Opowieść o fleciście (Flecista z Hamelin) brzmiała tak. Był sobie mężczyzna, który grał na swojej magicznej fujarce, aby wypędzać szczury chowające sie w mieście. Szczury były oczarowane muzyką graną na flecie, ale ostatecznie w rzece ginie własnie flecista. 

Ta piosenka jest synth-punkowym kawałkiem opartym na disco, a melodia jest bardzo wyszukana. W tworzeniu utworu wzięło udział siedmiu tekściarzy. Nie tylko Pdogg, Jinbo, Kass i Bang Shihyuk, ale także Rap Monster, Suga i J-Hope uczestniczyli w procesie pisania tekstu.


Jak widać, treść tekstu ma związek z wcześniej wspomnianą opowieścią. W piosence, BTS wyrazili siebie jako “grajka z fletem” i śpiewają o swojej historii zrzeszania wielu fanów w jednym miejscu.
Tekst pokazuje pewność BTS, Przestań oglądać i idź się uczyć do sprawdzianów”, “Filmy, różne zdjęcia i tweety, które przeglądasz. V app, Bon Voyage. Ale co zrobić, wiem, że są dobre. Przestań, później przeanalizujesz MV. Poza tym, masz już pełno moich zdjęć w swoim pokoju. Co tam jedna godzina, w ciągu sekundy mijają lata”* i tak dalej. Z tak bezpośrednim tekstem śpiewają o miłości fanów w stosunku do nich samych.


Użyli tak maniakalnych wyrażeń jak “Podążaj za dźwiękiem mojego głosu, podążaj za tą piosenką. Jestem słodki, nawet jeśli trochę niebezpieczny, prawda? Jestem tu, aby cię ocalić
Jestem tu, aby cię zniszczyć. To ty mnie zawołałaś - zobacz, czyż nie jestem słodki?”*


Piosenka w pewien sposób różni się od wszystkich innych piosenek idoli dla fanów, pełnych  nieśmiałości i wyznań, które sprawiają, że serca fanów się radują.


BTS wiedzą jak cenna jest miłość fanów. Narażanie się rodzicom, czy szefowi, poświęcanie 1-2 lat nie dostając nic w zamian i nawet fani zdają sobie sprawę, że moga siebie samych zrujnować, ale wszystko to akceptują. BTS wiedzą jak wielka jest miłość fanów. I wiedzą, jak wspaniałym ‘rajem’ mogą być dla swoich fanów.


To nie jest miła piosenka dla fanów, aby odpłacić się im za ślepą miłość. BTS uznający się za ‘złych chłopców’ podeszli do tego utworu w nietypowy sposób, co jest dość zaskakujące.


*tłum. @ crushonyou
źródło: Sportbiz
pl trans: Setsu @ crushonyou