Xportsnews- koreński środek masowego przekazu wydał oficjalne przeprosiny za opublikowany wczoraj (06.09) wieczorem artykuł, w którym dziennikarz zakwestionował fakt wygrania przez BTS nagrody Top Social Artist podczas Billboard Music Awards, w tym roku. News został opublikowany zaraz po ujawnieniu procesu wytoczonego przez BigHit Entertainment przeciwko szantażysty, który został skazany na rok pozbawienia wolności po tym jak groził, że ujawni domniemane dokumenty świadczące o prowadzeniu nielegalnego marketingu przez wytwórnię.
Po otrzymaniu znacznego odzewu fanów, którzy domagali się przeprosin Xportsnews odpowiedziało popołudniu 07.09 (dzisiaj), przez opublikowanie artykułu zatytułowanego „Przepraszamy za artykuł o BTS”.To jest to, co było w nim napisane:
„O 7:30 wieczorem 6 września 2017 r. Xportsnews umieścił 'X's Focus' artykuł na temat BTS.
Artykuł był felietonem zawierającym opinie dziennikarza. Zaraz po jego opublikowaniu, zawartość artykułu została oznaczona jako budząca kontrowersje, po czym usunięto ją z naszej strony o 8:15 wieczorem, a następnie zniknęła z innych portali.
Rzeczony artykuł został napisany w nielogiczny sposób. Przepraszamy, że mógł się on stać potencjalnym źródłem nieporozumienia wskazującego na to, że umniejszamy starania artystów a także fanów, oraz przepraszamy za ich urażenie.
W żadnym wypadku nie mieliśmy zamiaru bagatelizować wysiłku (BTS i ich fanów). Ostatecznie zaszkodziliśmy (BTS i ich fanom), za co składamy szczere przeprosiny.
Uznając ten incydent jako lekcję, zrobimy wszystko co w naszej mocy aby w przyszłości publikować sprawdzone i prawdziwe artykuły.
Dziękujemy”.

Mimo przeprosin Xportsnews fani wciąż domagają się o słowa skruchy od autora tego obraźliwego artykułu, Jeon Wona, oraz zwracają uwagę stronie za sformułowanie przeprosin, które wskazują na przeniesienie winy z autora na czytelników.


source :Xportsnews via Soompi
pl trans MochiMon @crushonyou