Witajcie w nowym rozdziale BTS.

Ta k-popowa grupa zszokowała największe osobowości w świecie muzyki, gdy pokonali takich artystów jak Justin Bieber i Selena Gomez w kategorii Top Social Artist award na Billboard Music Awards w maju - ale ich sukces nie jest niespodzianką.  

Z 8.4 milionami obserwujących na Twitterze i bardzo oddanym fandomem zwanym ARMY, BTS jest jednym z najgorętszych zespołów w Azji, a wkrótce też w Stanach Zjednoczonych.

"Muzyka BTS zyskuje znacznie większe uznanie niż przed BBMAs.” powiedział V, jeden z członków grupy. "A to znaczy, że fani mają większe oczekiwania niż wcześniej. Staramy się je spełniać i mam nadzieję, że nowy album jest odpowiedzią na te oczekiwania.”

Nowy album  Love Yourself: Her wydany w poniedziałek i zgodnie z tym
co mówi wytwórnia BTS - BigHit Entertainment albumbił rekordy już na kilka tygodni przed oficjalną datą wydania sprzedając się w ponad milionie kopii w pre-orderze. Do wtorku Love Yourself już zdołało zdobyć pierwsze miejsca list na  iTunes Album w rekordowej ilości 73 krajów, co jest największym osiągnięciem dla Południowokoreańskiego artysty. A "DNA" - główny singiel z albumu robi furorę na YouTube z blisko 30 milionami wyświetleń od poniedziałkowego wydania.


ET dopadło V, Rap Monstera, Jimina, Jina, Jungkooka, Sugę and J-Hope’a we wtorek, a oni otworzyli się mówiąc o swoim niebywałym sukcesie, piątym EP i tym co będzie dalej.

Love Yourself: Her jest już wielkim hitem na całym świecie. Byliście zaskoczeni?

Rap Monster: Jesteśmy zaskoczeni odzewem, gdy wyjdzie każdy album, ale tym razem jest to poza naszymi oczekiwaniami i nieco przytłaczające. Nasze nowe piosenki znalazły się na szczycie list na iTunes w 73 krajach i zadebiutowały na miejscu 4. na liście US iTunes Song. Teledysk do "DNA" w przeciągu 8 godzin był wyświetlony ponad 10 mln razy, czyli najszybciej jeśli chodzi o koreańskiego artystę. Jesteśmy wdzięczni fanom z całego świata za docenienie naszej muzyki i wideo.

Teledysk do "DNA" nieco różni się od Waszych poprzednich teledysków i zawiera sporo intensywnej choreografii. Jakie ma to znaczenie dla innych teledysków spoza tego albumu? Jak długo zajęło Wam nagranie tego wideo?

J-Hope: Teledyski BTS zawsze zawierają intensywna choreografię, ale znacznie trudniejsze było nauczenie się wszystkich kroków przed nagraniem. "DNA" może wydawać się inne w porównaniu do poprzednich teledysków z racji użycia grafiki komputerowej i innego stylu edytowania wideo, ale zajęło 3 pełne dni nagrań. Każdemu świtenie szła nauka choreografii, mimo, że było wiele różnych ruchów, które musieliśmy przedstawić. Osobiście sądzę, że Jungkook i Jimin najlepiej je pokazali.Współpracowaliście z Andrew Taggart’em z The Chainsmokers w piosence "Best of Me" po spotkaniu na BBMA. Jak wyglądał proces współpracy? Czego się od niego nauczyliście?

Rap Monster: Po raz pierwszy spotkaliśmy się na BBMA w maju zeszłego roku. Zaproszono nas na próbę The Chainsmokers przed wystepem na gali  i z przyjemnością rozmawialiśmy na temat muzyki i wielu innych rzeczy. Po powrocie do domu z gali chłopaki wysłali nam trochę utworów i wybraliśmy kilka, aby nad nimi razem popracować. "Best of Me" było najlepsze do naszego albumu pod wieloma względami, więc zdecydowaliśmy sie napisać tekst i dokończyć utwór razem. Piosenka wyszła doskonale i wszyscy byliśmy zadowoleni z tej współpracy. Andrew jest świetny; pełen pasji do muzyki i myślę, że powinniśmy mieć więcej okazji do współpracy w przyszłości.

Kim jest Wasz kolejny wymarzony artysta z którym chcielibyscie współpracować?

Jungkook: W moim przypadku Justin Bieber, ponieważ uwielbiam jego głos i to jak współpracuje z innymi artystami. Jednak dam szansę komukolwiek, kto muzycznie "poczuje chemię" z BTS.

Suga: Ja jestem otwarty na każdego, kto jest wyjątkowy i również docenia muzykę tak samo jak BTS. Mam już napisanych kilka piosenek do kolaboracji w przyszłości i cieszy mnie praca z artystami, którzy mają dobry głos i gust.

Utwór “Skit: Billboard Music Awards,” zawiera przemowę Rap Monster’a z gali rozdania nagród. Co sprawiło, że zawarliście to na nowym albumie?  

Rap Monster: Był to jeden z pomysłów jaki mieliśmy na ten album i pomysleliśmy, że będzie wiele znaczył dla BTS i fanów, jeśli umieścimy go na stałe na albumie i będzie wyjątkowy dla każdego. Przed nami drugi rozdział z Love Yourself: Her  jeśli chodzi o muzykę i życie, a BBMA jest puktem zwrotnym na wiele sposobów.  

Rap Monster już wyjawił, że to Barack Obama był inspiracją do “MIC Drop”. Dlaczego? Kim jeszcze się inspirowaliście na tym albumie?

Suga: Jest wiele rzeczy, które nas inspirują. W moim przypadku są to osoby wokół mnie. Dla RM mogą to być książki, które czyta. Ogólnie to o czym mówią fani i o czym myślą stało się dla nas ważną inspiracją, ponieważ chcemy pisać o tym co jest dla ludzi prawdziwe, szczególnie dla tych, którzy słuchają muzyki BTS.

W  trakcie relacji na żywo w poniedziałek, Rap Monster wspomniał, że jego ulubioną piosenką jest “Sea”, ale ten utwór nie został wydany na albumie. Co możecie zdradzić o tej piosence i jak brzmi?


Rap Monster: To jeden z dwóch ukrytych utworów, których możecie posłuchać jedynie na fizycznych albumach. “Sea” zawiera wiele rzeczy, o których  myślałem od momentu naszego debiutu 4 lata temu. Żyłem wieloma różnymi marzeniami, zmartwieniami i emocjami przez ostatnie lata i chciałem się podzielić tym w piosence.W odniesieniu do brzmienia, pojawia sie gitara i syntezator a piosenka trwa ponad 5 minut, czyli stosunkowo długo. Mam nadzieję, że ludziom spodoba się jako jedna z niespodzianek, które przygotowałem.  

Zmieniliście kolor włosów od ostatniego razu kiedy Was widzieliśmy. Kto decyduje o tym, kiedy czas zmienić wygląd?

Jimin i J-Hope: Kolory włosów zależą od konceptu nowego albumu a odpowiedni czas dyskutujemy z całą osią produkcji. Liczy się opinia każdego członka zepsołu, więc nasi styliści i zespół kreatywny proponuje opcjonalne kolory z których możemy wybierać. Ale ostatecznie, to oni są profesjonalistami, wiedzą co robią i w większości przypadków kolory, które nam zaproponowali okazują się być najlepsze dla każdego z nas.

Ten album zaznacza nowy rozdział w waszej karierze po Skool Luv Affair, The Most Beautiful Moment in Life i Wings. Co chcielibyście, aby fani wiedzieli o tej nowej erze BTS?

Rap Monster: Próbowaliśmy wielu nowych rzeczy na tym albumie i jeśli mógłbym to określiłbym go jako “innowacyjny.” Od teraz pojawią się piosenki w nowym stylu, nowe wideo i wiele innych nowych rzeczy. Chcemy ewoluować jako artyści rozwijąc to co mamy w sobie. Jeśli kiedyś nieco zwolnimy a nawet coś nam się nie uda z powodu problemów, to będzie ok i nadal pozostaniemy BTS. Dodatkowo chciałbym, aby ludzie pokochali siebie samych i pomyśleli czym jest prawdziwa miłość, gdy bedą słuchać tego albumu, ponieważ prawdziwa miłość wymaga odwagi, aby docenić siebie samego takim jakim się jest.

A co każdy z Was kocha w sobie?

Jin: Ja kocham swoją twarz i to jak wygląda, bardzo to doceniam.

Jimin: Ja uwielbiam swoje podejście do pracy i tendencję do perfekcjonizmu.

V: Mój nowo odkryty talent do robienia świetnych zdjęć.

W grudniu kończycie swoją trasę. Kiedy powrócicie na scenę w Stanach Zjednoczonych?

Rap Monster: Mamy w planach trasę światową w 2018 roku, więc zdecydowanie wrócimy wkróce do Stanów i spotkamy sie z fanami. Jeśli nadarzy się wkrótce okazja to podzielimy się z wami od razu tą informacją.


źródło: ET

pl trans: Setsu @ crushonyou