie, tak jak w przypadku profesora nauk na temat kobiet.”
― Czy w podobny sposób rozpoczął się wasz udział w kampanii UNICEF na rzecz powstrzymania przemocy szkolnej?
RM: “Polegamy na muzycznej kierunkowości. Myślę, że kwestia przemocy dotyczy głównie młodych ludzi i tych blisko ze sobą związanych. Nazwa kampanii brzmi ‘Love Myself’. Osobiście sądzę, że ta fraza sama w sobie ma znaczenie, nawet jeśli zwraca niewielką uwagę społeczeństwa. Chciałbym wierzyć, że pokochanie samego siebie jest już pierwszym krokiem do powstrzymania przemocy.”
Suga: “Kiedy rozpoczęliśmy kampanię i opowiedzieliśmy swoją historię, chcieliśmy wykorzystać nasz rosnący wpływ w dobrym celu. Uważam to zą dobrą kampanię i myślę, że idzie ona w dobrym kierunku. Członowie grupy otwarcie wyrazili chęć bycia częścią tej kampanii.”
― Wśród idoli, wy wydajecie się bardzo interesować sprawami społecznymi. Doszły mnie również słuchy, że czytacie dużo wiadomości. Czy tego typu rzeczy są pomocne dla was kiedy tworzycie muzykę?
Suga: “Jako, że nasi fani żyją w takima nie innym społeczeństwie, to dyskutują na tematy które mają miejsce, więc my również powinniśmy o nich wiedzieć.”
RM: “Już od samego debiutu, używaliśmy muzyki majacej pewna tożsamość do opowiedzenia naszej historii. Historii ludzi w naszym wieku. Ale kiedy opowiadamy ich historię, niemożliwym jest abyśmy nie wiedzieli nic na temat społeczeństwa, które ich otacza. Jeśli nie znalibyśmy ogólnej idei obecnego społeczeństwa, nie bylibyśmy w stanie napisać tekstów zawierających się w tym kontekście.”
― Co waszym zdaniem zyskaliście, a do straciliście bedąc idolami?
Suga: “Zyskaliśmy doświadczenia, których wiele osób w naszym wieku z łatwościa nie może mieć. Straciliśmy natomiast zwyczajny styl życia. To co jest zwyczajne dla innych ludzi, dla nas stało się obce i wyjątkowe. Bardzo dużo rozmyślałem i martwiłem się, ale nie sądzę, że w tym przypadku jest to kwestia tego co jest dobre, a co złe.”
Jin: “Zyskaliśmy miłość wielu fanów, ale straciliśmy przyjaciół. Z racji tego, że bywamy bardzo zajęci.”

“Nasza muzyka to historia naszego rozwoju”

― Co według was może odróżniać was od innych koreańskich grup idoli?
Suga: “Naszą dumą są występy. Uwielbiamy nasze występy do tego stopnia, iż mamy nadzieję, że wiele osób je zobaczy, jak również jesteśmy naprawdę pewni swoich występów. Może istnieją pewne różnice w odniesieniu do naszej historii, którą zebraliśmy przez te kilka lat, oraz naszej szczerości. Sądzę nawet, że możliwe jest, iż nie ma drugiej takiej grupy, która zaszła tak daleko będąc w takim położeniu z jakiego my zaczynaliśmy.”
RM: ”To trochę jak narracja i postulat. Narracja zawiera sie w naszej muzyce i spojrzeniu na świat. Nasza historia opowiada o młodości i czasach szkolnych. Czyjejś młodości, szkole czy najpiękniejszej chwili w życiu. Poprzez muzykę opowiadamy historie ludzi z naszej grupy wiekowej. Tego typu narracja i opowieść znajduje się w naszej muzyce. Dodatkowo, w naszej muzyce słychać powiedzenie, że ‘zaczynaliśmy na dnie, a teraz jesteśmy tutaj’. Fani czują się dumni z tego aspektu, my również. We współistnieniu, my jesteśmy tłem, które kreuje te wszystkie narracje. Zaczęło się od tego, że członkowie grupy nie stworzyli osobnych kont w mediach społecznościowych. Mogą odejść mówiąc, że chcą zrobić solo , a wszyscy członkowie mają coś, w czym sami są dobrzy. Ale myślę, że wszyscy wiemy w jakim kierunku chcemy iść. Nie było momentu, w którym nie mielibyśmy grafiku czy ćwiczeń. To dzięki temu, że razem stworzyliśmy markę znaną jako BTS, byliśmy w stanie zajść tak daleko.”
Suga:  “Jesteśmy w tym wszyscy razem. W naszym zespole nie ma nikogo, kto myśli ‘Wszystko jest na mojej głowie’. BTS ma znaczenie i tylko tak o tym myślę.”
RM: “Moim umiejętnościom tanecznym wiele brakuje, ale wciąż ciężko pracuję nad choreografią nie dlatego, że chcę być lepszy, ale dlatego, że chcę pomóc wizerunkowi grupy. I myślę tylko o tym, że chcę dorównać wizerunkowi grupy.”
― Podsumowując, jakie są wasze osobiste cele, które chcecie osiągnąć?
Jin: “Chcę być szczęśliwy. To nie jest wielki cel. Po prostu mam nadzieję, że będę mógł nadal się śmiać i żyć szczęśliwie tak jak teraz.”
Jimin: “Chcę sobie dobrze radzić w tym czym zajmuje sie teraz. Chcę usłyszeć, że dobrze mi idzie to co teraz robię. Mam nadzieję poprawić się, więc nawet kiedy sam spojrzę na siebie bedę mógł pomyśleć ‘Byłeś dziś świetny, dobra robota’.”
J-Hope: “Chcę wydać mój mixtape. Właśnie nad nim pracuję. Chcę go szybko zrealizować Nie chciałbym, aby był to mixtape z zaledwie kilkoma utworami, ale raczej na poziomie albumu. Pomyślałem sobie ‘ RM i Suga wydali swoje mixtape’y, chcę stworzyć muzykę w we własnych barwach.’ Czuję potrzebę komunikowania się z fanami z Ameryki i innych zagranicznych krajów, więc muszę popracować nad nauką języków obcych.”
Jungkook: “Jest wiele rzeczy, które chcę zrobić w tym roku, jak i w następnym. Począwszy od śpiewu i tańca, chcę też pisać piosenki i być dobry w językach obcych. Moim największym celem jest bycie pełną inicjatywy osobą, która faktycznie robi to chce robić nie odkładając niczego i nie jest leniwa.”
V: “Ja chciałbym więcej grać, różne charaktery i w różnych gatunkach. Chce też uczyć się fotografii i starać się robić lepsze zdjęcia. Jako piosenkarz i członek BTS, chcę być fajniejszą osobą. Chcę stać się osobą robiącą świetne promocje w różnych dziedzinach. ”
Suga: “Ilekroć kończę jakąś muzykę, to myślę ‘chcę zejść ze sceny, kiedy rozbrzmiewają oklaski’, to jest mój największy cel. Tak myślę, że chcę odejść, kiedy dostaję oklaski, ale mam nadzieję, że ten moment jest jeszcze bardzo odległy. Tworzę muzykę już od dłuższego czasu, ale mam nadzieję, że będę ją tworzył przez jeszcze dłuższy czas, niż ten który minął do tej pory. Nie mam pojęcia czy to możliwe, ale często myślę o tym, że chcę zejść ze sceny, kiedy słychać oklaski."
RM> “‘LOVE MYSELF’ to moje marzeniem. Mimo, że nie wiem, czy będę w stanie je osiągnąć zanim umrę (śmiech)”

źródło: Chosun.com
eng trans: Christie & Kylie @ allforbts
pl trans: Setsu @ crushonyou