"Oglądając BTS, pomyślałem, że są niesamowici".

Taka jest powszechna odpowiedź nowych grup, gdy padnie pytanie o ich dzisiejszy wzór do naśladowania.

Bycie czyimś wzorem po czterech latach od debiutu już jest honorem dla BTS, jednakże jest to naprawdę niesamowite, jeśli dokładnie przypatrzymy się ich podróży w poprzednich latach. To oszałamiająca historia ich sukcesu, której nie można opisać tylko słowem "niesamowite".

BTS pojawią się na czterdziestej piątej gali American Music Awards dziewiętnastego listopada. Minęło pięć lat, odkąd PSY, bohater legendarnego "Gangnam Style", uczestniczył i występował na AMAs. BTS będą mieli swój telewizyjny debiut z singlem "DNA" z albumu "Love Yourself: Her", który wydany został we wrześniu.

W tym samym czasie pojawią się również w "Jimmy Kimmel Live" na ABC. ABC jest jedną z trzech najpopularniejszych sieci telewizyjnych w Ameryce. Sławni popowi artyści lub gwiazdy Hollywood uczestniczyły w tym show, a także PSY, który był tam jedynym Koreańskim artystą. BTS są pierwszą K-popową grupą, jaka się tam pojawi.

To nie wszystko, BTS współpracują ze światowej sławy DJ Stevem Aokim oraz amerykańskim raperem Desiinger i wydadzą remix piosenki "Mic Drop". Utwór pojawi się 17 listopada na całym świecie. Fani z Korei i zza granicy niezmiernie oczekują tej premiery.BTS spisują się dobrze w rankingach, tak samo jak w aktywnościach off-line. "Love Yourself: Her" i "DNA" znalazły się na 200 miejscu Billboard oraz w Hot 100. Ponadto BTS utrzymywali się w "Billboard 200" przez 6 tygodni, otrzymując globalną miłość.

Co więcej, BTS znaleźli się na liście "Social 50" i byli na 42 miejscu w liście "Artist" według ogłoszeń Billboardu. Już 47 raz znaleźli się na pierwszym miejscu w "Social 50" od 29 października 2016, co pokazuje ich światowy wpływ i popularność w mediach.

Ponadto, teledysk "Blood, Sweat & Tears" zyskał ostatnio 200 milionów wyświetleń. BTS stali się światowym trendem z trzema teledyskami mającymi ponad 200 milionów wyświetleń, oraz ośmioma z ponad 100.

Oczywiście gdy BTS wygrali "Top Social Artist" na BBMA 2017, ich sława nie była tylko krótkim skokiem. Ich moc staje się coraz silniejsza. Forbes, Billboard, Entertaiment Tonight i Hollywood Reporter publikują newsy dotyczące BTS, z dnia na dzień poświęcając dużo uwagi ich ścieżce.

Obrócenie świata do góry nogami przez promowanie siebie i stanie się światowymi K-popowymi idolami od debiutu w 2013 było rozgrzewką, a media takie jak Hollywood Reporter czy Pop Crush mówią, że ich droga do sukcesu jest przeznaczeniem.

Oto czysta analiza niesamowitej podróży BTS napisana przez Forbes:
"Napędzani wsparciem ich niezmiernie oddanych ARMY, fanów dobrze rozwijających się w mediach społecznościowych i ujawniających wieloletnie zmagania przedstawianie w muzyce ich idoli, septet osiągnął szczyty w amerykańskich listach i napotkał się z ogromnym zainteresowaniem zachodnich odbiorców."

W chwili obecnej nikt nie może zaprzeczyć, że BTS są światowym zespołem. Ich liga jest dosłownie "innym światem". Pewnego dnia znajdzie się artysta, który przewyższy BTS, lecz biorąc pod uwagę ich stanowisko, nigdy nie było i nigdy nie będzie takiej samej grupy jak oni.

source: Naver
eng trans: @BTSARMY_Salon
pl trans: Emu @crushonyou