BTS tłumaczą koncept albumu 'Love Yourself: Her': “To jest początek naszego drugiego rozdziału” 170920 | CRUSHONYOU 

Rap Monster z BTS tłumaczy wszystko począwszy od znaczenia utworu “Go Go” po powód, dlaczego musieli poruszyć temat wygranej na BBMA.  

Zaledwie kilka godzin przed wydaniem nowego albumu BTS' Love Yourself: Her, lider grupy - Rap Monster zwrócił uwagę na ważność albumu.  

"Jest to dla nas naprawdę wielki krok,” powiedział Billboardowi 23-letni raper, tekściarz i producent podczas rozmowy telefonicznej z Seulu. “Oczywiście każdy członek zespołu jest podekscytowany albumem. Ćwiczyliśmy aż do teraz, dzień i noc, aby pokazać nowe piosenki i perfekcyjne występy. Tamtego dnia, gdy skończyliśmy trening, zostawiłem na naszym fancafe wiadomość ‘Ten mini-album jest punktem zwrotnym dla BTS’ i, mimo że długo trzeba było czekać na ten album, to myślę, że jest to wielkie wydarzenie, a w maju odbyło się BBMA, tak wiele sie wydarzyło.”

Nowego albumu z niecierpliwością wyczekiwał w szczególności pełen pasji fandom zespołu zwany Army, a czekając na nowe piosenki od Rap Monstera, Jimina, Sugi, J-Hope’a, Jina, V oraz Jungkooka, przegłosował w kategorii Top Social Artist na 2017 Billboard Music Awards inne muzyczne niszczycielskie siły takie jak Justin Bieber, Ariana Grande, Selena Gomez i Shawn Mendes.Od tamtego czasu, BTS zdobyli umowę na dystrybucję z Amazonem i amerykańskim The Orchard ("Wierzymy, że fizyczne albumy nadal się liczą i jest to ważne w celu połączenia się z fanami z całego świata,” powiedział Rap Monster) i spotkali się ze topowymi światowymi artystami takimi jak Major Lazer, Halsey, Charli XCX ("Może to tylko mój szósty zmysł mi tak podpowiada, ale myślę, że będziemy współpracować jeszcze z wieloma ciekawymi artystami,” dodał." Nawet The Chainsmokers wyprodukowali beat na album Love Yourself: Her.
Wystarczy jedno odsłuchanie tego dobrze wyprodukowanego krążka, który możliwe, że pojawi sie na Billboard 200 w następnym tygodniu, a pasja wyczuwalna jest już w intensywnym singlu "DNA" i komentarzu na temat społeczeństwa w "Go Go," oraz w tekstach i fragmentach, które wydają się jakby wyrwane z osobistych pamiętników członków zespołu. Mnóstwo pasji słychać także w głosie Rap Monstera, kiedy mówi o nowych piosenkach i wyobraża sobie większą skalę i przekaz najnowszych kawałków w stylu myślącego przyszłościowo EDM, hip-hopu i popu. Poczytajcie dalej głębszą analizę Love Yourself: Her z Rap Monsterem.
Zacznijmy od początku, "Serendipity." Dlaczego ta piosenka była najodpowiedniejsza jako intro i rozpoczęcie nowej ery?  
Kiedy pisałem tekst, melodię i pierwsze motywy do "Serendipity," starałem się wymyślić nietypowe rzeczy jakie odnajdziesz w życiu, coś bardzo wyjątkowego, jak na przykład kaliko - trójkolorowy kot; rzeczy, które mają niezwykłe znaczenie w życiu ludzi. Chciałem się tym podzielić.
Czytałem, że tekst jest neutralny pod względem płci i sądzę, że ma to potężne znaczenie. Ta decyzja była świadoma?
Tekst bazuje na rzadkich i wyjątkowych rzeczach w życiu. Więc myślę, że takie rzeczy przewyższają rodzaje, kulturę i bariery między ludźmi.
Zawsze wydajemy “Intro” przed singlem, więc jego rolą jest zapowiedzenie konceptu albumu. "Serendipity" było jednak odpowiednią piosenką, która podzielała uczucia z naszego singla "DNA." Tytuł odnosi się do tego, że nasze DNA łączy się we wszechświecie i myślę, że daje to dobre wrażenie na temat albumu.


Porozmawiajmy o "DNA." Jak ten singiel kontynuuje i rozwija historię BTS?
Gdy mówimy o tytułowych piosenkach, to “DNA” opowiada o młodej, pełnej pasji miłości. Pojawia się wers "Jesteśmy tą dwójką, która odnalazła przeznaczenie”* Równocześnie ‘DNA’ stawia BTS na nowy gruncie. Staraliśmy się używać nowej gramatyki i perspektywy, jeśli posłuchasz piosenki to zrozumiesz co mam na myśli, różni się od naszej wcześniejszej muzyki, technicznie i brzmieniowo. Wierzę, że będzie to punkt początkowy dla drugiego rozdziału w naszej karierze. Taki wstęp do naszego Drugiego Rozdziału.
"Best of Me" robi wrażenie. Brzmi jak The Chainsmokers, ale też jak BTS. Nie zaraciliście siebie, co wcale nie jest takie łatwe, gdy współpracuje się z nowymi artystami. Jak wyglądał proces tworzenia?
Uwielbiam ten kawałek! Spotkaliśmy się na BBMA, mieliśmy takie szczęście. Właściwie, zaprosili nas na swój koncert tamtego dnia, to był wielki koncert w Korei i zaśpiewaliśmy razem “Closer”. Co do "Best of Me," kilka miesięcy temu dali nam kilka utworów i sampli, my i nasi producenci wybraliśmy jeden z nich, "Ok, ten pasuje do naszego kolejnego albumu.” Więc nad nim pracowaliśmy, wysłaliśmy im, zapytaliśmy co sądzą o utworze, który powstał i podzielili się z nami swoją opinią. I tak oto powstał ten kawałek! Jestem strasznie podekscytowany. (śmiech)
Wasze albumy zawsze zawierają głębokie komentarze na tematy społeczne i odnośnie społeczeństwa. Porozmawiajmy o kilku z nich na tym albumie. Od razu na myśl przychodzi "Go Go”.
"Go Go" to piosenka o tym co modne, ale opowiada o młodym pokoleniu, które żyje mając niskie oczekiwania i standardy, więc ludzie bywają zmartwieni rzeczywistością; miewają małe nadzieje i i pojawia się tak wiele ekonomicznych trudności. Chcieliśmy powiedzieć coś na ten temat i podkreślić światu, że to nie jest jego wybór, ale to brutalna rzeczywistość zmusza ludzi do życia i wydawania pieniędzy jakby jutra miało nie być.
Ale w Korei, “YOLO” ma kluczowe znaczenie dla młodych ludzi, ponieważ nie mamy pieniędzy i naprawde ciężko jest dostać szansę na zarobienie dużej ilości pieniędzy. Myślę, że społeczeństwo stawia przed młodymi ludźmi wiele problemów. Młodzież wydaje ok 30 dolców na automatach z pluszakami, żeby tylko cokolwiek złapać. A później mówią “Och! wszystko wydałem...cholera. Ale niczego nie żałuję.” Największym luksusem dla koreańskiej młodzieży jest kolekcjonowanie akcesoriów, kosmetyków - takie rzeczy uważają za luksus. Mówimy YOLO bo reagują tak, “Kupię to/wszystko! Kupię całe jedzenie i zjem! Zrobię to!” Myślę, że to trochę smutne, ponieważ tylko to potrafimy robić. "Go Go" mówi po prostu "Ok, no zrób to, nie będziemy żałować. Po prostu wydaj kilka dolców na automaty i zjedz coś!" Ale z drugiej strony, piosenka jest łatwa do śpiewania, więc myślę, że wielu osobom się spodoba, szczególnie, jeśli znajdą głębszy przekaz.
Oczywiście, muszę zapytać o zrobienie skitu z Waszej przemowy na BBMa przy odbieraniu nagrody.
Musisz usłyszeć też "Mic Drop", ponieważ skit to moja przemowa na BBMA, a był to wielki moment w naszej historii, a jako kolejny wstawiliśmy "Mic Drop", ponieważ jest nawiązaniem, “Spoko, mamy to. Nie musimy się niczym przejmować.” Więc to był odpowiedni skit i kontynuująca go piosenka.
Ostatnia piosenka "Outro: Her" naprawdę do mnie przemówiła. Czyta się jej tekst jak pamiętnik.
Ha! (śmiech)
Teraz po rozmowie z Tobą ma się wrażenie, że podsumowałeś w tym utworze cały album zaglądając głęboko w niego.
Z tym utworem poszło mi chyba najszybciej z całego albumu.  Napisałem zwrotkę w 20 minut; po prostu tak wyszło, bardzo szczerze i z głębi serca. Pomyślałem, że będzie idealnym outro do tego albumu, ponieważ ma duży zakres emocji. Mówię, że poznałem osobę, którą bardzo kocham i teraz jest ona miłością mojego życia, mówię, że nie miałem pewności, szukałem miłości a świat jest skomplikowany. Ale myślę, że to ty jesteś tą osobą, więc “Nazywam cię ‘nią’, ponieważ jesteś moja łzą.” "Jesteś moim początkiem i końcem.”* I tak właśnie mówię: Jesteś moim pytaniem, ale również odpowiedzią. Jesteś dla mnie ‘nią,’ ale nadal ‘łzą’”
Hook mówi o tym, że miłość to nie tylko szczęście, to nie tylko radość i wielka przyjemność. Jeśli chcesz kochać tą osobę, powinieneś wiedzieć, że pojawią się łzy, a może nawet nienawiść. Myślę, że miłość naprawdę łączy w sobie to wszystko. To właśnie starałem się powiedzieć. Miłość bywa skomplikowana.
A jeśli fanom się poszczęści i wejdą w posiadanie fizyczny album, usłyszą dwa ukryte utwory na samym końcu. Dlaczego je ukryliście? 
Myślę, że są ukryte, ponieważ musisz być prawdziwym fanem BTS, aby je zrozumieć. Inaczej ich nie zrozumiesz. W przeciwnym razie twoja reakcja wyglądałaby tak: “Dlaczego oni są tacy zagubieni? Są przecież dobrzy?!? Gdzieś tam są na pierwszym miejscu, mają tyle rzeczy, więc czemu się martwią?” Ludzie zawsze o tym gadają. Jeśli jednak jesteś prawdziwym fanem BTS, kupisz album i posłuchasz ukrytego utworu, jeśli jesteś Army i jesteśmy razem od 2013, 2014 roku - to zrozumiesz. Taki utwór jest bardziej wyjątkowy, bliższy naszym sercom.

* trans. crushonyou

źródło: Billboard
pl trans: Setsu @ crushonyou