Forbes Wschodzące gwazdy k-popu wystąpią podczas American Music Awards 171103 | CRUSHONYOU


Południowokoreański zespół BTS dołączyło listy wykonawców tegorocznej gali American Music Awards, podczas której dadzą premierowy amerykański występ singla 'DNA' już 19 listopada.

AMAs ujawniło dzisiaj te informacje, za pośrednictwem mediów społecznościowych, zachęcone działaniami oddanych fanów, znanych pod nazwą ARMY.

"Zaproszenie na galę American Music Awards, jako jednych z występujących, jest wielkim zaszczytem dla BTS oraz BigHit Entertainment". Powiedział przedstawiciel wytwórni. "Nasi amerykańscy partnerzy, pomogli nam przejść tę drogę, w każdy możliwy sposób, dzięki czemu wspólnie tworzymy historię. Oczywiście, jesteśmy również podekscytowani, z możliwości pokazania naszym fanom- ARMY pierwszego w USA występu na żywo z 'DNA'".

'DNA' jest piosenką tytułowa z najnowszego, bijącego rekordy albumu "Love Yourself: HER". Ten ekspresyjny, kawałek z gatunku electro-pop uplasował się na 67 miejsce w Billboard HOT 100 we wrześniu. Został wydany kilka miesięcy po tym, jak BTS zyskali wiele zainteresowania podczas majowej gali BBMAs, kiedy to odebrali nagrodę Top Social Artist.Napędzani siłą niesamowicie oddanych ARMYs, fanbazy, która żywo rozwija się w mediach społecznościowych i bawią się problemami millenialsów, o których tworzy zespół. Septet osiągnął niesamowicie dobre wyniki w różnych notowaniach oraz zyskał zainteresowanie zachodnich słuchaczy. AMAs, które odbędą się 19 listopada w Microsoft Theater w Los Angeles, staną się drugim oficjalnym pojawieniem się zespołu podczas amerykańskiej gali wręczenia nagród w tym roku.

Na pierwszy rzut oka, ten koreański zespół może nie pasować do AMAs, jednak BTS reprezentuje coraz bardziej otwarty na światowe brzmienie rynek muzyczny USA. Wraz z rozpędzającą się popularnością, zespół współpracował z The Chainsmokers i Steve’em Aoki, a artyści tacy jak Charlie XCX i Desiigner podjęli próbę pracy nad projektami z BTS.
BTS dołączyli do Christiny Aguilery, Seleny Gomez i Diany Ross jako wykonawcy na tegorocznej gali AMAs.


source: Forbes
pl trans: MochiMon @crushonyou