BTS robili zwyczajne kroki od samego początku. Oni nie “ przeszli na wyższy poziom” już dzięki pierwszej piosence, jako, że zaczynali z małej wytwórni, a nie jednej z dużych firm. Uchwycili historie swojego dorastania w “szkolnej trylogii” i “trylogii młodości”, szkicując jednostajną krzywą wzrostu i nie jest to typowy przypadek w koreańskim przemyśle muzycznym. W przeciwieństwie do wytwórni, które zazwyczaj zarządzają kontami SNS, zespół osobiście komunikuje się ze swoimi fanami poprzez wiadomości związane z ich własną muzyką, a to wkrótce stało się sposobem umożliwiającym światu poznanie BTS. Zaczynając jako "dirtspoon” i wygrywając nagrodę  "Top Social Artist" na gali Billboard, wydaje się jakby przebyli całkiem odmienną podróż w porównaniu do innych artystów, aby wejść na ścieżkę sławy.
Naturalnie, proces tworzenia muzyki dla tej grupy różnił się od innych grup. Historia zaczyna się wraz z rekrutacją Pdogg’a (Gang Hyowon, 34) przez przez CEO Bang Sihyuk’a poprzez internetową kafejkę. Przyjechał on do Seulu z Gyeongnam, Gimhae w 2007 i skupił się na wrażliwych muzykach takich jak 8eight, Lim Junghee, 2AM oraz innych, ale jego historia rozpoczęła się, gdy raper Sleepy odkrył Rap Monstera i przyprowadził do wytwórni. Spotkanie producenta urodzonego w Changwon, ale wierzącego, że muzyka miała swoje korzenie w LA i utalentowanego trainee, już popularnego na undergroundowej scenie naturalnie doprowadziło do hip-hopu. Ich muzyczna granica dalej się rozciągała, gdy później przyprowadzono nowych członków takich jak np. Suga i J-Hope.  
Pdogg, z którym spotkaliśmy się w jego miejscu pracy w BigHit Entertainment w Nonhyungdong, Seoul powiedział, "Muzyczna tożsamość członków BTS była w pewnym stopniu skończona już wtedy, kiedy po raz pierwszy ich spotkałem. Ukończyłem edukację muzyczną na uniwersytecie, więc studiowałem wszechstronne zajęcia z teorii, ale zamiast uczyć jak nauczyciel, staram się komunikować i pracować razem z nimi. Jakie “efektywne przygotowanie” otrzymało od niego BTS, grupa w której wszyscy członkowie biorą udział w tworzeniu swoich piosenek? Pdogg pracował nad wszystkimi piosenkami jako producent, poczynając od "No More Dream" do ich najnowszych kawałków "Blood Sweat & Tears" i "Spring Day".
Q. Jak przebiegały twoje zajęcia?
A. Często po prostu oglądamy filmy i słuchamy razem piosenek. Po obejrzeniu filmu "8 mila", który traktował o bitwie na rap w hip-hopowym klubie w Detroit, rozmawiamy o tym jak tworzone są brutalne teksty, styl ubioru i styl życia w hip-hopie. Znajdujemy i słuchamy samplowanych utworów użytych w filmie i daję im zadania z tym związane.

Q. Jakie to mogłoby być zadanie?
A. Jak wiecie, BTS jest grupą z określoną narracją rozwoju. Aby wyrazić ją dzięki muzyce, przechodzimy wiele dyskusji. Różnią się one w zależności od piosenek, ale często zaczynamy od pracy nad beat’em, aby dopasować temat tekstu. Nie możemy ruszyć dalej, jeśli beat jest kiepski, więc każdy z nas tworzy beat, słuchamy go i wprowadzamy modyfikacje.
Q. Jak podzieliliście role?
A. Członkowie tacy jak Rap Monster czy Suga są dobrzy na każdym stanowisku. J Hope i Jungkook też wiedzą jak stworzyć beat a pozostali członkowie pracują nad pisaniem piosenek. Ja głównie pracuję nad stworzeniem utworu i moją rolą jest ukończenie tekstu i melodii napisanej przez członków. Ponad 90 % tekstów jest napisanych przez samych członków zespołu.
Producent Pdogg powiedział, że było mu przykro, iż nie mógł wziąć udziału w BBMA z BTS z powodu przygotowań do Fiesty BTS, ale zdradził, że będzie pracował ciężej, aby tworzyć dobrą muzykę i nie zawładnie nim ekscytacja, chociaż jest bardzo dumny z chłopców. Co roku, 13. czerwca BTS ujawniają treści-niespodzianki takie jak muzyka, zdjęcia, filmy aby świętować rocznicę swojego debiutu.


Q. Jaka jest różnica między pracą razem z kimś, a pracą samemu?
A. Kiedy ktoś pracuje sam, wyraża wszystkie swoje uczucia w piosence, ale łatwo może popaść wmanieryzm. Jednak pracując razem z kimś, bez przerwy odkrywa się rzeczy, o których nigdy byśmy nie pomyśleli, że możemy odkryć. Wybieramy najlepsze pomysły zasugerowane przez utalentowanych chłopaków, więc będziesz miał wszystkie pomysły pod kontrolą. W przypadku "Sping Day", melodia i tekst napisane przez Rap Monstera w jedynie dwa dni były świetne.. Troszeczkę rozczarowała mnie skrajna elegancja, ale dzięki połączeniu tego z fragmentem, który otrzymaliśmy od zagranicznego kompozytora, piosenka zyskała więcej życia i podwoiła uczucie wzruszenia.  
Q. Gdybyś jako producent miał określić sekret sukcesu BTS, co by to było?
A. Myślę, że fakt, iż opowiadają o swoich własnych historiach odgrywa dużą rolę. Nie piszą o historiach, których nie znają. Tekst do "No More Dream" może brzmieć niedojrzale, ale przekazuje emocje, które odczuwali w tamtym wieku.  "Move" z albumu "HYYH pt 1" to piosenka, którą stworzyli po przeprowadzce z dormu w którym w rzeczywistości mieszkali przez 3 lata. Zaletą u nich jest też ich dobry wpływ na siebie nawzajem. Jeśli chodzi o Jina, był on wokalistą i nie pisał piosenek, ale skończył swój solowy utwór mimo napiętego grafiku. Większość z nas poddaje się, gdy odrzucą nas 20 razy, ale on nie odpuścił aż do samego końca i to mnie wzruszyło.
Q. Był jakiś moment przełomowy?
A. Każdy moment był przełomowy. Martwiliśmy się o to jak podejmiemy muzyczne zmiany i narrację rozwoju, kiedy ruszyliśmy dalej od “Szkolnej trylogii” do serii “Youth”.  Na szczęście "I NEED U" dobrze wypadło i dało nam rozmach, ale mieliśmy tyle pomysłów, że nie mogliśmy nawet nadażyć za deadline’ami. Wielu próbowało nas powstrzymać nawet z "Blood Sweat & Tears". Moombahton trap powoli stawał się popularny na świecie, ale wiele osób mówiło, że ciężko będzie w Korei z piosenkami bazującymi na reggae, a wielu zwróciło uwagę, że taki styl zbytnio różnił się od hip-hopowej muzyki tworzonej przez BTS. Jednak my poczuliśmy, że to było coś co musimy zrobić i na nasze szczęście otrzymaliśmy pozytywny rezultat.


Pdogg, który zakochał się w hip-hopie po uczęszczaniu na muzykę wokalną w gimnazjum i szkole średniej powiedział, "Istnieje taka część czystej sztuki, której nie możesz pokonać ciężką pracą, nawet jeśli posiadasz 80% talentu. W przeciwieństwie do muzyki wokalnej która wymaga dużej wiedzy, kiedy słuchasz tych piosenek, hip-hop ma urok, ponieważ każdy może z łatwością zbudować więź zrozumienia. W pewnym sensie mam przewagę, kiedy piszę linię melodyczną, ponieważ mogę do tego podejść bardziej klasycznie używając kontrmelodii itp. ale Bang Sihyuk PD-nim powiedział, że mam w sobie ten dziwny styl trotu. Podejrzewam, że to przez to, iż urodziłem się i wychowałem w Seulu?” (śmiech)


Światowy duet muzyki elektronicznej The Chainsmokers, którzy również pojawili się 21. na US Billboard Music Awards zaprosili BTS na swoją próbę i zrobili spotkanie niespodziankę. Opublikowali na Twitterze wspólne zdjęcie i wyrazili swoją sympatię. Jaki może być kolejny postój BTS? Pdogg dał wskazówkę, że ostatnio lubi Kendrick’a Lamara i Drake’a. “Myślę, że preferują relaksujące piosenki, które uspokoją twój umysł, bo są zmęczeni obecną muzyką. Vintage, ale przyjemne do słuchania. Kupiłem ostatnio instrument vintage taki jak Roland JUNO 60 i zakochałem się w tym unikatowym, ciężkim ale ciepłym wrażeniu analogu, więc myślę, że brzmienie zmieni się w przyszłości."


Reakcje
Podoba mi się artykuł (587) To cieszy moje serce (13) To mnie smuci (0) Jestem zła/y (3) Chcę kolejną część artykułu (12)
1. Dziękuję bardzo za to, że zawsze tworzyć dobrą muzykę z Bangtan +544 -4


2. Dziękuję, że zawsze piszesz dobre piosenki ♡ +463 -5


3. Fajne!!! +410 -3


4. Dziękuję za napisanie dobrego artykułu +368 -4


5. Jestem dumna/y ㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠ +352 -4


6. Nie mógł uczestniczyć w Billboard z powodu Fiesty ㅠㅠ Też wyczekuję tej fiesty. Bardzo podoba mi się ten wywiad +63 -0


7. Pdogg-nim, któremu zawsze jestem wdzięczny/a ㅜㅜ jestem mu wdzięczny/a, ponieważ tworzy naprawdę dobrą muzykę i tak się cieszę, że poznała/em go lepiej poprzez ten artykuł ❤ dziękuję +54 -0


8. Pdogg-nim, dziękuję, że zawsze jesteś z BTS! ㅎ +48 -0


9. Muzyka z którą mośna się utożsamić… dziękuję za dobrą muzykę!! +45 -0


10. oni naprawdę tworzą muzykę do której można się odnieść...najlepsi… +43 -0

źródło: Naver
eng trans: peachisoda
pl trans: Setsu @crushonyou