Amerykańska stacja radiowa zwraca uwagę na piosenki BTS. 

23 sierpnia, amerykańska stacja WiLD 94.9 ogłosiła na swoim twitterze, że wybrała do swojego radio piosenkę BTS. 23 sierpnia puściła "Not Today", a kolejnego dnia "Fire". Stacja radiowa z obszaru nad Zatoką San Francisco każdego dnia ogłasza swój wybór piosenek. 

Fakt wybrania piosenki BTS jest godny uwagi, ponieważ puszczanie koreańskich utworów w amerykańskich stacjach jest niespotykane. Ranking Billboard przelicza sumę sprzedaży albumów/singli, czasu radiowego, streamowania, cyfrowych pobrań i wyświetleń Youtube. W przypadku Billboard Hot 100, czas radiowy jest kluczowy, dlatego artystom ciężko jest dostać się na tę listę, dopóki nie pojawiają się w znanych programach telewizyjnych lub nie są w trasie koncertowej. Czasami koreańscy artyści pojawiają się na Billboard 200, ale tylko dwóm artystom udało się dostać do Hot 100. PSY znalazł się na 2. miejscu z "Gangnam Style", a Wonder Girls znalazły się na 76. miejscu z "Nobody". 

Zanim piosenki BTS zostały puszczone w stacji, fani zespołu mieli w tym swój udział. Amerykańska część fandomu zebrała się w grupy, prosząc o piosenki BTS w lokalnych stacjach radiowych. Ich konsekwentność pozwoliła na uzyskanie czasu radiowego. Fani bezpośrednio kontaktowali się ze stacjami lub prosili o puszczanie piosenek BTS za pośrednictwem SNS. 

Co więcej, nieustannie prosili "Target", jednego z największych sprzedawców albumów w USA, o sprowadzenie albumu BTS i teraz sklep jest w trakcie przeprowadzania ankiety dotyczącej popytu na nowy album BTS. 

KOMENTARZE
[+150, -1] Fajnie!! 
[+145] Nic dziwnego, Bangtan. Amerykańskie ARMY to nie przelewki
[+134] Wielkie dzięki dla amerykańskich ARMY :* 
[+128] *wali serce*.... już idą do Hot 100?!!
[+124] Taka dumna z Bangtan ♥♥

+ KOLEJNE PIOSENKI PUSZCZONE W RADIO
Ta sama stacja puściła dzisiaj w swoim radio dwa razy "Blood, Sweat & Tears".
(Tłumaczony artykuł jest z wczoraj, dlatego nie zawiera tej informacji)

źródło: Naver
eng trans: jiminishell
pl trans: crushonyou