BTS obierają sobie za cel znalezienie się  z nowym albumem na liście Billlboard Hot 100 170918 | CRUSHONYOU


SEOUL, 18. września (Yonhap) -- K-pop'owa grupa BTS wyraziła swoje nadzieje na znalezienie się na wysoce pożądanej liście Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych z ich najnowszym krążkiem "Love Yourself: Her."


   "Ilekroć jesteśmy pytani o nasze cele, mówimy, że chcemy znaleźć się na liście Hot 100. Ale mnóstwo albumów musi zostać sprzedanych i nasza muzyka musi mieć dużo odtworzeń. Pojawia sie też kwestia słuchowiska radiowego, więc nie jest to łatwe", powiedział Suga w czasie konferencji pracowej odbywającej się w Lotte Hotel w cenrum Seulu. 

Suga dodał również: "Na szczęście amerykańskie stacje radiowe się nami interesują i często wybierają nasze utwory. Całkiem nieźle sprzedają się też nasze albumy, wiele osób pokłada w nas nadzieje i zainteresowanie rośnie. Tym razem chcemy znaleźć się na liście Billboard Hot 100." 
   Zespół, obecnie jedna z najbwiększych k-popowych grup, ma zaplanowane wydanie albumu "Love Yourself: Her" na godzinę 18:00 (11:00 w Polsce). Jest to pierwsza edycja z nowej serii "Love Yourself", która będzie rozwijać się seryjnie aż do 2018 roku. 

Tytułowy utwór "DNA" to mocny, elektro-popowy kawałek w rytmie 4/4, któremu towarzyszy motyw gwizdania. Piosence akompaniuje kolorowy teledysk, głównie skupiający się na choreografii.
Lider Rap Monster również wtrącił: 
"Przed debiutem nigdy sobie nie wyobrażałem współpracy z The Chainsmokers. Przed naszym debiutem moim celem był występ na Stadionie Olimpijskim, ale otrzymujemy oferty, które ciężko jest sobie nawet wyobrazić," powiedział. Stadion w południowym Seulu często wykorzystywany jest do k-popowych koncertów na bardzo dużą skalę. 
"Chcemy też zobaczyć jak daleko możemy zajść i jeśli trafimy na listę Hot 100 to chcemy zajść tak daleko jak to tylko możliwe by zostawić po sobie wiele kamieni milowych w historii muzyki," dodał raper-wokalista. 
W maju BTS zdobyli nagrodę Top Social Artist na gali 2017 Billboard Music Awards pokonując Justina Biebera, Selenę Gomez, Arianę Grande i Shawn'a Mendesa stając się drugim południowokoreańskim artytsą, który wygrał nagrodę Billboard zaraz po PSY w 2013 roku. Zespół musi jeszcze spisać się na teście Billboard Hot 100. 
źródło: Yonhap News
pl trans: Setsu @ crushonyou