BTS, k-popowi artyści oficjalnie zadebiutowali jako rysownicy emoji, dzięki współpracy z LINE FRIENDS.


LINE FRIENDS jest jednym z pododdziałów LINE- aplikacji służącej do komunikacji, będącej Japońskim oddziałem połudnowokoreńskiego Naver Corporation. Debiut linii BT21 rozpoczął się we wrześniu, demonstracją bohaterów na portalach społecznych. Każda z tych rysunkowych postaci, w których skład wchodzą: Tata, RJ, Chimmy, Cooky, Mang, Shooky i Koya, była zainspirowana rysunkami wykonanymi przez członków, którzy dodatkowo opracowali ich profil psychologiczny.
Pod hasłem „Stars of tomorrow, UNIVERSTAR!”, każda z siedmiu postaci, będzie użyta jako emoji, oraz stanie się częścią akcji promocyjnej związanej z LINE FRIENDS, czyli marki LINE opierającej się na jedenastu głównych maskotkach firmy.
Każda postaś jest powiązana z jednym z siedmiu członków zespołu, czego dowiedzieliśmy się z jednego z postów na oficjalnym koncie BT21. Tak więc możemy powiedzieć, że Koya był pomysłem Rap Monstera, Shooky Sugi a Chimmy Jimina.
Według prasy, postacie z BT21, tak samo, jak BTS posiadają swoją własną historię, która ukazuje ich niesamowite życie.
„Tata, którego ciekawiło wszystko, co znajdowało się poza jego wszechświatem, zdecydował się zostać idolem na Ziemii, po tym, jak podczas jednej z podróży wylądował na niej. Niebawem rozpoczął swoją przygodę, w której towarzyszyli mu: RJ, Chimmy, Kooky, Mang, Shooky i Koya. Marząc o zdobyciu światowej sławy, stali się jednym zespołem. Tak oto powstało BT21".
Ten projekt to nie tylko emoji dla aplikacji LINE, ale również różnego rodzaju filmiki, gry oraz gadżety, z czego duża część będzie dostępna dla amerykańskich fanów w sklepie LINE FRIENDS na Time Square. Ostatnio zostało opublikowane kilka nagrań z procesu tworzenia postaci BT21 przez członków zespołu.
BT21, jest pierwszą z kolaboracji o nazwie „LINE FRIENDS' Friends Creators". Celem projektu jest współpraca z gwiazdami światowego formatu, dzięki któremu powstaną coraz to nowsze postacie.

source: Billboard
pl trans: MochiMon @crushonbts