RAP MONSTER

Dla mojej rodziny, którą kocham najbardziej na świecie!

Dziękuję moim dziadkom w niebie i babci ze strony mamy, która nadal jest krzepka i zdrowa oraz moim bliskim.

Podziękowania dla wszystkich hyungów i noon, przyjaciół i dongsaengów, którzy troszczyli się o mnie pomimo tego, że nie widujemy się często.

Podziękowania dla pana producenta Bang Shihyuka, pani wiceprezes Choi Yoojung, dyrektora Kim Shinkyu, dyrektora Yoon Seokjoon, pani dyrektor Chaeeun, którzy kierują BTS w dobrym kierunku i ku marzeniom.

Ekipie producentów muzycznych, którym zawsze udaje się uchwycić z nami całe sedno, dzięki Wam ponownie możemy dziś świetnie się pokazać. Przykro mi, że te wszystkie fajne i dobre rzeczy wydają się być wykonywane tylko przez nas.

Podziękowania dla menadżerów, z którymi mamy najwięcej kontaktu, pracowaliście najciężej. Dziękuję, że traktujecie nas jak artystów, natomiast my  postaramy się nie traktować Was bez skrępowania tylko dlatego, że jesteśmy ze sobą blisko, ale będziemy bardziej Was szanować, jak hyungdongsaeng i istota ludzka.

Dla zespołu wizualno-charakteryzacyjnego, który zawsze nas poprawia, pracuje najciężej przy każdnym nowym koncepcie, niezliczonych strojach, motywach, wyglądzie i szczególnie w trakcie nagrań. Dziękuję, że łagodzicie nasze zmartwienia i sprawiacie, że wyglądamy dobrze. Proszę, śpijcie dużo, kiedy  czas wolny ㅠㅠ

Ślę szczere podziękowania dla reżysera Lumpensa i naszych kochanych fryzjerów i makijażystów.

Dla zespołu ds. komunikacji, który tak wiele robi poza kamerą, nie potrafię sobie nawet wyobrazić ile pracy w to wkładacie. Dziękuję, że jesteście naszymi oczyma, uszami i ustami, będziemy pracować ciężko, aby nie zapomnieć, że nasze nastawienie i sposób myślenia są nadal najważniejsze.

Dla zespołu ds. biznesowych, który sprawia, że Bangtan jest coraz lepsze i na skalę globalną!

Dla zespołu zajmującego sie treściami handlowymi, który sprawia nam i ARMYs radość z różnorakiego kontentu, zespołowi ds. koncertów, który jest z nami podczas każdej trasy, jak również zespołowi ds. współpracy biznesowej, bardzo dziękuję! Dziękuję też dyrektorowi Seungwookowi i dyrektorowi Heena, razem ze staffem Planu A!


W liście tym kieruję podziękowania również dla zarządu, który jest ramionami i nogami całej wytwórni, mimo
, że nie widujemy się zbyt często. Dziękuję, że wysłuchujecie naszych próśb.


Dla dyrektora Lee 
Hyuka i całego personelu biura japońskiego, pewnie jesteście zmęczeni moimi ciągłymi pytaniami odnośnie języka japońskiego, ale dziękuję, że zawsze z przyjemnością mnie uczycie. Postaram się być lepszy w japońskim i być pomocny dla zespołu.


Dla zespołu ds. rozwoju t
rainee, który skupia sie na trenowaniu tak wielu wspaniałych młodych piosenkarzy, mimo, że teraz nie mamy zbyt wiele kontaktu ze sobą! Jeśli jest coś w czym mogę Wam pomóc, na pewno pomogę, nawet jeśli tylko sercem.


Podziękowania dla członków mojego zespołu, 
może zamiast mówić, że Was kocham… to podziękuję, że mnie słuchacie i bierzecie sobie do serca moje słowa.


ARMY!! Wzruszam się ilekroć o Was myślę. Mam nadzieję, że muzyka i teksty z nowego albumu będą się Wam podobać i że pomogą Wam w życiu. Taki właśnie jest motyw tego albumu. Chciałbym też powiedzieć, że kocham Was wszystkich, międzynarodowe ARMYs. Mam nadzieję, że o tym wiecie. Na zawsze.


Wydaje się jakbym był sam, ale jednak, kiedy o tym myślę, to jest tyle osób którym jestem wdzięczny. Szczęściarz ze mnie. Stanę się lepszym człowiekiem.


Dziękuję.
JIMIN 


Dla pracowników BigHit, łącznie z panem producentem Bang Shihyukiem.
Teraz personel jest tak duży, że nie znam wszystkich.
Ale nadal, ci którzy przyszli razem z nami kiedy dopiero zaczynaliśmy, nie trzeba dodawać, wiem, że zawsze ciężko pracujecie i robicie dla nas tak wiele poświęcając swój sen, a nawet ci, których ja sam nie znam pracują ciężko dla nas. Zawsze dbacie o tak wiele rzeczy, że nawet nie wiem gdzie zacząć i jak powinienem Wam dziękować. Dziękuję, że nas kreujecie i stwarzacie nam możliwości. Ciężko pracujecie dla nas, więc my będziemy wznosić się wyżej.  Proszę miejcie na nas oko.


Nasi menedżerowie,
musieliście miewać ciężkie chwile, prawda? Nawet nie możecie nam powiedzieć, a zawsze tak ciężko pracujecie. Macie trudniej niż my i śpicie mniej niż my, ale nawet jeśli o tym wiem, to czuję, że powinienem wiedzieć więcej, przepraszam. Tak czy tak, jestem zawsze wdzięczny naszym menedżerom. Nie byłbym w stanie wszystkiego zrozumieć, ale rozumiem, że miewacie ciężko i chcę powiedzieć, abyście się rozchmurzyli. Dziękuję Wam.


Dla naszego staffu, który zawsze jest przy naszym boku.
Teraz kiedy w staffie są osoby młodsze ode mnie, nie mogę odnosić się nich jak do hyungów i noon. Ale poważnie, jesteśmy razem przez 340 dni na 365 w ciągu roku. Dziękuję. Nawet mimo, że jesteście z nami cały czas, nigdy nie widziałem, abyście mówili, że jest to męczące. Przepraszam, że zawsze  marudzimy, ale nie możemy dla was zrobić nic więcej w porównaniu do ilości czasu jaki wy spędzacie z nami. Dziękuję wszystkim artystom od makijażu i fryzjerom stylistom, że zawsze sprawiają, że wyglądamy pięknie i że troszczą się o nas. Współpracujmy dalej razem.


Dla reżysera Lumpensa i reżysera Nam Hyunwoo, którzy zawsze tworzą dla nas wspaniałe dzieła i wiele przechodzą, aby je wykonać.
Nie będzie przesadą jeśli powiem, że większą część nas stworzyliście właśnie wy. Jestem wdzięczny. Liczę na Was, że w przyszłości również sprawicie iż wypadniemy świetnie. Dziękuję. I podziękowanid dla szefa Heejuna i fotografa Mugunghwasonyeo, z którymi pracowaliśmy po raz pierwszy, dziękuję za wykonanie pięknych zdjęć. Są tak piękne, że chciałbym współpracować z Wami, jeśli nadarzy się okazja. Dziękuję za waszą ciężką pracę.


Dziękuję mojej rodzinie.
Mojej rodzine, która cichutko czuwa przy moim boku i stała się źródłem mojej siły, bądźcie zdrowi i nie zrańcie się.


Członkom mojego zespołu.
Często miewałem myśl, “oni bardzo się o mnie troszczą”.
Dziekuję wam bardzo. Z całego serca. Niech w przyszłości spełni się wszystko to, co chcemy aby się spełniło.


Podziękowania dla Taeminie-hyunga, Moonkyu-hyunga, Kwonho-hyunga, Jonginie-hyunga, Sungwoonie-hyunga.
Naprawdę Wam dziękuję. Dzięki wam chłopaki każdego dnia dobrze się bawię ㅋㅋㅋㅋ


Podziękowania dla naszych ARMYs

Nie chcę kazać wam czekać, ale i tak zawsze kończy się na tym, że zostawiam Was abyście czekali. Słyszałem, że czekaliście na nas długo kiedy byliśmy za granicą. Dlatego bardzo ciężko pracowałem aby dobrze wypaść w czasie nagrań do albumu i w czasie trasy, ponieważ chciałem podarować Wam lepsze piosenki. Mam nadzieje, że Wam sie spodobają. W przyszłość pewne rzeczy nadal będą się zmieniać, więc dziękuję z całego serca, że na nas czekaliście. Kocham Was.

SUGA

Przede wszystkim chciałbym podziękować mojej rodzinie, która zawsze jest przy mnie, ufa mi i mnie kocha.

Dziękuję mojej drugiej rodzinie jaką jest BigHit, która za każdym razem stawia nas na pierwszym miejscu.

Panie producencie Bang Shihyuku, pani wiceprezes Choi Yoojung, dyrektorze Shinkyu, dyrektorze Seokjoon, pani dyrektor Chaeeun, przepraszam i jestem wdzięczny. Cieszy mnie, że to dzięki Wam również i tym razem stworzyliśmy kolejny wspaniały album.

Dziękuję zarządowi, który stał się dla Bangtan niezawodną podporą, Hobeomie-hyung, Sejin-hyunng, Jungilie-hyung, Kwangtaekie-hyung, Yootaek-nim, Joongmin-nim, Sungseokie-hyung, Yoonjae-hyung. I matkom Bangtanów z zespołu ds. kontentu, Woojung-noona, Surin-noona, Bunhong-nim, Nayeob-nim, Hyunji-nim, Jieun-nim, dziękuję!
Heesun-nim, Kyungjin-nim odpowiedzialny za dystrybucję, Hyukki-hyung, Eunjung-nim, Eunsang-nim, Joonho-nim z zespołu ds. finansów, Jaedong-nim, Jungwook-nim, Joonsoo-nim, Minjoo-nim, Donghun-nim ds. zarządzania, dziękuję Wam.
Nie wspominając juz o choroegrafiach. Trenerze Sungdeuk, Gaheonie, Youngji-hyungnim, liczymy na Was przy kolejnym albumie!!
Dziękuję Sunghyunie-hyung, Hyunjoo-noona, Sunkyung-noona, Jungmin-nim, Gieun-nim za niesamowite koncepty i za dobieranie nam wspaniałych strojów.

Podziękowania dla szefa Naejoo, szefowej Dareum, szefowej Jihye, Hyuna-nim, Seolji-nim, Jinyoungie-hyung z zespołu zajmującego się naszymi fryzurami i makijażem, którzy zmieniają nas w to BTS znane światu oraz najlepszym reżyserom w Korei, reżyserowi Lumpensowi i reżyserowi Hyunwoo.

Podziękowania również dla fotografa Rie za zrobienie dla nas zdjęć do plakatów. Dla szefa Kim Heejuna, który zrobił dla nas zdjęcia teaserowe, dziękuję za Waszą ciężką pracę
.  
Dziękuję, Changwonie-hyung, Jooyoungie-hyung, Jinse-nim, Wooyoung-nim, Giwon-nnim, Hyungjung-nim z Studio A&R, którzy pracowali ciężko od momentu trasy to nagrań.

Dziękuję, Hayan-noona, Jina-nim, Inhye-nim, Sungho-nim, Hyojin-nim, Daito-sensei, Yoonyoung-nim z ekipy zajmującej się koncertami i globalnym biznesem, którzy pracowali z nami podczas trasy WINGS.
Yoori-nim, Joy-nim, Onnuri-nim z zespołu FC, którzy miewali ciężko podczas nagrań, dziękuję.  

I tym, którzy są dla Bangtan pierwszymi i ostatnimi, ARMY!! Włożyliśmy w ten album całe nasze serce. Mam nadzieję, że bardzo Wam się spodoba, jestem Wam zawsze wdzięczny i kocham wWas wszystkich. Dziękuję!
Kiedy przygotowywałem się do tego albumu, poczułem, że bardziej niż cokolwiek ten album lśnił ponieważ Bangtan i Bighit zaufali sobie i stworzyli ten album.
Będę nadal się rozwijał i skupiał tylko na dobrej muzyce i występach. Dziękuję.

J-HOPE

Drogi tato, mamo, siostro, Mickey

Moja druga rodzino

Panie producencie Bang Shihyuku, pani wiceprezes Choi Yoojung, dyrektorze Yoon Seokjoon, dyrektorze Kim Shinkyu, pani dyrektor Chaeeun, producencie Pdogg, Slow Rabbit-hyung, Supreme Boi, Hobeomie-hyung, Sejinie-hyung, Jungilie-hyung, Kwangtaekie-hyung, Yootaek-nim, Joongminie-hyung, Yoonjae-hyung, Sungseokie-hyung, Sunhakie-hyung, który już odszedł, ale nadal jestem mu wdzięczny, Banseokie-hyung, Sunghyunie-hyung, Hyunjoo-noona, Sunkyung-noona, Gabriel-hyung, Gaeun-noona, trenerze Sungdeuk, Gaheonie, Youngji-hyung, Woojung-noona, Surin-noona, Hyunji-noona, Bunhong-noona, Jieun-nim, Nayeob-noona, Yoori-noona, Onnuri-noona, Joy-noona, Hyukki-hyung, Eunjung-noona, Eunsangie-hyung, Jooyoungie-hyung, Hyunjung-noona, Changwonie-hyung, Wooyoungie-hyung, Jinse-hyung, Jaedongie-hyung, Joonsoo-nim, Sungwookie-hyung, Heesun-hyungnim, Kyungjin-noona, Sungho-hyung, Hayan-noona, Jina-noona, Inhye-noona, dyrektorze Lee Hyuk, przedstawicielu Younghak, Hyojin-noona, Daito-sensei, Yoonyoung-noona, Joowon-noona, Sunjung-noona, Mijung-noona i inni, których imion nie potrafiłem wymienić, dziękuję. Kocham Was, moja rodzino.

Moim ludziom, którzy ciężko pracowali przy tym albumie. Dziękuję szefowej Dareum, Hyuna-noona, Seolji-nim, szefowi Naejoo, Jihye-noona, Jinyoungie-hyung, Sohee-noona, Songhee-noona, Sekyungie-hyung, szefowej Hajung, Hyesoo-noona, Seoyeon-noona, Yeonhee-nim, Yongseokie-hyung z Lumpens i Hyungwoo-hyung, który stworzył teledyski mojego życia, szefowi Kim Heejoo, który zrobił na nas wspaniałe zdjęcia teaserowe, szefowi Hyungsikowi, który zrobił nam piękne zdjęcia do plakatów, Jinwoo-hyung i Jungjoo-hyung z 85 GYM, The Chainsmokers za świetna piosenkę, Lyle Beniga za genialna choreografię, Jinwoo-hyung, nauczycielowi Joo Hyundeok. Oraz Junsu-hyung, który stworzył Bon Voyage, Run! BTS i BTS Gayo, dziękuję!

Moim towarzyszom
PUMA !!!!!! Smart !!!!! SKT!!!! VT !!!

I wkońcu, Namjoon, Jin-hyung, Yoongi-hyung, Jimin, Taehyung, Jungkook, dziękuję Wam.

Moja życiowa motywacja, ARMY, kocham Was. 

love myself (kocham siebie)
love yourself (kochaj siebie)

JIN

Ah, ten album wyszedł tak dobrze.

Dziękuję panu producentowi Bang Shihyukowi, który przypomina jelenia i pracował jak szalony, aby dostarczyć nam wspaniałych piosenek, kocham pana. 

Dziękuję bardzo naszym producentom i osobom, które ciężko pracowały i napisały dla nas świetne piosenki razem z panem Bangiem. 

Dziękuję matce BigHitu, pani wicedyrektor Choi Yoojung za to, że dba o moje zdrowie psychiczne. 

Mojej bratniej duszy, przyjacielowi - dyrektorowi Yoon Seokjoon, dziękuję za ciepłe przyjęcie mnie, ilekroć przychodzę go odwiedzić. Dyrektorze Shinkyu, dziękuję za spełnienie mojego marzenia jakim było pójście się razem napić. Pani dyrektor Chaeeun dziękuję za długie wiadomości pełne miłych słów za każdym razem, gdy otrzymujemy dobre wieści.  Dyrektorze Lee Hyuk, bardzo dziękuję za entuzjastyczne przyjęcie nas ilekroć przylatujemy do Japonii. Z całego serca dziękuję personelowi BigHit, który z wielką energią pracuje. Dziękuję pracownikom wytwórni - członkom rodziny - Dobrze mi się żyje. Mam nadzieję, że będą ich spotykać same dobre rzeczy.

Ah, rodzino, do boju!.

Dziękuję rodzinie makijażystów i fryzjerów. Szczerze, w lustrze wyglądam przystojnie, ale z wystylizowanymi włosami i makijażem, lśnię. Kya, dziękuję. Jjanggu, żyj długo ㅠㅠ

Oraz nasze ARMYs
Modlę się każdego dnia, modlę się o to, aby naszym ARMYs przydarzały się tylko dobre rzeczy i aby wszyscy byli szczęśliwi.  Dziękuję Wam bardzo, że pozwalacie mi wieść szczęśliwe życie. Bardzo dziękuję, ARMYs, wspieram Was i uwielbiam, ARMYs są najlepsze.

Nasze ARMYs, które pasują do każdej pięknej przydawki, kocham Was.V

Jest tak wiele osób, którym jestem wdzięczny, że jesli wypiszę tutaj każdego, to nie zmieszczę sie na stronie.

Po pierwsze, tym, których kocham najbardziej czyli mojej rodzinie i członkom zepsołu razem z personelem wytwórni, który dla nas ciężko pracuje, dziękuję, dziękuję i kocham Was.

Poważnie, wszyscy powinni o tym wiedzieć, nasz pan producent Bang Shihyuk, pani wizeprezes Yoojung, dyrektor Shinkyu, dyrektor Yoon Seokjoon, pani dyrektor Chaeeun, producent Pdogg, kompozytorzy, zespół d. s kontentu (Bangtan Bomb i dzieciaki), zespół d.s koncertów, zespół d.s współpracy biznesowej (ciężko wytłumaczyć co to jest, ale tak czy tak pracują naprawdę ciężko), zespół VC (wizualne aspekty), zespół d.s produkcji muzycznej (trener Sundgeuk się tutaj zalicza), menedżerowie (kocham Was tak jak kocha się drugiego człowieka, tak bardzo Was kocham, naprawdę, bądźcie z nami na zawsze), zespół d.s komunikacji (królowie komunikacji), zespół d.s rozwoju trainee (byłoby genialnie, gdyby zadebiutowała nowa grupa), zespół d.s finansów (Hyukki-hyung ♥ bądźmy sobie bliżsi~), zespół d.s zarządzania (proszę dbajcie o nas~~ dziękuję), personel dystrybucji, nasz nauczyciel Vante, szefowa Shin Sunhye, szef Kim Heejun, który lubi Vante. Noony and hyungowie! Reżyserze Lumpens, reżyserze Nam Hyunwoo, kocham Was.

Nasza ekipa pracuje bardzo ciężko.
Wszyscy znajomi ze szkoły i przyjaciele, którzy mnie wspierają, noony i hyungowie, których szanuję i na których polegam, dziękuję i kocham Was. ♥

I skoro otrzymałem tyle miłości od kochanych ARMY i pokazałem super dobrą wersję mnie, proszę wyczekujcie tego!!! Kocham Was, dziękuję!!!

JUNGKOOK

Mojej rodzinie, która jest moim największym źródłem siły i którą kocham najbardziej na świecie. Szybko stanę się lepszą osobą i sprawię wam radość.

Panie producencie Bang Shi Hyuku, pani wiceprezes Yoojung, dyrektorze Shinkyu, dyrektorze Seokjoon, pani dyrektor Chaeun, zawsze jestem wdzięczny za waszą wspaniała pracę i wszystkie spotkania i rozmowy jakie mi poświęciliście ilekroć było mi ciężko. W przyszłości dojrzeję jeszcze bardziej.

Woojung-noona, Surin-noona, Bunhong-noona, Hyunji-noona, Jieun-nim, Nayeob-noona z zespołu d.s kontentu.

Kkothayeon-noona, Jinah-noona, Inhye-noona z zespołu d.s koncertów, proszę pomóżcie nam w zrobieniu wielu pięknych zdjęć i filmów z dobrymi treściami w przyszłości. Codziennie ciężko pracujecie, ale kiedy my przebywamy za granicą, Wam jest bardzo ciężko. Proszę dbajcie o nas również w przyszłości.

Sungho-nim, Hyojin-noona, Daito-sensei, dziękuję Wam za ciężką pracę abyśmy mogli lśnić bardziej, kiedy wyjeżdżamy za granicę. Bedę starał się bardziej.

Sunghyunie-hyung, Hyunjoo-noona, Sunkyung-noona, Gabriel-hyung, Gaeun-nim z zespołu d.s wizualnych, dziękuję, że zostajecie po nocach aby wymyślić dla nas ciekawe stroje dzięki czemu wyglądamy super. Stanę się jeszcze fajniejszy.  

Jooyoungie-hyung, Hyunjung-nim, Jua-hyungnim, trenerze Sungdeuk, Gahyunie-hyung, zespole d.s współpracy biznesowej: Heesun-nim, Kyungjin-nim, pracowaliście ciężko. Dalej, Youngji-hyung, Changwonie-hyung, Jinse-nim, Wooyoungie-hyung, Giwon-nim, Jiwon-nim, Aram-nim z zespołu d.s. produkcji muzycznej, dziękuję Wam za tworzenie wspaniałej muzyki i dziękuję za to, że sprawiacie, iż piosenki stają się coraz lepsze.

Hobeomie-hyung, Sejinie-hyung, Jungilie-hyung, Kwangtaekie-hyung, Yootaekie-hyung, Joongminie-hyung, Sungseokie-hyung, Yoonjae-hyung z ekipy menadżerskiej. Pracujecie obok nas najciężej i zawsze o nas dbacie, czy to noc czy dzień i przechodzicie najwięcej. Przepraszam, że nie umiem szybko sie poruszać, będe się starał i dostosuję się w przyszłości.

Joowon-nim, Jieun-nim, Yoori-noona, Joy-nim, Onnuri-noona, Saetbyeol-nim z zespołu d.s komunikacji, są jeszcze osoby, których za dobrze nie znam, ale wiem, że wszyscy ciężko pracują. Dziękuję bardzo i ja również w przyszłości będę się starał.
Sunjung-noona, Mijung-noona, Seungwoo-nim, Hyewon-nim, Dayoon-nim Yeonhee-nim, Miryung-nim z zespołu d.s rozwoju trainee, tak bardzo staracie sie pomagać rozwijać się tym, którzy przyjdą po nas. Liczymy na Was.
Hyukki-hyung, Eunjung-nim, Eunsang-nim, Junho-nim z zespołu d.s finansów, wasza praca musi być naprawdę skomplikowana, ale staracie się dla nas. Dziękuję.

Jaedong-nim, Minjoo-nim, Jungwook-nim, Junsu-nim, Donghun-nim z zespołu d.s zarządzania, pracujecie do późnej nocy, mimo, że nie widujemy się zbyt czesto, proszę dbajcie o nas również w przyszłości. Miejcie siłę.
Dyrektorze Lee Hyuk, Yoonyoung-nim, Myunghak-nim, ilekroć wyjeżdżamy do Japonii, to wy pracujecie najciężej. Proszę, troszczcie sie o nas również w przyszłości. Dziękuję za waszą świetną pracą w związku z trasą.

Producencie Pdogg, Dohyungie-hyung, Supreme Boy, ADORA-noona i… tym wszystkim, których jeszcze nie znam, tak czy tak, dziękuję za tworzenie tak wielu wspaniałych piosenek dla nas. Jesteście najlepszymi kompozytorami.
Szefowo Dareum, Hyuna-noona, Seolji-noona, dziękuję, że sprawiacie iż nasze twarze wyglądają pięknie, mam nadzieję, że w przyszłości nadal będziemy razem pracować.

Szefowo Naejoo, szefowo Jihye, Jinyoungie-hyung, Seunghee-noona, Sohee-noona, dziękuję, że tworzycie nam rewelacyjne fryzury. Zmienię się tak, abym mógł przedstawić różne koncepty. Pracujmy razem jeszcze w przyszłości.

Szefowo Hajung, Hyesoo-noona, Seoyeon-noona, Yeonhwa-noona, Sejin-nim, Soohee-nim, dziękuję, że kupujecie i ubieracie nas w piękne ubrania. Proszę dbajcie o nas w przyszłości.

Reżyserze Lumpens, reżyserze Hyunwoo, teraz jesteśmy praktycznie jednością. Proszę dbajcie o nas.

Szefie Mugunghwasonyeo, który zrobił dla nas zdjęcia do plakatów, mimo, że wtedy padało i było duszno, dziękuję, że ciężko pracowałeś, aby zrobić takie piękne ujęcia. Oraz szefie Kim Heejun, odpowiedzialny za zdjęcia teaserowe, dziękuję za takie fajne ujęcia, mimo, że  mi czegoś brakowało.
Jinwoo-hyung, Jungjoo-hyung z 85GYM, gdyby nie wy, bylibyśmy naprawdę zmęczeni podczas koncertów.  Dzięki wielkie.  Proszę dbajcie o nas w przyszłości.

Bangtan
Dziękuje Wam bardzo, za to, że zawsze jesteście obok mnie i staliście się źródłem mojej siły, dalej pracujmy ciężko i razem dorastajmy.

ARMY
Moje kochane ARMYs, album na który czekaliście wreszcie ujrzał światło dzienne.
Mam nadzieję, że często będziecie go słuchać, i czyż muzyka nie jest naprawdę dobra?
Dużo przygotowaliśmy, więc liczę na to, że  Wam sie spodoba.
Dziękuję, że za każdym razem czekacie na nas, patrząc na Was zyskuję siłę.
Wielkie dzięki, naprawdę dziękuję ARMY.
eng trans @ ktaebwi
pl trans. Setsu @ crushonyou