BTS: 'Fani inspirują nas i wskazują nam drogę' 170918 | CRUSHONYOU


BTS dyskutowali na temat procesu tworzenia piosenek, pisania tekstów, oraz ich aspiracji w powstawaniu 'Love Yourself 承 'Her".

Ponieważ cały świat wstrzymał oddech w wyczekiwaniu na ich piąty mini-album Love Yourself 承 'Her', który ukazał się już dzisiaj, ciężko sobie wyobrazić jak aktualnie czują się BTS. Nasze wrześniowe gwiazdy przeszły długą drogę od debiutu w 2013 i niedawno zdominowali całą scenę muzyczną, a z K-popowego zespołu stali się światowymi gwiazdami popu.

Pre-order Love Yourself 承 'Her już po tygodniu sprzedany był w ponad 1.05 milionów egzemplarzach, natomiast zapowiedź comebacku "Serendipity", oraz teasery "DNA" zdobyły miliony wyświetleń w ciągu zaledwie kilku godzin. W ostatni piątek indyjscy fani sami zmusili Apple Music do zaoferowania całej dyskografii BTS na indyjskiej platformie, a po dzisiejszym wydaniu albumu możliwe jest, że popularność zespołu w tym kraju wzrośnie.

Otrzymując pytania, jak to jest wydawać jeden z największych comebacków w K-popie, Rap Monster, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, Taehyung i Jungkook miesiąc temu udzielili odpowiedzi dla Rolling Stone India. Dyskutowali na temat procesu tworzenia piosenek, pisania tekstów, oraz ich aspiracji w powstawaniu 'Love Yourself 承 'Her".

Co możecie powiedzieć o Love Yourself 承 'Her'? Opowiecie o nowych tematach i gatunkach, które odkrywacie?

BTS: Wszystko będzie się różnić od tego, co pokazywaliśmy dotychczas. W poprzednich albumach, teledyskach i piosenkach poruszaliśmy temat szkoły, młodości i pokus, ale wraz z nadchodzącym albumem chcemy podzielić się czymś nowym z fanami na całym świecie.W tym roku mieliście już comeback i skończyliście trasę. Teraz cały ten cykl się powtórzy. Czy nie staje się to zbyt męczące i monotonne?

BTS: Dla każdego artysty jest to spełnieniem marzeń. Często wydajemy albumy, piszemy teksty i podróżujemy po całym świecie, aby osobiście móc spotkać się z naszymi fanami. Nie możemy prosić o nic więcej, oprócz takich momentów. Oczywiście, czasem jesteśmy naprawdę zmęczeni, jednak po krótkiej przerwie między wydawaniem albumów, jesteśmy podekscytowani i wspierani przez fanów.

Czy wszyscy członkowie biorą udział w pisaniu i produkowaniu Love Yourself 承 'Her', tak jak robili to w Wings?

BTS: Ciągle pracujemy i nie jesteśmy pewni co do ostatecznej wersji albumu, jednak sposób, w jaki piszemy, produkujemy i nagrywamy piosenki jest taki sam. Każdy daje coś od siebie, aby wszystko pasowało do tematyki i stylu nowego albumu.

Czy możecie opowiedzieć co nie co o procesie pisania piosenek? Jakie są rzeczy, które inspirują i wpływają na każdego z was?

BTS: Nasi fani mówią nam o swoich uczuciach, porażkach, pasjach i trudach cały czas. Czerpiemy dzięki nim inspirację, ponieważ staramy się pisać o problemach, z jakimi zmagają się młodzi ludzie. Większość naszej muzyki polega na tym, jak postrzegamy świat i jak staramy się żyć jako normalne, przeciętne istoty ludzkie. Dlatego nasi fani inspirują nas i wskazują nam drogę. Niektórzy z nas czerpią również inspirację z filmów, książek i muzyki innych utalentowanych artystów.

Wiele razy fani wypowiadali się o podziale linijek w piosenkach i o tym, że niektórzy członkowie nie dostają ich wystarczająco. W jaki sposób decydujecie, kto będzie śpiewał jaką część utworu, aby było to fair wobec wszystkich członków?

BTS: Decyzje opierają się na tworzeniu każdego utworu w kategoriach rapu i wokalu. Zawsze dyskutujemy na ten temat z producentami, oraz z każdym członkiem zespołu. Pod koniec dnia najważniejszą rzeczą jest stworzenie świetnej piosenki, która sprawi, że słuchacze będą zadowoleni, co dla nas jako artystów ma ogromne znaczenie.

Co każdy z was chciałby osiągnąć w przyszłości? Macie jakieś cele, które chcecie osiągnąć, albo rzeczy, których jeszcze nie próbowaliście?

BTS: Rozmawialiśmy o tym i doszliśmy do wniosku, że wszyscy chcemy znaleźć się  jak najwyżej w Billboard Hot 100. Aby osiągnąć ten cel, potrzebujemy dużo emisji radiowych, dlatego musimy wydać naprawdę dobre piosenki, aby ludzie mogli ich słuchać, streamować i pobierać.

source: RollingStone India
pl trans: Emu @crushonyou