Streamowanie na Youtube nie jest tylko wyścigiem fandomów i próbą bicia kolejnych rekordów, tak jak myśli wiele ludzi. Wyświetlenia Youtube to bardzo ważny czynnik przy listach Billboard. Wyświetlenia są także brane pod uwagę w cotygodniowych programach muzycznych. Więc... streamowanie na Youtube jest WAŻNE. 

Wyświetlenia NIE są zaliczane, gdy: 

• teledysk jest ciągle odświeżany
• pochodzą od botów/złośliwych oprogramowań
• teledysk ustawiony jest na tryb autoodtwarzania

Poprawne streamowanie
1) Wejdź na Youtube
2) Wyszukaj "BTS - DNA" lub wejdź na kanał ibighit i tam znajdź MV
3) Obejrzyj MV, daj łapkę w górę
4) Po skończeniu MV nie klikaj na przycisk ponownego odtwarzania
5) Powtarzaj kroki 2-4!

Czy trzeba oglądać MV do końca? 
"Gdy wchodzisz na Youtube i wybierasz wideo, które chcesz włączyć, tak naprawdę wysyłasz o nie prośbę do centrum danych Youtube. W ciągu kilku sekund Youtube dostarcza chciane przez ciebie wideo, twoja prośba zostaje "spełniona", a wideo zaczyna się odtwarzać. 

Jeśli wideo trwa średnio 3 minuty, wyświetlenie zaliczane jest po mniej więcej 30 sekundach. Zwróć uwagę, że nawet gdy obejrzysz całe wideo to twoje wyświetlenie nie zostanie natychmiast doliczone do łącznej sumy. Odświeżenie i aktualizacja liczby wyświetleń zajmuje Youtube do kilkunastu minut." 
- Ankit Kumar, były networker

Odpowiedź brzmi: Teoretycznie nie trzeba, ale dla 100% pewności lepiej oglądać MV do końca. OBALANIE MITÓW 

- NIE MUSISZ wylogowywać się ze swojego konta 

- liczy się KAŻDA jakość odtwarzanego wideo (wyższa niż 144p)

- NIE MUSISZ czyścić historii przeglądania

Dlaczego? Ponieważ wyszukanie MV i kliknięcie w link = wysłanie prośby o wideo do centrum danych Youtube. Liczy się kliknięcie w wynik wyszukiwania/podany link, a nie odświeżanie strony z MV i autoodtwarzanie.


WYCISZANIE WIDEO
NIE WYCISZAJ playera Youtube, ale MOŻESZ wyciszyć przeglądarkę, komputer, telefon.


Jedynie głośnik w playerze MUSI być włączony. 

PLAYLISTY
I tutaj pojawia się problem.... Algorytm Youtube ciągle się zmienia, więc NIE WIADOMO czy odtworzenia z playlist są obecnie zaliczane. Pewne za to jest manualne wyszukiwanie MV i klikanie w wyniki wyszukiwania, więc lepiej trzymać się tego sposobu. Jeśli nie masz czasu, żeby siedzieć i wyszukiwać MV za każdym razem to wtedy możesz skorzystać z playlisty/zrobić swoją - spróbować nic nie zaszkodzi.

(Nie będziemy udostępniać gotowej playlisty, żeby nie mieszać ludziom w głowach)

WYŚWIETLENIA STOJĄ W MIEJSCU

"W przypadku niektórych filmów liczba wyświetleń może wydawać się zamrożona lub nie pokazywać tylu wyświetleń, ilu się spodziewasz. Wyświetlenia filmów są weryfikowane za pomocą algorytmów. Dzięki temu ich wartości są rzetelne, co jest korzystne dla twórców treści, reklamodawców i użytkowników. Aby potwierdzić, że liczba wyświetleń jest wiarygodna i zgodna z rzeczywistością, YouTube może tymczasowo spowolnić lub zamrozić ich naliczanie albo dostosować liczbę wyświetleń, a także odrzucić odtworzenia niskiej jakości."
- oficjalna odpowiedź Youtube

Kiedyś licznik zacinał się na 301 wyświetleniach. Obecnie liczba ta jest różna. Mówi się, że licznik zacina się przy około 500,000 wyświetleniach. Czy zacinanie się licznika to zły znak? NIE. Wręcz przeciwnie. Oznacza to, że wideo ogląda wiele osób (a to = poprawne wyświetlenia/streamowanie) i algorytm Youtube musi po prostu te wyświetlenia zweryfikować.