Osiemnastego września po południu BTS przeprowadzili konferencję prasową, na temat Love Yourself 承'Her' w Lotte Hotel.

"Her" jest pierwszym albumem BTS wydanym w serii Love Yourself. Poczynając od szkoły, młodości i pokus, miłość jest kolejnym tematem poruszanym przez zespół. Będzie on dotyczył osobistych przeżyć dorastających ludzi, oraz wiadomości wysyłanych przez nasze społeczeństwo. "Her" będzie pokrywało przeżycia dotyczące miłości razem z konceptem młodości, gdzie będziemy mogli zobaczyć młodych chłopców zakochujących się po raz pierwszy.

Lider zespołu, Rap Monster, skomentował comeback: "To następna seria zaraz po "HYYH" i "WINGS" , zawierający 기 (ki), 승 (seung), 전 (jeon), 결 (gyul). Pierwszy album reprezentuje승 (seung) - zawiera on jedenaście utworów i myślimy, że ten album może być naszym punktem zwrotnym."

Rap Monster powiedział: "Może to być teraz nasz prawdziwy start. Wytwórnia zaangażowała wielu nowych producentów do współpracy z nami, a poprzez metodę produkcji poszukującej tożsamości, która należy tylko do BTS, uważamy, że udało nam się znaleźć nasze muzyczne barwy. Z tego powodu możemy śmiało powiedzieć, że Love Yourself jest albumem, który otworzy przed BTS drugi rozdział."

W odpowiedzi na pytanie, dlaczego seria rozpoczyna się od 승 (seung - wygrana), Suga powiedział, że "Album, zawiera wiele utworów, które uosabiają koncept zakochiwania się, dlatego zdecydowaliśmy zacząć od 승. W przyszłości będzie tego dużo więcej. Myślę, że dopiero gdy spojrzysz na zamówiony album uświadomisz sobie, dlaczego wydaliśmy 승 akurat teraz."Tytułowa piosenka "DNA" jest gatunku EDM Pop, czego BTS jeszcze nigdy nie próbowali, co zwiększa popularność zespołu w świecie muzyki. Rap Monster wytłumaczył: "Znaczenie piosenki jest takie, że w naszym DNA od samego początku przeznaczone nam było spotkanie się".

Album zawiera jedenaście piosenek, w tym "Best of me" (powstałej przez współpracę z The Chainsmokers), ‘고민보다 Go’ (poruszającą problemy społeczne), oraz Mic Drop (wykonanej w prawdziwym hip-hopowym stylu). Utwory są zróżnicowane, dlatego zaspokajają wszystkie gusta różnych fanów.

Współpraca z Seo Tajim również przyniosła BTS dużo uwagi. V powiedział: "Byłem niezmiernie poruszony, przez słowa Seo. Jestem bardzo wdzięczny, przez słowa "teraz jest wasza era, pokażcie im" i zaszczycony, że mieliśmy możliwość występować razem z legendą."
Jin stwierdził, że Seo Taji pozwolił im nazywać siebie "tatą": "Jesteśmy wdzięczni, że skierował te słowa tak, jakbyśmy byli jego dziećmi. Cudowne jest też to, że tuż po występie opublikował nasze wspólne zdjęcia z koncertu."
Również Suga wypowiedział się na ten temat: "Nazywałem go Taji Hyung-nim. Było to dla mnie wygodniejsze, ponieważ Seo jest dużo młodszy od mojego taty."

Album zyskał ponad milion sprzedanych egzemplarzy przed oficjalną premierą. Suga skomentował: "Przy poprzednim albumie było 700 000 kopii i byliśmy wtedy naprawdę wdzięczni naszym fanom i ludziom, którzy słuchali naszej muzyki. Przy tym albumie liczyliśmy na około 800 000 sprzedanych kopii, więc byliśmy bardzo zdziwieni, gdy przeczytaliśmy artykuł. Wspominaliśmy, że chcemy znaleźć się w Billboard Hot 100, co wymaga dużej ilości sprzedanych albumów, wyświetleń pod MV, oraz audycji radiowych. Nie sądziliśmy, że osiągniemy to z taką łatwością."

"Przed debiutem miałem występ na Gymnastic Stadium i moim jedynym celem było utrzymanie mojej muzycznej kariery na właśnie takim poziomie, lecz teraz jestem ciekawy, jak daleko jeszcze możemy zajść. Myślę, że to nasz cel - dostanie się do top 100 w rankingach i osiągnąć naprawdę wysokie miejsce, jak na przykład Psy-sunbaenim, by nowy rekord zapisał się na kartach naszej historii" - mówił Rap Monster.
Również Jin przekazał swą miłość fanom, mówiąc: "Chciałbym, abyśmy mieli możliwość spotykania się z naszymi fanami poprzez różne programy".

source: osen
eng trans: Bulletproof_SG
pl trans: Emu @crushonyou