170904 Seo Taiji przekazuje BTS swoją koronę 'Ikony' | CRUSHONYOU


"To jest Wasza era! Pokażcie im!" (słowa Seo Taiji do BTS podczas występu z 하여가 na koncercie 2. września)

Seo Taiji i BTS, dwie ikony, wreszcie się spotkali. Koncert z okazji 25lecia kariery Seo Taiji, który odbył sie 2. września był ważny również dla historii koreańskiego popu.

Kultowy Seo Taiji, który zadebiutował 25 lat temu jako 'Seo Taiji and Boys' zdominował tamto pokolenie. 25 lat później wystapił razem z BTS, którzy stali się drugą 'ikoną'.

2. września Seo Taiji i BTS wykonali razem na scenie w sumie 8 utworów takich jak

"난 알아요" ("I know"), "이 밤이 깊어 가지만" ("As the night deepens"), "환상속의 그대",

"하여가", "너에게", "교실이데아" (Class idea), "컴백홈" (Come back home). Występ z 8 piosenkami jest prawie jak mini koncert. Jako, że Seo Taiji jest znany z bycia wybiórczym w kwestii swojej muzyki i występów, dając BTS tak dużą uwagę, to pokazuje jego wielkie zaufanie w stosunku do zepsołu.


W zasadzie Seo Taiji i BTS mają wiele podobieństw. Tak jak Seo okazał swoje zainteresowanie edukacją w utworze “Class Idea”, BTS również pokazali swoje zainteresowania problemami społecznymi poprzez Szkolną Trylogią zaczynającą się od “No more dream”.

Seo zwrócił uwagę na BTS, kiedy wystąpili z utworem “Class Idea” podczas jednego z programów końcoworocznych. W trakcie ery ‘HYYH’ BTS określili swoją pozycję jako artstów poprzez wiadomości ukazujące problemy młodzieży.Nie tylko poprzez albumy, ale też przez mixtape’y, BTS rzuca bezpośrednimi przekazami o młodzieży, które przypominają też szokujący przekaz Seo Taiji. Podobnie jak Seo Taiji, który wprowadził do Korei coś czego wcześniej nie miała, czyli modę, MV, zapowiedzi albumów w tamtym czasie, tak BTS również stworzyli niezależny kanał z nowymi treściami, taki jak YouTube, Naver V app zyskując ogromną popularność wśród zachodniej publiki. Tak jak fani Seo Taiji, fani BTS pokazują pasję i pracę zespołową. Powszechnie widać, że ich międzynarodowi fani gromadzą się tworząc wydarzenia gdziekolwiek BTS się pojawia.

Zatem rocznicowy koncert Seo Taiji był prawie jak ukoronowanie nowej ikony nowej generacji przez ikonę pierwszej generacji. Jeśli ‘Seo Taiji and Boys’ jest zaczątkiem K-popu i przedstawicielem kultury i idei pierwszej generacji to BTS podążają tą samą ścieżką z całym światem jako ich sceną. Okres 25 lat oznacza pokolenia przechodzące zmianę. I wreszcie po 25 latach ikona pierwszej generacji znalazła swojego następcę. 

KOMENTARZE

+239 “Cieszę się szczęściem Bangtanków, którzy zagrali koncert z tak wielką gwiazdą. Rozwijajmy się dalej!

+223 “Taka dumna z BTS! Wznośmy się jeszcze wyżej!”
+34 “Dostrzeżeni przez Seo Taiji! Wystep był tak wspaniały, że nadal nie mogę o nim zapomnieć. Tak jak artysta o większym stażu, który szedł tą drogą przez 25 lat, mam nadzieję, że Wy też staniecie się ikoną generacji.

+34 “To była godna uwagi kolaboracja! Dużo szczęścia dla BTS

źródło: SBS Fun E @ Naver
eng trans: jiminishell

pl trans: Setsu @ crushonyou