BTS mieli swój comeback, przez co są obecnie jedną z najgorętszych grup, natomiast osiemnastego września wydali swój najnowszy mini-album, oraz przeprowadzili konferencję w Lotte Hotel w Seulu.

Reakcja ludzi na Love Yourself była niezwykle entuzjastyczna. Pre-order albumu sprzedany był w 1.12 milionach egzamplarzy, dziewiętnastego września zespół trendował na listach iTunes w siedemdziesięciu trzech krajach. Wydaje się, że to tylko kwestia czasu, nim znajdą się w "Billboard Top 100".

Jaki jest powód, przez który BTS zyskało tak duży rozgłos na świecie? W jaki sposób przyćmili oni inne zespoły? Pierwszym sekretem jest talent. Dobry wygląd, imponujące umiejętności taneczne, oraz kompozycja i wykonanie piosenek, są podstawą. Współpraca z artystami światowej sławy, jest na pewno kolejnym powodem. W Love Yourself znalazła się piosenka "Best of me", w której tworzeniu pomogli sami The Chainsmokers, którzy poznali i zaprzyjaźnili się z BTS podczas gali Billboard. Są jednak artyści tacy jak Big Bang, bądź DBSK, które również przeszli do teraz tą samą drogę. To co sprawiło, że BTS z dopiero czteroletnim stażem mogą zajść dalej, niż starsi artyści, jest ich zainteresowanie i krytyczne podejście do społeczeństwa. Podczas gdy większość idoli śpiewają słodkie piosenki o miłości i związkach, BTS zdecydowali się na rozpoczęcie walki z irracjonalnym społeczeństwem. Ich debiut "No More Dream", lub utwór "Am I Wrong", wydany poprzedniego roku, opierają się na silnej i bezpośredniej krytyce.Oczywiście istnieją artyści, którzy również poruszają podobne tematy, przykładowo Seo Taji z utworem "Comeback Home", "Class Idea", H.O.T z "Warrior's Descendants 전사의 후예", "Line up 열 맞춰", lub DBSK z "Rising Sun", itp.

Jednakże, gdy krytyka tych zespołów celowała jedynie w społeczność ich kraju, BTS wycelowali w cały świat. Billboard skomentował "Świadome podejście do społeczeństwa jest kluczem sukcesu BTS."

Świadoma krytyka społeczeństwa jest dobra. Mam nadzieję, że wszystkie krytyczne myśli nie skończą się  jedynie na chwilowej modzie. Będę wspierać BTS, którzy czują odpowiedzialność za społeczeństwo i starają się do niego dotrzeć.

source: Naver
eng trans: jiminishell
pl trans: Emu @crushonyou